Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Siedlcach

| Strona główna | Integracja |

VIII DZIEŃ INTEGRACJI

4 grudnia 2009 roku Zespół Integracyjny przy współpracy nauczycieli i uczniów zorganizował VIII Dzień Integracji. W ramach uroczystości powołane zostały dwie drużyny: nauczycieli (drużyna „Belfrów”) i uczniów (drużyna „Uczniaków”), które rywalizowały ze sobą w turnieju „Kocham Cię Szkoło”. Uczestnicy zmierzyli się ze sobą w konkurencjach z różnych dziedzin: wiedzy ogólnej, poprawnej polszczyzny, sportu, wiedzy o szkole, znajomości utworów muzycznych, itp.. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Dyrekcja szkoły. Uczestnicy Dnia Integracji gorąco kibicowali swoim faworytom, spontanicznie reagowali na znajome utwory muzyczne, śpiewając wspólnie piosenki a nawet porywając do tańca siedzące obok osoby. W przerwach między konkurencjami wszyscy mieli okazję podziwiać umiejętności taneczne uczniów naszej szkoły prezentujących taniec breakdance. Po ciężkich trudach rywalizacji, na zakończenie turnieju, jego uczestnicy otrzymali nagrody, a dla wszystkich obecnych zorganizowany został poczęstunek w postaci pączka i napoju.

Tekst: pedagog szkolny Agnieszka Soroczyńska, psycholog szkolny Renata Szewczak
Zdjęcia: Karol Osiak, pedagog wspierający