Wrocław

Wycieczka do Wrocławia

Nasza przygoda rozpoczęła się od porannego wyjazdu z naszej szkoły. Po kilku godzinach podróży pociągiem Intercity dotarliśmy do Wrocławia.

Po przyjeździe od razu rozpoczęliśmy naszą przygodę od rejsu po Odrze. Była to doskonała okazja, aby zobaczyć Wrocław z innej perspektywy i dowiedzieć się więcej o jego historii i architekturze. Widoki były niesamowite, a pogoda dopisała, co dodatkowo umiliło naszą wycieczkę.

Statkiem udaliśmy się do Wrocławskiego ZOO, gdzie spędziliśmy kilka godzin. Szczególną atrakcją było Afrykarium, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Mogliśmy podziwiać egzotyczne zwierzęta i rośliny, a także dowiedzieć się więcej o ekosystemach Afryki.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Panoramie Racławickiej. Ten imponujący obraz panoramiczny zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i mogliśmy lepiej zrozumieć historyczny kontekst bitwy pod Racławicami.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie podziwialiśmy liczne dzieła sztuki.

Po południu przeszliśmy na stare miasto, gdzie zwiedziliśmy rynek, ratusz oraz kamieniczki Jatki. Spacerując po tych urokliwych uliczkach, mogliśmy poczuć klimat dawnego Wrocławia. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej, która polegała na rozwiązywaniu zagadek związanych z historią i architekturą miasta. Była to świetna zabawa, która jednocześnie pozwoliła na naukę poprzez doświadczenie.

Kolejnym punktem programu był Ostrów Tumski. Zwiedziliśmy katedrę, gdzie podziwialiśmy piękne witraże i gotycką architekturę. Przeszliśmy obok pomnika św. Jana Nepomucena i udaliśmy się do Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie weszliśmy na Wieże Matematyczną i do przepięknej Auli Leopoldinum.
Dzień zakończyliśmy przy fontannie multimedialnej, która swoim spektaklem świetlnym i muzycznym wprawiła wszystkich w zachwyt.

Ostatni dzień rozpoczęliśmy od wizyty na platformie widokowej Sky Tower. Z najwyższego punktu Wrocławia roztaczał się niesamowity widok na całe miasto i okolicę.

Następnie udaliśmy się do Kolejkowa, gdzie podziwialiśmy makiety kolejowe Dolnego Śląska i Wrocławia w miniaturze. Detale i precyzja wykonania tych miniatur zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Po wizycie w Kolejkowie mieliśmy czas wolny na Rynku, który uczniowie wykorzystali na zakup pamiątek i relaks.

Powrót do domu nastąpił późnym popołudniem. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni z wycieczki. Wrocław okazał się miastem pełnym historii, kultury i pięknych miejsc, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 1 tg, 1 lp, 1 lg, 2 lp, 2 tgh pod opieką p. A. Mokrzeckiej, E. Ławeckiej-Sobotko, A. Rosy.

Wycieczka do Wrocławia