Logo Lekcja:ENTER

PROGRAM AKTYWNA TABLICA

Nasza szkoła uczestniczy w rządowym programie „Aktywna Tablica”, którego nadrzędnym celem jest doposażenie szkół w nowoczesne środki nauczania: sprzęt, narzędzia i programy multimedialne. Projekt ma także na celu rozwijać kompetencje uczniów i nauczycieli w zakresie wykorzystywania technologii informacyjno – komunikacyjnych na zajęciach lekcyjnych oraz przygotować młodzież do życia w społeczeństwie informacyjnym.
Zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie programu, od maja 2022r. czternastu nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i jeden nauczyciel zawodu, wzięło udział w kilkumiesięcznym szkoleniu „Lekcja: Enter!” organizowanym przez Centrum Edukacji Nauczycieli POTEST. Celem kursu było podniesienie umiejętności nauczycieli w zakresie innowacyjnego i kreatywnego wykorzystania zasobów i środowisk cyfrowych w pracy edukacyjnej. W październiku 2022r. wszyscy nauczyciele ukończyli szkolenie i otrzymali zasłużony certyfikat.

Kadra pedagogiczna szkoły coraz chętniej sięga po nowoczesne środki nauczania, stanowiące obecnie niezastąpione narzędzie wzbogacające w obraz i dźwięk proces edukacyjny w szkole oraz umożliwiające uczniom interaktywne działanie. Gratulujemy.

Logo Lekcja:ENTER