Nie bądź obojętny

,,Niech żółte żonkile będą symbolem życia”

19 kwietnia  nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do  akcji społeczno–edukacyjnej ,,Żonkile” upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, organizowanej przez  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

W tym roku Honorową Ambasadorką akcji została Hanna Krall, pisarka i dziennikarka, autorka książki „Zdążyć przed Panem Bogiem” na motywach, której powstała  przejmująca opowieść o powstaniu w getcie warszawskim, którą uczniowie  obejrzeli w wersji animowanej.

Akcji, od początku istnienia towarzyszyło hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu. Pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, która nas jednoczy i nadaje nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.