Akcja Profilaktyczno–Edukacyjna „Myśl o bezpiecznej przyszłości”.

Akcja Profilaktyczno–Edukacyjna „Myśl o bezpiecznej przyszłości”.

W dniach 20-24 maja 2024 w ramach Akcji Profilaktyczno – Edukacyjnej „Myśl o bezpiecznej przyszłości” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu różnorodnych działaniach mających na celu profilaktykę zdrowotną, poszerzenie świadomości odnośnie bezpieczeństwa w szeroko pojętym zakresie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

W ramach stałej współpracy z Komendą Miejską Policji w Siedlcach, zajęcia z młodzieżą dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadził Pan mł. asp. Łukasz Dyrdowski z Wydziału Ruchu Drogowego, a prelekcję dotyczącą fonoholizmu poprowadziła Pani st. sierż. Barbara Jastrzębska.

Pani Emilia Wojewódzka, psychoterapeuta behawioralny z poradni UKSW Ezra poprowadziła prelekcję „#Mój wewnętrzny krytyk”. Z kolei warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnień przeprowadził wśród młodzieży Pan Andrzej Budrecki terapeuta uzależnień z Poradni Powrót z ,,U”. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach on-line „Dopamina – co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas?” zorganizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

W ramach promowania zdrowego stylu życia, uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Centrum Onkologii w Siedlcach, w wykładzie dotyczącym profilaktyki nowotworowej prowadzonej przez Panią dr n. med. Joannę Kozłowiec. Chętni uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach zumby, które poprowadził instruktor Pan Gabriel Rosastolato.

W akcji profilaktycznej wzięli udział również przedstawiciele Straży Pożarnej. We wtorek młodzież spotkała się z naczelnikiem OSP Pruszynek Łukaszem Gorzałą oraz uczestnikami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Pruszynku. Uczniowie mieli okazję wysłuchać doświadczeń swoich rówieśników biorących udział w akcjach ratunkowych, jak również obejrzeć nowoczesny wóz strażacki. Z kolei w piątek uczniowie odwiedzili Komendę Miejską Straży Pożarnej w Siedlcach, gdzie mogli porozmawiać o pracy strażaka.

Hasłem przewodnim akcji było: „Myśl o bezpiecznej przyszłości”, które powstało w wyniku twórczych pomysłów uczniów z naszej szkoły. Tegoroczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Różnorodność działań pozwoliła na aktywne i z zaangażowaniem uczestnictwo w niej uczniów z naszej szkoły w zależności od indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Wartością dodaną inicjatywy były: dyskusje, trafne komentarze i refleksje na przyszłość.

Akcja Profilaktyczno–Edukacyjna „Myśl o bezpiecznej przyszłości”.