Uczestnicy konkursu

Konkurs MONIN CUP 2022

MONIN Cup Junior to coroczny ogólnopolski konkurs barmański skierowany do młodzieży szkół średnich z całej Polski. Podczas Gali Finałowej, wybrani reprezentanci mierzą się ze sobą w kategorii „long drink”, tworząc koktajle bezalkoholowe wg własnej receptury z wykorzystaniem produktów MONIN. Tegoroczny konkurs odbył się 1 grudnia 2022. w Zespole Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Warszawie. Ocena uczestników obejmowała:

  1. Blind test (rozpoznanie smaków dziesięciu syropów firmy MONIN w ciągu 3 min.);
  2. Przygotowanie 4 koktajli w wykorzystaniem produktów MONIN ( w czasie 7min.);
  3. Ocena jury degustacyjnego.

Naszą szkołę reprezentował Bartosz Chomka z klasy 4tgp. Bartosz przygotował koktajl bezalkoholowy o nazwie „Amber Fall” składający się z: Puree mango, syropu Orange spritz., syropu Stalted carmel, soku z limonki oraz tonica Toque De lima. Bartosz otrzymując 100 pkt. zdobył szóste miejsce,
Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Master Bartendera Dariusza Kosiorka, barmana z wieloletnim doświadczeniem, który udzielił mu wiele cennych uwag technicznych.
Bartoszowi zaś, gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy dalszego rozwijania pasji i umiejętności barmańskich.