Sport

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE I OGŁOSZENIA


Na hali sportowej obowiązuje odpowiednie obuwie!


Cztery dziewczyny z nagrodami za bieg
Akademicka dycha

22 maja odbyła się „Akademicka Dycha”. Był to rozegrany po raz pierwszy bieg uliczny organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny oraz lokalne stowarzyszenia biegowe oraz. W ramach Akademickiej Dychy, rozegrane zostały 3 konkurencje:
-bieg na 10 km
-marsz Nordic walking
-oraz sztafeta dla licealistów 4×2,5km
W ostatniej konkurencji wzięła udział żeńska reprezentacja Naszej Szkoły w składzie:
Oliwia Szysz
Ania Hapunowicz
Patrycja Zdanowska
Emilia Chrupek.
Dziewczyny dzielnie walczyły na trasie biegu i ostatecznie uplasowały się na III miejscu.
Gratulujemy!


Kamil ze złotym i srebrnym medalem
Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów U-17, U-20

W weekend 21-22 maja w Kozienicach odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów U-17, U-20. Wśród zawodników był uczeń klasy 3lpp – Kamil Urban. Kamil osiągnął wielki sukces.
400m. I miejsce
200m. II miejsce
Skok w dal- II miejsce
Serdecznie gratulujemy!!!


Zdjęcie grupowe na hali sportowej
Andrzejkowy Turniej Piłki Siatkowej
o Puchar Dyrektora Szkoły

W dniu 26.11.2021 w naszej szkole odbył się Andrzejkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach wzięło udział 17 klas, które rozegrały swoje mecze w systemie każdy z każdym. Do Turnieju dziewcząt zgłosiły się następujące klasy: 2lp, 1bk, 1tg, 1tp, 3lpp, 3thp i 2st. Każda reprezentacja z wielkim zaangażowanie zdobywała kolejne punkty i zacięcie walczyła aby dostać się do ścisłego finału. O miejsca na podium walczyły już tylko 3 reprezentacje a wśród nich 3thp, 1tp oraz 1bk. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazała się klasa 3thp, która w finale wygrała wszystkie mecze, na II miejscu uplasowała się klasa 1tp a na III 1bk. Serdecznie gratulujemy. Turniej chłopców rozegrał się w pomiędzy dziesięcioma następującymi reprezentacjami: 3tsp, 1ts, 3tgp, 3tpp, 3tga, 1st, 2bmk, 1bm, 4tp i 3bmk. Pełne emocji mecze w trzech grupach wyłoniły finalistów. Najlepsi z najlepszych rozegrali mecze finałowe na poziomie niemal Plus Ligi a najlepsi okazali się uczniowie klasy 3tpp, II miejsce zajęła 3tsp a III 2bmk. Gratulację Panowie, mecze oglądało się z wielką przyjemnością.

fotoreportaż


Klaudia podnosi sztangę
V miejsce Klaudii w Mistrzostwach Europy

W dniach 24.09-02.10.2021 w Rovaniemi (Finlandia) odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów. W tych zawodach startowała uczennica naszej szkoły Klaudia Celińska-Mysław. Po zaprezentowaniu się w rwaniu i podrzucie uplasowała się na V m przegrywając jedynie o 1 kilogram IV m. Klaudia Jest Uczennicą IV Tgk, i w następnym roku będzie przygotowywać się do Mistrzostw Świata. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

fotoreportaż


Klaudia z nagordami
Klaudia Celińska-Mysław
Mistrzynią Polski Juniorek

W dniach 9-11.10.2020 w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Uczennica naszej szkoły 3 klasy Tgk Klaudia Celińska-Mysław zdobyła pierwsze miejsce i uzyskała tytuł Mistrzyni Polski Juniorek. Klaudia zarówno w rwaniu jak i w podrzucie uzyskała najlepszy rezultat wyprzedzając następną zawodniczkę o 6 kg. Klaudia uzyskała w dwuboju 130 kg. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Tomasz Nowosielski uczeń 3 klasy Tg po pasjonującej walce uzyskał wysokie 4 miejsce. Tomek uzyskał w dwuboju 231 kg. Aktualnie w/w uczniowie przygotowują się do Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn, które w tym roku odbędą się w dniach 26-29.11.2020 w Biłgoraju. Życzymy dalszych sukcesów.

fotoreportaż


Ada podczas skoku wzwyż
Zawody Sportowe

Uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach – Szkolna Liga LA, Indywidualne Biegi Przełajowe, Sztafetowe Biegi Przełajowe.
Bieniek Ada- I Miejsce skok wzwyż
Sarnowski Szymon- I Miejsce pchnięcie kulą
Ochnik Patrycja- 4 Miejsce skok w dal
Indywidualne Biegi Przełajowe – Dominik Kubaj 4 Miejsce
Sztafetowe Biegi Przełajowe (chłopcy ) 5 Miejsce
Dziękujemy za zaangażowanie.

fotoreportaż


Zdjęcie grupowe dziewcząt na boisku od siatkówki
Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

8 listopada w „Królówce” odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości.W zawodach wzięły udział wszystkie siedleckie szkoły ponadpodstawowe. Nasze reprezentantki: Patrycja, Olga, Natalia, Natalia, Martyna, Magda, Weronika, Dominika i Natalia po kilkugodzinnej walce wywalczyły 3 miejsce. Gratulujemy.


