„Lepsza Edukacja Kluczem do Sukcesu”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
O projekcie
W dniach 26-27 listopada 2014r. w ramach projektu ,,Lepsza Edukacja Kluczem do Sukcesu’’ młodzież naszej szkoły wzięła udział w kursie carvingu prowadzonym przez Mistrza Polski w Carvingu i Absolwenta Instytutu Carvingu w Bangkoku Pana Marka Rybackiego.

zobacz więcej

W dniach 20-21 pażdziernika 2014r. w ramach Projektu "Lepsza Edukacja Kluczem do sukcesu" odbyły się zajęcia warsztatowe, które zostały przeprowadzone przez prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich Pana Krzysztofa Szulborskiego oraz Doradcę Kulinarnego firmy KAMIS Pana Macieja Wawryniuka. Młodzież pod bacznym okiem mistrzów miała okazję sporządzać a następnie degustować wykwintne potrawy z ryb i dziczyzny.

zobacz więcej

Uczniowie biorący udział w projekcie „Lepsza Edukacja Kluczem do Sukcesu” w dniach 10-12.09.2014 r. uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Gdańska. Młodzież była zakwaterowana w czterogwiazdkowym hotelu SPA FALTOM w Rumii, gdzie mogła korzystać atrakcji takich jak basen, sauny, jacuzzi, bilard, kręgle. Ponadto grupa odwiedziła najciekawsze miejsca w Trójmieście oraz wzięła udział w szkoleniu z najnowszych technik kulinarnych w Pomorskiej Akademii Kulinarnej pod bacznym okiem Krzysztofa Szulborskiego.

zobacz więcej

3 maja 2014 r. grupa młodzieży wraz z opiekunami p. J.Bulak, H.Bandurską, A.Borychowska, M.Batowską wyruszyła na praktykę do Niemiec w ramach projektu "Lepsza Edukacja Kluczem do Sukcesu". Uczniowie zdobywają doświadczenie zawodowe i szlifują język niemiecki praując na różnych stanowiskach w trzygwiazdkowych hotelach sieci Lindner w miejscowościach Heubach i Schnett. W wolnym czasie korzystają z atrakcji hotelowych i podziwiają piękne krajobrazy Turyngii.

zobacz więcej

W dniach 15-20.03.2014r kolejna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w kursie barmańskim, który odbył się w ramach projektu „Lepsza edukacja kluczem do sukcesu”. Młodzież zdobywała wiedzę teoretyczną jak również praktyczną na temat zasad sporządzania, podawania i składu drinków. Zajęcia prowadził pan Dariusz Kosiorek z Poznańskiej Akademii Barmanów. Kurs zakończył się egzaminem praktycznym i teoretycznym oraz wydaniem Certyfikatów Barmana I-go stopnia.

zobacz więcej

W dniach 25-27.09.2013 r. młodzież biorąca udział w projekcie „Lepsza Edukacja Kluczem do Sukcesu” uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Gdańska. Uczniowie byli zakwaterowani w czterogwiazdkowym hotelu FALTOM , gdzie mogli korzystać z jego licznych atrakcji. Ponadto podczas zwiedzania PGE ARENA w Gdańsku zapoznali się z wyposażeniem i logistyką kuchni stadionowej , odwiedzili najciekawsze miejsca w Trójmieście oraz wzięli udział w szkoleniu z najnowszych technik kulinarnych w Pomorskiej Akademii Kulinarnej.

zobacz więcej

W dniach 18-19.09.2013 r. w ramach projektu „Lepsza edukacja kluczem do sukcesu” uczniowie naszej szkoły odbyli kolejne szkolenia z kucharzami. Zajęcia z zakresu „ Potrawy z owoców morza„ prowadził Pan Krzysztof Szulborski ( Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, założyciel Pomorskiej Akademii Kulinarnej) natomiast „Potrawy z drobiu” przeprowadził Pan Maciej Wawryniuk ( Doradca Kulinarny firmy KAMIS).

zobacz więcej

W dniu 16.06.2013 wyjechaliśmy w ramach projektu „Lepsza Edukacja Kluczem do Sukcesu” na praktyki zawodowe do Niemiec. Po trudach podróży zapoznaliśmy się już z okolicą i miejscami pracy w hotelu. Serdecznie pozdrawiają uczniowie klas gastronomiczno-hotelarskich wraz z opiekunami.

zobacz więcej

W dniach 13-14.05.2013r dla uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Lepsza edukacja kluczem do sukcesu” odbyły się szkolenia z kucharzami. Zajęcia z zakresu „Potrawy z dziczyzny” przeprowadził Pan Maciej Wawryniuk ( Doradca Kulinarny firmy KAMIS) , natomiast „ Potrawy z ryb” Pan Krzysztof Szulborski ( Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, założyciel Pomorskiej Akademii Kulinarnej)

zobacz więcej

W dniach 12-14.04.2013r oraz 25 -27.04.2013r, w ramach projektu „Lepsza edukacja kluczem do sukcesu” trzydziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w kursie barmańskim. Kurs prowadził Pan Dariusz Kosiorek z Poznańskiej Akademii Barmanów. Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat Brmana I-go stopnia.

zobacz więcej