NASZE OSIĄGNIĘCIA
Maria Izdebska najlepszą uczennicą roku szklonego 2015/16 w ZSP nr 3
Maria Izdebska uczennica klasy 3th dołączyła do grona stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Marysi i jej rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

V Mistrzostwa Polski Hydrosomelierów
Adrian Sułek z klasy 4 tha zajął 5 miejsce na V Mistrzostwach Polski Hydrosomelierów. Konkurs odbył się w trakcie targów gastronomicznych Warsaw Gastro Show 27 października 2016 roku. Przebiegał w dwóch etapach:
I – test teoretyczny,
II – ślepa degustacja wód

Laureaci II stopnia konkursu historycznego "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy"
19 września 2016 r, w Muzeum Katyńskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród laureatom II stopnia 7 edycji konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…- 76 lat po zbrodni", którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Katyńskie. Wśród laureatów byli nasi tegoroczni absolwenci Mateusz Redzik i Marcin Chmielewski.
Podczas uroczystości zaprezentowany został poruszający spektakl "Wywózki, łagry, Katyń"- fakty, świadectwa, refleksje w reż.Jarosława Witaszczyka. Uczniowie wraz z opiekunami mieli również możliwość zwiedzenia Muzeum Katyńskiego i obejrzenia ekspozycji, na której zaprezentowane zostały prace konkursowe wykonane przez laureatów II stopnia.

Nowy rok szkolny nasi uczniowie zaczęli od sukcesu
W 7 edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…- 76 lat po zbrodni", którego organizatorem był IPN i Muzeum Katyńskie wśród laureatów I stopnia znalazło się aż 16 uczniów z naszej szkoły: Patrycja Borkowska, Karolina Lejnert, Elżbieta Kurowska, Weronika Posiadała, Martyna Jaroszczyk, Ewelina Sobiczewska (uczennice z klasy 2th), Wiktoria Biernacka, Joanna Tarkowska, Sylwia Wrona, Magdalena Wójciuk, Paulina Kozioł, Klaudia Woźniak (uczennice z klasy 3th), Natalia Matejczuk, Sara Prokopiak (absolwentki klasy 4ga), Cezary Woźniak, Kacper Kołodziejczyk (absolwenci klasy 4sa). Laureatami II stopnia zostali Marcin Chmielewski i Mateusz Redzik (absolwenci klasy 4sb)
Celem konkursu jest upamiętnianie ofiar zbrodni katyńskiej.
W nagrodę laureaci I stopnia wraz z opiekunem Joanna Mędza wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym, który odbędzie się 24 września- 1 października b.r. Trasa będzie wiodła przez Białoruś i Litwę.

Olimpiada PCK
W dniu10.12.2015 r odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Nasza uczennica Karolina Lejnert z klasy 1th zajęła II miejsce. Opiekun uczennicy Bożena Uziebło składa gratulacje!!! Celem olimpiady było:
-wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:
- rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
- prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
- inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

Wycieczka do Warszawy
9 grudnia 2015r. uczniowie klas 2th, 3tha i 4sa obejrzeli stałą ekspozycję w nowo otwartym Muzeum Katyńskim w Warszawie. Obok interesujących eksponatów upamiętniających Ofiary Zbrodni Katyńskiej w muzeum wystawiono nagrodzone prace naszych uczniów w ramach konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy..” Jesteśmy dumni – mamy udział w budowaniu pamięci o ofiarach tej zbrodni. Młodzież pod opieką p. Joanny Mędzy, p. Agnieszki Seredzińskiej i p. Ireny Oknińskiej zwiedziła także letnią rezydencję ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego – Pałac Na Wodzie.

Regionalny Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej
W dniu 30 listopada 2015 uczniowie naszej szkoły brali udział w „Regionalnym Konkursie Wiedzy Normalizacyjnej”. Konkurs organizowany był przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach oraz Polski Komitet Normalizacyjny. Patronami konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Siedlce. W konkursie wyróżniony został uczeń naszej szkoły Kamil Kozak klasa IV sb.
Serdeczne gratulacje!

Sara
Sukces Sary Prokopiak.
Wspomnienia Pani Haliny Witkowskiej, dziewczynki, która w wieku ośmiu lat w raz z rodziną została zesłana na Syberię, spisane przez uczennicę klasy 4ga Sarę Prokopiak, znalazły swoje zaszczytne miejsce w publikacji "Historia i Świat” wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach.
Jak nas poinformowano praca Sary "Podróż mimo woli” uzyskała bardzo dobre recenzje i jest doskonałym materiałem badawczym do prac nad losami Polaków podczas II wojny światowej.
Joanna Mędza

STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW
28 listopada Katarzyna Bieniek z klasy 2tgb oraz Maciej Kędzierski z klasy 3li uczestniczyli w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy.

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
21 sierpnia 2014 r. rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs historyczny zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundację Wspólnota Pokoleń. ,, Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, którego celem było upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej. Laureatami konkursu zostali trzej nasi uczniowie z klasy 4sm: Jaszczuk Grzegorz, Joński Maciej i Gorzkowski Łukasz.

WCZEŚNIEJSZE INFORMACJE