Projekt mikroPLASTIK – megaPROBLEM

W ciągu ostatniego roku szkolnego uczennice z klasy 3st: Wiktoria Dobrowolska, Dominika Lis, Julia Dmowska, Julia Dołęga, Karolina Chacińska, Wiktoria Długosz oraz klasy 2 st: Alicja Dębska, Julia Ługowska, Klaudia Wielgosz, Marcela Podsiadłowska, Oliwia Czech, Wiktoria Krasuska, Zuzia Cabaj realizowały projekt mikroPLASTIK – megaPROBLEM. Jego celem było podniesienie świadomości społeczności szkolnej dotyczącej skutków nadmiernego wykorzystania w życiu codziennym z produktów zawierających plastik oraz niewłaściwego zagospodarowania odpadów z plastikiem. W ostatnim czasie uczennice wytrwale przygotowywały materiały na witrynę google, które posłużą każdemu zainteresowanemu do poszerzenia wiedzy w tym zakresie.
Finałowe działania miały miejsce 23 maja 2023 i obejmowały:

  • wykłady pod hasłem „Świat bez plastiku”, których celem było pokazanie piękna przyrody, którą możemy stracić, jeśli nie zaczniemy ograniczać swojego konsumpcjonizmu. Naszymi przewodnikami byli:
    • dr Michał Falkowski, który pokazał nam piękne krajobrazy oraz faunę i florę Afryki
    • prof. Marek Żabka, który „oprowadził” nas po Wielkiej Rafie Koralowej i opowiedział o jej dzisiejszych „wrogach”
  • kiermasz słodkości, z którego dochód przekazany będzie na organizację WWF

Link do strony internetowej: https://sites.google.com/view/glob-tech2022?usp=sharing 

Dziewczyny podczas kiermaszu