NASZE OSIĄGNIĘCIA
Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów
4 grudnia 2018 r. w ZSP nr 1 w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Stypendium jest formą nagradzania i wspierania rozwoju uczniów zdolnych i szczególnie się wyróżniających. Otrzymują je uczniowie, którzy m.in. otrzymali promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią ocen w szkole. Wśród laureatów była uczennica klasy Technikum Hotelarskiego – Martyna Jaroszczyk, która odebrała to wyróżnienie z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Pani Doroty Skrzypek.

fotoreportaż

9 edycja ogólnopolskiego konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”
Wśród laureatów 9 edycji ogólnopolskiego konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego oraz Muzeum Katyńskim, znalazły się nasze uczennice: Paulina Kozioł, Weronika Krawczyk, Ewelina Bareja, Sylwia Wrona – absolwentki klasy 4th, Martyna Jaroszczyk z klasy 3th, Zyta Zając i Weronika Tokarz z klasy 1lb.

fotoreportaż

Laureaci konkursu historycznego
W 8 edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy...” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Katyńskie w Warszawie 13 uczniów naszej szkoły zostało laureatami I stopnia:
Ewelina Bareja i Sylwia Wrona zklasy 4th upamiętniły Jana Kępe,
Klaudia Woźniak i Paulina Moskwiak z klasy 4th upamiętniły Ferdynanda Stańczuka,
Paulina Kozioł i Maria Izdebska z klasy 4th upamiętniły Franciszka Józefa Wyskokińskiego,
Aleksandra Malesa z klasy 4th i Justyna Gawryś z klasy 4tk upamiętniły Józefa Staszczyka,
Agata Ciekot z klasy 2tk upamiętniła Władysława Ciekota,
Monika Koziestańska i Martyna Jaroszczyk z klasy 3th upamiętniły Wojciecha Malinowskiego,
EwelinaDanielak i Anna Jarosz zklasy 2tg upamiętniły Jana Kępe.
Opiekun uczniów Joanna Mędza

fotoreportaż

O tym nie można zapomnieć…
W 8 edycji ogólnopolskiego projektu „O tym nie można zapomnieć… – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów koncentracyjnych i deportacji”, prowadzonego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN, przy współpracy z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum w Tykocinie i Odziałem Muzeum Lubelskiego Pod Zegarem wzięło udział 304 uczniów. Wśród nich czworo uczniów z naszej szkoły: Martyna Jaroszczyk i Aleksandra Saweczko z klasy 3th, Kacper Hołubiec i Karol Bieliński z klasy 3ts, którzy 18 czerwca 2018 roku wywalczyli II miejsce na najlepszą notację biograficzną. Opiekun zespołu Joanna Mędza

fotoreportaż

Konkurs Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2018
8 czerwca 2018 roku, podczas Gali Finałowej konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości, która odbyła się w Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, dyrektor ZSP nr 3 w Siedlcach - Krzysztof Grzegorczuk wraz z twórcami projektów, odebrał aż trzy tytuły „Dobrej Praktyki”, za następujące przedsięwzięcia:
- Poznajemy Region
- Mistrzostwa Młodych Kelnerów
- Akademię Przedsiębiorczości - Ja na rynku pracy

fotoreportaż

czytaj więcej

Sukces uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej
W maju 2018 r. Komisja Konkursowa dokonała podsumowania ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Na konkurs wpłynęło 257 prac z całego kraju. Tytuł laureata zdobyła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach Martyna Kurenda.

fotoreportaż

www.siedlce.pl

www.spin.siedlce.pl

czytaj więcej

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów
Maria Izdebska uczennica klasy 4th po raz drugi została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Marysi i jej rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fotoreportaż

Maria Izdebska najlepszą uczennicą roku szklonego 2015/16 w ZSP nr 3
Maria Izdebska uczennica klasy 3th dołączyła do grona stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Marysi i jej rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fotoreportaż

więcej

V Mistrzostwa Polski Hydrosomelierów
Adrian Sułek z klasy 4 tha zajął 5 miejsce na V Mistrzostwach Polski Hydrosomelierów. Konkurs odbył się w trakcie targów gastronomicznych Warsaw Gastro Show 27 października 2016 roku. Przebiegał w dwóch etapach:
I – test teoretyczny,
II – ślepa degustacja wód

fotoreportaż

Laureaci II stopnia konkursu historycznego "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy"
19 września 2016 r, w Muzeum Katyńskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród laureatom II stopnia 7 edycji konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…- 76 lat po zbrodni", którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Katyńskie. Wśród laureatów byli nasi tegoroczni absolwenci Mateusz Redzik i Marcin Chmielewski.
Podczas uroczystości zaprezentowany został poruszający spektakl "Wywózki, łagry, Katyń"- fakty, świadectwa, refleksje w reż.Jarosława Witaszczyka. Uczniowie wraz z opiekunami mieli również możliwość zwiedzenia Muzeum Katyńskiego i obejrzenia ekspozycji, na której zaprezentowane zostały prace konkursowe wykonane przez laureatów II stopnia.

