kościelny ołtarz

Pielgrzymka Maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej

Pielgrzymka Maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej

W dniu 25 października 21 osób pod opieką katechetów udało się na pierwszą w historii Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej Niestającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Wydarzenie zbiegło się w czasie z peregrynacją po naszej diecezji relikwii bł. Carlo Autisa – młodego Włocha, który ewangelizował za pośrednictwem internetu i zmarł w młodym wieku na raka. Pielgrzymka była wyjątkowa również dlatego, że po raz pierwszy udaliśmy się na nią wraz z sąsiadującym z naszą szkołą Ekonomikiem. W programie było min. konferencja ks. Marcina Pasia na temat, podejmowania, decyzji, Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Msza Święta, której przewodniczył ks.bp.Grzegorz Suchodolski a po niej agapa czyli wspólny posiłek. Punktem kulminacyjnym spotkania było zawierzenie wszystkich maturzystów Matce Bożej Nieustającej Pomocy.
Kacper Wysocki 4lpp