Uczestnik pisze treść dyktanda

XI Dyktando Siedleckie

5 kwietnia 2023r. po raz 11. odbyła się kolejna edycja DYKTANDA SIEDLECKIEGO. Nasza Szkoła od dwóch lat jest współorganizatorem tego ogólnosiedleckiego projektu mającego na celu upowszechnianie kultury języka polskiego oraz integrację środowiska lokalnego.

Uczestnik pisze treść dyktanda

W tym roku w zmaganiach z ortografią wzięło udział 23. uczniów siedleckich szkół ponadpodstawowych. Laureatami zostali:
Cyprian Malczuk – uczeń I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i. Świętej Rodziny – I miejsce
Kamila Denis – uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego i. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego – II miejsce
Kornelia Szurowska – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5

Uczestnicy piszą dyktando.

Wszystkim uczniom gratulujemy odwagi w zmaganiach z niełatwą polską pisownią i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ktoś z naszych uczniów sięgnie po laur pierwszeństwa.

Uczestnicy słuchają tekstu dyktanda.

Koordynatorkami tego przedsięwzięcia w naszej Szkole były polonistki: Barbara Baran i Joanna Wiącek.

Prowadząca dyktuje treść dyktanda.