Klaudia podnosząca sztangę
Klaudia Celińska Mysław Mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Klaudia Celińska Mysław Mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozegranej w dniach 1-04.07.2019 w Drzonkowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasza uczennica z klasy 2tgk w najlżejszej kategorii wagowej 49 kg zdobyła złoty medal uzyskując 122 kg w dwuboju. Klaudia obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy juniorek młodszych, które w tym roku odbędą się w Ejlat (Izrael). Na tych samych zawodach z dobrej strony zaprezentował się Tomasz Nowosielski uczeń 2tg. W kat do 67 kg wywalczył piąte miejsce.

fotoreportaż


Zdjęcie grupowe dziewcząt na boisku od piłki nożnej
X Mistrzostwa Siedlec Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezydenta

W dniach 04-07.06.2019 na boisku szkolnym Orlik odbyły się X Mistrzostwa Siedlec Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezydenta. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały następujące uczennice:
1 Dąbrowska Zuzanna 3tg
2 Kucińska Dominika 2th
3 Kudelska Julia 3tg
4 Żołna Agata 2tk
5 Jaszczuk Karolina 3tg
6 Duszyńska Anna 1tgk
7 Ochnik Patrycja 1bk
8 Kowalczyk Karolina 1tgk
9 Plis Luiza 2tg
10 Zielińska Olga 1bk
11 Ryś Klaudia 2 tk
12 Golec Natalia 1 tgk
W eliminacjach meczach nasze bohaterki pokonały Ekonomik 3;0, a Żółkiewski 2;0. W meczu finałowym pokonały Elektryk 2;0, a najlepszą bramkarką turnieju bez straty bramki została Plis Luiza. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
KATEDRA WF

fotoreportaż


Zdjęcie grupowe z nauczycielami
Dzień Sportu 2019

Dzień sportu 2019

fotoreportaż


Na pierwszym planie skok wzwyż a w tle duża grupa osób
Szkolny Dzień Sportu

W dniu 7.08.2018 r odbył się Szkolny Dzień Sportu. W zmaganiach sportowych wzięło udział 73 zawodników, a w eliminacjach, które toczyły się od kilku tygodni, blisko 120 uczniów.

fotoreportaż

czytaj więcej


Zdjęcie podczas meczu kobiecej piłki ręcznej
Turniej piłki ręcznej

W czwartek 22.02.2018r. piłkarki ręczne ZSP 3 Siedlce rozegrały turniej w ramach ćwierćfinałów licealiady między powiatowej. Dziewczęta zremisowały z drużyną Siedleckiego Ekonomika (8-8). Lecz pewnie wygrały z teoretycznie lepszą drużyną ZSP1 Łosice (14-3).Pochwała należy się Karolinie Jaszczuk oraz Dari Wasiluk które zdobyły najwięcej bramek podczas rozegranych meczów. Również bramkarka Emilii Jaszczuk pomogła drużynie wypracować znaczny efekt bramkowy. Starania oraz trud, który włożyły w grę dziewczęta zapewniły im wyjście z pierwszego miejsca w grupie. Szczypiornistki pokazały umiejętność konsekwentnej gry do ostatniej minuty. Skład drużyny oraz zdobyte bramki: Karolina Jaszczuk(13), Emilia Jaszczuk, Paulina Kowalczyk, Julia Kudelska, Daria Wasiluk(8), Magdalena Lejnert(2), Klaudia Ryś, Magdalena Andrzejczuk(2), Paulina Żak Trener Dawid Ferdykowski.

fotoreportaż


Puchary oraz inne nagrody za turniej piłki nożnej
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce 2018

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce 2018

fotoreportaż


Nauczyciele składają gratulacje zwycięzcom turnieju
Mistrzostwa ZSP nr 3 w tenisie stołowym

W środę, w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa ZSP nr 3 w tenisie stołowym. Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach w kategorii dziewcząt:
I m-ce zajęła Ewelina Urban z 3 th
II m-ce zajęła Rita Jasińska z 2 th
IIIm-ce zajęła Natalia Chmielewska z 2 tg.
Wśród chłopców tytuł mistrza ZSP nr 3 zdobył Adam Murawski z 3 ts
II m-ce zajął Sebastian Cieśluk z 3 zm
IIIm-ce zajął Michał Grzegorczuk z 1 ts.
Dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP nr 3 wręczyli dyrektorzy Krzysztof Grzegorczuk i Jolanta Zagalska. Gratulujemy.

