Ostatni dzwonek na zgłoszenia do Konkursu Explory

Droga Dyrekcjo, Grono Pedagogiczne oraz Społeczności Szkolna,

to ostatni dzwonek na zgłoszenia do Konkursu Explory. Rekrutacja kończy się 9 stycznia o 23:59.

Czekamy na zgłoszenia młodych naukowców i badaczy w wieku 13-20 lat.
Uczestnicy mogą zgłaszać projekt z dziedziny biologii, chemii, ekologii, energetyki, fizyki, geologii, informatyki, astronomii, medycyny, rolnictwa, matematyki czy nauk społecznych i behawioralnych. Projekt powinien zostać objęty opieką naukową- może ją sprawować nauczyciel, rodzic lub mentor spoza szkoły.

Rekrutacja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.explory.pl/rekrutacja

W konkursie Explory uczestnicy mają szansę wygrać stypendia naukowe ufundowane przez Mecenasa Programu PKN Orlen oraz nagrody specjalne od Partnerów Projektu. Konkurs Explory, jako jedyny w Polsce daje możliwość otrzymania akredytacji do najważniejszego konkursu dla młodych naukowców na świecie- REGENRON ISEF oraz umożliwia wyjazdy na zagraniczne staże.

Przygotowanie projektu to ciekawa forma pracy i okazja do nieszablonowego rozwoju. Uczestnicy w regionalnym etapie oraz Finale konkursu mają okazję spotkać się z autorytetami ze świata nauki i biznesu. Otrzymują od nich konkretne informacje zwrotne, które ułatwiają skomercjalizować lub rozwinąć ich autorski projekt. W przebiegu konkursu uczestnicy zapraszani są także do programu mentorskiego oraz grantowego.

Gorąco zachęcamy do przekazania informacji o Explory potencjalnie zainteresowanym uczniom oraz nauczycielom. Wierzymy, że wejście w świat Explory będzie wyjątkowym doświadczeniem dla całej społeczności szkolnej.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Zespołem Explory konkurs@explory.pl