Uczniowie na warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie

Warsztaty na Zamku w Liwie

Uczniowie naszej szkoły: Kinga Skwierczyńska i Łucja Grochowska z kl. 3li oraz Roksana Wardzaszko i Fabian Podniesiński z kl. 2lp wraz z opiekunem Samorządu Szkolnego p. Moniką Lewczuk uczestniczyli w warsztatach „Bądź jak twierdza. Mazowsze, Bezpieczni w Internecie”, które odbyły się 23.05.2024. na Zamku w Liwie. Uczestnicy wzięli udział w pogadance z policjantką Komendy Miejskiej Policji, menedżerem ds. mediów społecznościowych o fake newsach i z informatykiem, na temat kradzieży danych osobowych. Zostało przeprowadzone forum dyskusyjne z udziałem przedstawicieli sześciu szkół średnich, w tym ZSP2 w Siedlcach, II LO w Siedlcach, IV LO, ZSP 3, ZSP 6 oraz Uniwersytetu w Siedlcach. Uczestnicy mieli również do wykonania zadania projektowe przy ognisku integracyjnym. Młodzież miała okazję zwiedzać muzeum, przymierzać stroje i zbroje rycerskie oraz poznawać historię obrony i ochrony, nawiązując do współczesnych wyzwań związanych z bezpieczeństwem w sieci. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Uczestnikami był między innymi Dyrektor Delegatury w Siedlcach Urzędu Marszałkowskiego p. Dariusz Stopa i prodziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu w Siedlcach p. Radosław Korneć.