fotoreportaż


piłka od siatkówki w dłoniach
Turniej piłki siatkowej

W dniu 15.11 w naszej szkole odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt, w którym udział wzięły Ekonomik, Żółkiewski i nasza reprezentacja w składzie:
Sałata Weronika 4 th
Rodziewicz Agata 4 th
Wąsiewska Magda 2 th
Grzankowska Wiktoria 2 th
Ścichocka Ola 2 th
Gruszka Wiktoria 2 th
Prachtl Sylwia 1 bc
Lejnert Magda 1 tp
Szandecka Weronika 1 tp
Ruszkiewicz Natalia 1 tg
Kurenda Martyna 1 tg.
Nasze dziewczyny pokonały w zaciętej walce wszystkie rywalki i awansowały do dalszych rozgrywek. Życzymy dalszych sukcesów.

fotoreportaż


Turniej tenisa stołowego
Mistrzostwa szkoły

W hali sportowej naszego Zespołu rozegrane zostały finały indywidualnych mistrzostw szkoły w tenisie stołowym. W finale znaleźli się najlepsi wyłonieni w eliminacjach klasowych, a w bezpośredniej walce o mistrzostwo szkoły zagrało 25 dziewcząt i 46 chłopców. Turniej finałowy został rozegrany systemem pucharowym do dwóch wygranych setów, a półfinały i mecze o miejsca 1-2 i 3-4 do trzech. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Ewelina Urban ( II th) przed Ritą Jasińską (Ith) i Ewą Szulc (I th). Kategoria chłopców zakończyła się zwycięstwem Bartłomieja Antoniaka (II li), który po zaciętym i wyrównanym pojedynku pokonał Kamila Wisińskiego (I ze). Na trzecim miejscu turniej zakończył Maciej Chromiński (I th). Po zakończeniu każdej kategorii Dyrektor Zespołu Pan Krzysztof Grzegorczuk, wręczył najlepszym trzem zawodniczkom i zawodnikom dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

fotoreportaż


Osoby stojące z nagrodami na podium na tle pomnika
Bieg Niepodległości

W dniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach ulicznych z okazji 98 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W biegu na 1000m dziewcząt Paulina Szachnowska z 2tg zdobyła brązowy medal. W biegu na 2000 m chłopców Szymon Domagała1tg IV miejsce, Hołubiec Kacper 2ts VI miejsce i Skóra Adrian 1ze VII miejsce. W biegu Open na 5000m Kuba Szymański z 2tg zdobył brązowy medal. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku.

fotoreportaż


Mecz koszykówki chłopców
Turniej o Puchar Prezydenta Miasta w Koszykówce Chłopców 2016

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta w Koszykówce Chłopców 2016”. Najlepsze drużyny walczyły ze sobą w dwudniowych rozgrywkach na hali sportowej OSiR, a ostatecznie zwyciężyła drużyna LO Prus.


Osoby biegają po torze
Szkolna Liga Lekkoatletyczna

W dniu 23.09.15 odbyła sie kolejna edycja Ligi L.A, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągneli:
Wójcik Bartosz – 1 miejsce skok w dal
Szymański Kuba i Domagała Patryk- 1,2 miejsce bieg 1500m
Protasiu Sebastian i Gilewski Paweł – 1,4 miejsce kula
Ługowska Paulina – 4 miejsce bieg 800m
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy sukcesów sportowych!
Opiekun Marek Dudziak


Puchary oraz medale piłki nożnej
Mecz w piłkę nożną

W dniu 10.06.2015 odbył się finałowy mecz w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezydenta między Królówką, a Samochodówką. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, a Patrycja Komar została uznana najlepszą zawodniczką turnieju. Gratulujemy sukcesu i liczymy na I miejsce w przyszłym roku. Opiekunowie Jowita Kamecka, Marek Dudziak


Złote srebrne oraz brązowe medale
Dzień Sportu 03.06.2015

Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie naszego Zespołu wzięli udział w Szkolnym Dniu Sportu. W finałowej imprezie jak i eliminacjach uczestniczyło około 200 uczniów. Zwycięzcami poszczególnych konkurencji i dyscyplin okazali się:
piłka nożna- 3 a
strongman- Paweł Gilewski 2 zm
skok wzwyż-Jarosław Pycek 3 sa
skok wzwyż- Kinga Księzopolska 3 h
koszykówka – Jakub Kisieliński 4 gk i Mateusz Tyszkiewicz 2 zk
konkurs samochodowo motocyklowy- Dawid Michalak 3b.
Nagrody i medale dla najlepszych ufundowała Rada Rodziców.


W dniu 22.05.2015 odbyła się kolejna edycja Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, w której brali udział nasi uczniowie w następujących konkurencjach: 100, 400, 800, 1500m, 4×100, 4×400, rzut oszczepem, skok w dal, kula i skok wzwyż. W tych zawodach najlepsze wyniki osiągneli nasi faworyci i tak:

  • złoty medal skok wzwyż Wójcik Bartosz
  • złoty medal skok w dal Wójcik Bartosz
  • złoty medal na 1500m Domagała Patryk
  • brązowy medal na 1500 m Niedziałek Tomasz
  • brązowy medal na 1500m Niedziałek Olga
  • brązowy medal w pchnięciu kulą Kolo Karolina
  • IV miejsce w pchnięciu kulą Gilewski Paweł