Dyplom BOHATERON

,,BohaterON. Włącz historię!”- dyplom dla szkoły

W październiku 2023 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli aktywny udział w akcji „BohaterON. Włącz historię!” Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Projekt cieszył się w zainteresowaniem uczniów, którzy najpierw wzięli udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego, posłuchali fragmentów koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Uczniowie klas 2tst, 2tp, 2ts, 4tp, 5thp, 5ttp, 5thp wsparli finansowo Powstańców wpłacając 1220 zł na konto Fundacji Pokolenia Kolumbów.
Akcja BohaterON to lekcją współczesnego patriotyzmu, przykład edukacji historycznej, która bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków, oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną.

Dyplom BOHATERON