Plansza o temacie wystawy

Czy mnie jeszcze pamiętasz? PRL w Siedlcach

Czy mnie jeszcze pamiętasz? … PRL w Siedlcach to niezwykła wystawa, która przywołuje atmosferę czasów PRL-u w naszym mieście.

Uczniowie klasy 4tp i 1tgh obejrzeli ją we wtorek 28 maja 2024r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, gdzie mogli poczuć nastrój minionej epoki, poznać szarą rzeczywistość Siedlec.

Przenieśli się do czasów, które poznali na lekcjach historii i teraźniejszości. Mogli zobaczyć namiastkę wyposażenia mieszkania w bloku z wielkiej płyty, sprzęty, jakich używano, nowinki techniczne z tamtych czasów, w tym pierwsze komputery oraz gry telewizyjne. Duże zainteresowanie wzbudził sprzęt elektroniczny, pochodzący od końca lat pięćdziesiątych do końca lat osiemdziesiątych XX w.

Plansza o temacie wystawy
Uczniowie oglądają zbiór przedmiotów będących wyposażeniem mieszkań w tamtych czasach
Uczniowie oglądają dyplomy i grają na komputerze z tamtych lat
Wyposażenie biura i jedno z haseł sprzyjające wydajności pracy