Uczniowie w strojach polskich

Społeczność Samochodówki czyni dobro

W ramach Tygodnia Języków Obcych w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny „Kuchnie świata”. Organizatorkami wydarzenia były p. Monika Pawluk oraz p. Milena Gajewska. Dochód ze sprzedaży dań przygotowanych przez nauczycieli i uczniów przekazaliśmy na leczenie Wiktorka Zawadzkiego, mieszkańca Jarnic (powiat węgrowski). Chłopiec urodził się z połową serduszka, a zdrowie mogą przywrócić mu kosztowne operacje w Stanach Zjednoczonych.

Na stołach zagościły potrawy z niemal każdej strony świata – na zebranych czekały dania między innymi kuchni polskiej, włoskiej, hiszpańskiej, żydowskiej, francuskiej. Można było spróbować azjatyckiego kim chi, czyli jednej z najzdrowszych potraw świata. Kiermasz charytatywny wzbogaciły ponadto: wystawa prac uczniów poświęcona najciekawszym i najatrakcyjniejszym zakątkom świata oraz prezentacje na temat walorów turystyczno-kulinarnych różnych zakątków Europy i nie tylko. Za tę oprawę geograficzno-kulturową jesteśmy wdzięczni p. Renacie Dębskiej. Dziękujemy również p. Anecie Jędrychowicz i p. Karolinie Sulej za pomoc w przygotowaniu potraw, zwłaszcza polskiego stołu. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę p. Marty Głowienkowskiej, p. Marzeny Maliszewskiej, p. Moniki Lewczuk.
Za zaangażowanie dziękujemy klasom: 2lg, 1lg, 2th, 2lp, 3li, 3tp, 3th, 3tg, 4tg, 4lp, 4st, 5ttp, 5pp.

Razem zebraliśmy 1535 złotych! Kwota zasiliła już konto Wiktorka. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Pamiętajcie – dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli!

Uczniowie przy stoisku
Uczniowie przy stoisku
Uczniowie w strojach polskich
Uczniowie w strojach polskich
rezultat zbiórki
rezultat zbiórki
Uczniowie w strojach europejskich
Uczniowie w strojach europejskich
Organizatorzy i uczniowie
Organizatorzy i uczniowie