Drużyna uczniów z klasy 3 naszej szkoły pracuje nad rozwiązaniem zadań.

Konkurs matematyczny MateMaxus

W dniach 28 i 29 listopada 2022 roku w Instytucie Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach odbył się V Turniej Matematyczny „MateMaxus”.
Głównymi organizatorami i pomysłodawcami Turnieju są Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach oraz Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UPH w Siedlcach. Turniej przeprowadziła komisja konkursowa w składzie Karolina Rosiak-Klewek (ZSP3 w zastępstwie za p. Katarzynę Karpiarz), Agnieszka Protasiuk (SP4) oraz Marek Siłuszyk (UPH).
Imprezę swoim patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Siedleckiego, Prezydent Miasta Siedlce, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach oraz Komisja Europejska.

Studenci z koła naukowego matematyków GRAF pomagali w realizacji turnieju. Rywalizacja uczniów odbyła się w systemie pucharowym. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. V Misja rycerza MateMaxusa polegała na rozwiązywaniu problemów matematycznych, fizycznych i geograficznych.
Tegoroczna edycja odbyła się 28 listopada dla klas 4, 5, 6, 7, 8 szkół podstawowych, zaś 29 listopada dla klas 1, 2, 3 i 4 szkół średnich. W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 7, SP 10, SP 12, SP Aleksander, SP STO, SP Iganie, SP Strzała, SP Żelków, SP Golice oraz szkoły średnie: I LO, IV LO, I KLO i ZSP 3. W turnieju wzięło udział łącznie 234 uczniów. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Naszą szkołę reprezentowali:
Monika Mularzuk kl 2tp
Artur Czarnocki 2tp
Bartosz Jastrzębski kl 2tp
Kacper Wiewiórka 3st
Maciej Strus 3st
Adrian Piskorz 3st
Emilia Guzek 4tga
Karolina Gumienniczuk 4tga
Natalia Wielgórska 4tgp

Podsumowanie Turnieju, na którym zostaną przedstawione ostateczne wyniki, wręczone dyplomy, statuetki, oraz nagrody rzeczowe odbędzie się 12 grudnia w auli Instytutu Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.