Ogólnopolski Konkurs „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” w Ustce

Ogólnopolski Konkurs „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” w Ustce

13 marca 2024 r. w Hotelu Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka w Ustce odbył się Ogólnopolski Konkurs „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” organizowany przez Zespół Szkół „Elektryk” w Słupsku. W pierwszym etapie wzięło udział ponad 50 uczniów z 26 szkół. Do II etapu konkursu – finału zakwalifikowało się 13 uczniów szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała Olga Chojecka z klasy 4th pod opieką nauczyciela mgr  Agnieszki Seredzińskiej.

W pierwszej kolejności uczestnicy dokonali autoprezentacji. Strój, wypowiedź, sposób poruszania się, postawa, a nawet poczucie humoru miało znaczenie w tej konkurencji. Ci którzy poradzili sobie najlepiej z tym zadaniem – 9 hotelarzy zostali zakwalifikowani przez jury do drugiej konkurencji, która polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi konsumenta. Następnie najlepszych 6 młodych hotelarzy wzięła udział w konkurencji rozstrzygającej, dotyczącej obsługi gościa hotelowego w języku obcym. Olga poradziła sobie bardzo dobrze i znalazła się w 9 najlepszych. Postawa uczennicy, zaangażowanie, wiedza zasługuje na pochwałę. Gratulacje!