Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2023 roku po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji młodzież wysłuchała wykładu pt.: „Współczesny bohater na przykładzie życia Witolda Pileckiego i jego rodziny” przygotowanego przez Panią Martę Czerwieniec-Ivasyk, pracownika naukowego UPH w Siedlcach. Wyrazem naszego uznania dla żołnierzy drugiej konspiracji za ich męstwo, niezłomną postawę, patriotyzm i przywiązanie do tradycji niepodległościowych były również prace wykonane przez uczniów oraz wystawa poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

Kamil Urban uczeń klasy 3lp zajął I miejsce w XI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w Mińsku Mazowieckim. Gratulujemy postawy i wyniku.

Kamil Urban uczeń klasy 3lp zajął I miejsce w XI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w Mińsku Mazowieckim. Gratulujemy postawy i wyniku.