Prowadzący pokazuje uczniom drona.

Warsztaty dotyczące technologii informatycznych na UPH w Siedlcach

Dnia 21 listopada 2022 r. klasa 2li brała udział w warsztatach dotyczących technologii informatycznych wykorzystywanych w życiu osób niepełnosprawnych oraz poznała zastosowanie druku 3D. Wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach pan dr Dariusz Mikułowski, jako osoba niewidoma od urodzenia, przybliżył uczniom jak wygląda świat osób niewidomych, pokazał programy i urządzenia potrzebne do codziennego funkcjonowania.

W drugiej części spotkania pan dr Marcin Stępniak zaprezentował projekty wykonane przez studentów informatyki z wykorzystaniem drukarek 3D. Uczniowie mogli poćwiczyć samodzielne sterowanie dronami i robotami, a także uzyskać informacje o procesie tworzenia poszczególnych eksponatów.

Dziękujemy przedstawicielom Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Instytutowi Informatyki za zaangażowanie i wprowadzenie uczniów w świat nowoczesnych technologii.