Test sprawności fizycznej Armii Stanów Zjednoczonych (ACFT)

6 czerwca w ramach akcji edukacyjno – profilaktycznej ,, Dojrzewam do uważności” odbyły się zawody sportowe we współpracy z Amerykańskimi żołnierzami z 4th Security Force Assistance Brigade, pełniącymi misję w Dowództwie 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Drużyny: uczniów i nauczycieli brały udział w licznych konkurencjach. Zwycięzcom wręczono nagrody, które ufundowali żołnierze. To była dobra zabawa i znakomite spotkanie integracyjne. Okazało się, że w rywalizacji sportowej nie ma barier. Wartość dodana tego spotkania – to lekcja języka angielskiego w sytuacji rywalizacji sportowej. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z tajnikami pracy zawodowego żołnierza. To kolejne spotkanie społeczności szkolnej z Amerykanami, i planujemy następne.