Pan Dyrektor Krzysztof Grzegorczuk czyta wiersz.

Spotkanie słowno-muzyczne

Spotkanie słowno-muzyczne „Poetycki szelest Jesieni…”

„Poetycki szelest Jesieni…”

I znowu nadeszła… Z jednaj strony piękna, radosna i kolorowa, z drugiej smutna, ponura, deszczowa…Najpiękniejsze wiersze mówią o JESIENI, dlatego też 8 listopada 2022 r. w naszej szkole, odbyło się spotkanie pod hasłem „Poetycki szelest Jesieni…”. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zaprezentowali wybrane wiersze poświęcone tej niezwykłej porze roku.
Dlaczego warto popularyzować czytanie poezji? Odpowiedź jest prosta. Czytanie staje się wędrówką w głąb siebie, dzięki której możemy zauważyć nasze wewnętrzne zmiany. Żyjąc w pośpiechu, często nie zauważamy piękna, które nas otacza. To właśnie poezja potrafi uwrażliwić nas na teraźniejszość, w której żyjemy, wyostrzyć naszą spostrzegawczość na świat skrywający wiele tajemnic. Wreszcie poezja ma przede wszystkim właściwości kojące, relaksujące. Sprawdza się praktycznie przy każdej okazji, bez znaczenia w jakim nastroju akurat się znajdujemy.

Pan Dyrektor Krzysztof Grzegorczuk czyta wiersz.
Prowadzące wieczór poetycki.
Uczeń czyta wiersz.
Uczeń czyta wiersz.
Dyrektor szkoły przemawia.
Przy stolikach siedzi dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie.
Prowadząca wieczór poetycki.