uczniowie z dyplomami

Dziedzictwo epok

uczniowie z dyplomami

W naszej szkole odbył się III etap konkursu międzyszkolnego ,,Dziedzictwo epok. Rok 2022 rokiem romantyzmu polskiego.” Organizatorkami i koordynatorkami przedsięwzięcia były: prof. Edyta Pachnik, prof. Elżbieta Jasińska-Gnat, prof. Monika Ławecka, prof. Karolina Sulej. W zmaganiach brały udział drużyny gości: przedstawiciele ZSP nr 1 wraz z prof. Beatą Mazurkiewicz, ZSP nr 4 – opiekunem była prof. Magdalena Chojecka oraz ZSP nr 6 wraz z prof. Małgorzatą Remiszewską oraz drużyna z Samochodówki.
Oceny uczestników biorących udział w konkursie dokonało jury w składzie: przewodniczący – Dyrektor ZSP nr 3 Krzysztof Grzegorczuk oraz profesor Aleksandra Mokrzecka i profesor Jadwiga Kajda.
Na początku dyrektor ZSP nr 3 Krzysztof Grzegorczuk powitał przybyłych gości: – Już na tym etapie zwycięzcami są wszyscy. Dlaczego? W życiu najważniejsze jest to, żeby nam się chciało coś zrobić, by działać. Cieszymy się, że możemy tu się spotkać, uczynić coś dobrego, pożytecznego. Konkurs składał się z czterech kategorii: P- teleturnieju wiedzy o epoce romantyzmu, kalamburów, rozpoznania utworu romantycznego oraz stworzenia żywego obrazu. W ostatniej kategorii uczestnicy mieli za zadanie odtworzyć jedno z wybranych dzieł malarskich z epoki romantyzmu. To spotkanie było ostatnim etapem zmagań. W pierwszym należało stworzyć karykaturę romantyka. Kolejnym krokiem ku wielkiemu finałowi było wzięcie udziału w teście wiedzy o romantyzmie. To właśnie ta kategoria wyłoniła przedstawicieli szkół, którzy tworzyli drużyny w III etapie.
Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z ZSP nr 3. Na drugim miejscu uplasowali się przedstawiciele Elektryka, a na trzecim i czwartym – goście z ZSP nr 6 i nr 4. Młodzież otrzymała nagrody, a wśród nich m.in. vouchery do parku trampolin, siedleckich restauracji, a także drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz książki.