Kinga Tkaczyk reprezentantka X edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego ,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.

Ogólnopolski konkurs ,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

Kinga Tkaczyk uczennica klasy 5tgp już po raz trzeci reprezentowała naszą szkołę w X edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego ,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie  dwóch utworów: wiersza oraz fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück.

Organizatorem konkursu, którego celem jest oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim obozie Ravensbrück oraz ocalałym więźniarkom i pielęgnowanie pamięci o historii Polski był Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Kinga Tkaczyk reprezentantka X edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego ,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.