fotoreportaż

film

Nowy rok szkolny nasi uczniowie zaczęli od sukcesu
W 7 edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…- 76 lat po zbrodni", którego organizatorem był IPN i Muzeum Katyńskie wśród laureatów I stopnia znalazło się aż 16 uczniów z naszej szkoły: Patrycja Borkowska, Karolina Lejnert, Elżbieta Kurowska, Weronika Posiadała, Martyna Jaroszczyk, Ewelina Sobiczewska (uczennice z klasy 2th), Wiktoria Biernacka, Joanna Tarkowska, Sylwia Wrona, Magdalena Wójciuk, Paulina Kozioł, Klaudia Woźniak (uczennice z klasy 3th), Natalia Matejczuk, Sara Prokopiak (absolwentki klasy 4ga), Cezary Woźniak, Kacper Kołodziejczyk (absolwenci klasy 4sa). Laureatami II stopnia zostali Marcin Chmielewski i Mateusz Redzik (absolwenci klasy 4sb)
Celem konkursu jest upamiętnianie ofiar zbrodni katyńskiej.
W nagrodę laureaci I stopnia wraz z opiekunem Joanna Mędza wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym, który odbędzie się 24 września- 1 października b.r. Trasa będzie wiodła przez Białoruś i Litwę.

fotoreportaż

Olimpiada PCK
W dniu10.12.2015 r odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Nasza uczennica Karolina Lejnert z klasy 1th zajęła II miejsce. Opiekun uczennicy Bożena Uziebło składa gratulacje!!! Celem olimpiady było:
-wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:
- rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
- prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
- inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

fotoreportaż

Wycieczka do Warszawy
9 grudnia 2015r. uczniowie klas 2th, 3tha i 4sa obejrzeli stałą ekspozycję w nowo otwartym Muzeum Katyńskim w Warszawie. Obok interesujących eksponatów upamiętniających Ofiary Zbrodni Katyńskiej w muzeum wystawiono nagrodzone prace naszych uczniów w ramach konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy..” Jesteśmy dumni – mamy udział w budowaniu pamięci o ofiarach tej zbrodni. Młodzież pod opieką p. Joanny Mędzy, p. Agnieszki Seredzińskiej i p. Ireny Oknińskiej zwiedziła także letnią rezydencję ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego – Pałac Na Wodzie.

fotoreportaż

Regionalny Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej
W dniu 30 listopada 2015 uczniowie naszej szkoły brali udział w „Regionalnym Konkursie Wiedzy Normalizacyjnej”. Konkurs organizowany był przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach oraz Polski Komitet Normalizacyjny. Patronami konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Siedlce. W konkursie wyróżniony został uczeń naszej szkoły Kamil Kozak klasa IV sb.
Serdeczne gratulacje!

fotoreportaż

Sara
Sukces Sary Prokopiak.
Wspomnienia Pani Haliny Witkowskiej, dziewczynki, która w wieku ośmiu lat w raz z rodziną została zesłana na Syberię, spisane przez uczennicę klasy 4ga Sarę Prokopiak, znalazły swoje zaszczytne miejsce w publikacji "Historia i Świat” wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach.
Jak nas poinformowano praca Sary "Podróż mimo woli” uzyskała bardzo dobre recenzje i jest doskonałym materiałem badawczym do prac nad losami Polaków podczas II wojny światowej.
Joanna Mędza


STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW
28 listopada Katarzyna Bieniek z klasy 2tgb oraz Maciej Kędzierski z klasy 3li uczestniczyli w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy.

fotoreportaż

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
21 sierpnia 2014 r. rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs historyczny zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundację Wspólnota Pokoleń. ,, Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, którego celem było upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej. Laureatami konkursu zostali trzej nasi uczniowie z klasy 4sm: Jaszczuk Grzegorz, Joński Maciej i Gorzkowski Łukasz.

czytaj więcej

WCZEŚNIEJSZE INFORMACJE