Uczniowie na Rynku Starego Miasta w Warszawie

Wycieczka do Warszawy

W dniu 15 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy podczas, której uczestniczyli w warsztatach czekoladowych w Pijalni Czekolady Wedel, a także zwiedzili Muzeum Warszawy i Dom zagadek.

Tworzenie czekoladowych słodkości sprawiło naszym uczniom wiele przyjemności, ale także pokazało, że wśród nas są kreatywne i pomysłowe osoby. Wszystkie torciki oczywiście były wspaniale udekorowane, ale zdaniem prowadzącego warsztaty na wyróżnienie zasłużył torcik w wykonaniu Eryka Chajewskiego, Daniela Zbieć, Natalii Ilczuk, Kamila Urbana oraz Julii Zdun.

Wizyta w Muzeum Warszawy przeniosła nas w dawne. W środku zachował się pierwotny układ przestrzenny, siedemnastowieczne drewniane stropy, różnego rodzaju detale, przedmioty codziennego użytku i malowidła. Lekcja muzealna była bardzo ciekawa. Pozwoliła odtworzyć codzienność dawnych mieszkańców Warszawy.

W Domu zagadek uczniowie podzieleni na grupy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w pracy zespołowej podczas rozwiązywania szeregu łamigłówek dzięki, którym mogli wydostać się z zaszyfrowanego pokoju.

Uczniowie na Rynku Starego Miasta w Warszawie
Uczniowie na Rynku Starego Miasta w Warszawie