uczennica prezentuje plakat grupy

Tydzień Edukacji Globanej

W dniach 15-17 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej włączając się w akcje Centrum Edukacji Obywatelskiej – Festiwal internetowy „Świat w szkole, szkoła w świecie” oraz grę korytarzową.
Pierwszego dnia młodzież obejrzała webinaria:

  • Środowisko przyrodnicze globalnie
  • Klimat: Mroczny sekret internetu

Natomiast dwa następne dni były przeznaczone na realizację zadań w formie gry korytarzowej dla chętnych zespołów młodzieżowych z klas: 1tp, 1lg, 1th, 4ttp, 2st, 3tp, 3lw i 3st. Zadania poświęcone były globalnym zjawiskom i problemom w obszarach:

  • międzykulturowości i migracji
  • równości płci
  • zmiany klimatu
  • zmian w różnorodności biologicznej

Ważnym elementem gry było budowanie współpracy pomiędzy uczniami i uczennicami oraz wzmacnianie w szkole postaw solidarności i otwartości.

uczestnicy gry korytarzowej – zdjęcie grupowe