Wycieczka do Warszawy

W dniu 26 maja 2023r. uczniowie klas 1st, 2st, 3st i 3lp pod opieką p. Moniki Czerkas i Joanny Pieńkowskiej, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym zwiedzonym miejscem było Muzeum Nowa Praga, gdzie obecnie znajduje się wystawa „Tutenchamon – Grobowiec i Skarby”. Było to niesamowite doświadczenie. Wystawa była urządzona dokładnie tak jak grobowiec, który został odkryty 100 lat temu.

    Młodzież miała możliwość obejrzenia 1000 wspaniałych przedmiotów, w tym znaną na całym świecie pośmiertną maskę Tutenchamona i jego oszałamiający pozłacany sarkofag.

   Następnie uczniowie zwiedzili Fabrykę Norblina, gdzie z kolei mogli podziwiać architekturę budynków, zabytkowe maszyny oraz unikalne i oryginalne wyroby dawnej fabryki. Spacerując po wnętrzach „Norblina”  uczniowie podziwiali zabytkowe  sprzęty i wyroby dawnej wytwórni.

    Ostatnim etapem wycieczki był „Escape Room”, w którym wszyscy świetnie się bawili rozwiązując zagadki.