Kozłówka

Wycieczka do Lublina, Kozłówki i na Majdanek

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce stanowiło pierwszy etap wycieczki edukacyjnej, w  której uczestniczyli 21. maja 2024 uczniowie z klas: 3 li i 3 lp. Zwiedzili oni pałac wzniesiony w połowie XVIII wieku w stylu późnego baroku, ekspozycję zbiorów sztuki socrealistycznej, lapidarium oraz zabytkowy park krajobrazowy z francuskim ogrodem, fontanną i rozariami.

 Lublin zwiedzał każdy z uczniów wyjazdu zgodnie z własnymi upodobaniami i zainteresowaniami. Niektórzy zapoznali się z zabytkami Starego Miasta, inni z odrestaurowanym dworcem kolejowym, jeszcze inni z atrakcjami turystycznymi dla dzieci lub bogatą ofertą kulinarną miasta.

Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzenie Państwowego Muzeum na Majdanku mieszczącego się w Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady powstałym na terenie działającego podczas II wojny światowej obozu koncentracyjnego KL Lublin.