NA STAŻ PO KOMPETENCJE II
Akcja I Mobilność Edukacyjna
regulamin
ulotka informacyjna
Podsumowanie projektu Erasmus + "Na staż po kompetencje II"
18 października odbyło się spotkanie podsumowujące działania zrealizowane w ramach projektu Erasmus + "Na staż po kompetencje II". Projekt rozpoczął się 3 listopada 2014 r. i zakończy 2 listopada 2016 r. W ramach projektu Erasmus +, 96 uczniów naszej szkoły wyjechało na 3-tygodniowe staże zagraniczne do Włoch i Portugalii. Głównym celem projektu było poszerzenie kwalifikacji zawodowych i językowych oraz poprawa szans uczestników na osiągnięcie sukcesu zawodowego po ukończeniu szkoły.

Na stażu w Spoleto – grupa 6
Questa e l’ultima settimana del nostro soggiorno in Italia. Noi facciamo il tirocinio, studiamo la lingua Italiana, e nel tempo libero conosciamo i posti piu belli in Umbria. Abbiamo gia visitato Assisi il posto dov’e e vissuto San Francesco ed anche le bellissime Cascate delle Marmore vicino Terni. Saluti da Italia - Stagisti di 6 gruppo con insegnanti Joanna Mędza i Agnieszka Seredzińska

Pozdrowienia ze słonecznej Italii
Od 2 maja kolejna grupa młodzieży z naszej szkoły, w ramach projektu Erasmus+ realizuje praktykę zawodową we włoskim miasteczku Spoleto. Uczniowie zdobywają doświadczenie pracując w restauracjach, hotelach i w warsztatach samochodowych. W wolnym czasie zwiedzają zabytkowe miejsca w Spoleto, Rzymie i Asyżu.

ERASMUS+
Pozdrowienia z pięknego Spoleto przesyłają stażyści z grupy 5 z opiekunkami p. Lianą Arutiunową i p. Ireną Oknińską.

NA STAŻ PO KOMPETENCJE II
W dniu 6 kwietnia 2016 roku odbyło się spotkanie organizacyjne grupy 4 i 5 wyjeżdżających do Włoch i Portugalii z projektu NA STAŻ PO KOMPETENCJE II w ramach programu ERASMUS+. Dyrekcja Szkoły i opiekunowie grup omówili sprawy organizacyjne związane z wyjazdem. Uczniowie otrzymali słowniki i ubrania robocze.

Spotkanie organizacyjne
Dnia 29 października 2015 roku odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące projektu NA STAŻ PO KOMPETENCJE II w ramach programu ERASMUS +. W spotkaniu wzięli udział zakwalifikowani uczniowie wraz z rodzicami oraz opiekunowie grup. Zebranie miało na celu poinformowanie rodziców i uczniów o głównych aspektach organizacyjnych wyjazdu grup młodzieży do Włoch (2 grupy) i Portugalii (1 grupa).

Na staż po kompetencje II programu ERASMUS+
W dniu 18 czerwca 2015 odbyło się spotkanie podsumowujące I etap projektu: "Na staż po kompetencje II" programu ERASMUS +, w którym uczestniczyli zaproszenie goście: Dorota i Jarosław Skrzeczyńscy- koordynatorzy projektu, lektorka j.angielskiego oraz Dyrekcja naszej szkoły i wszystkie 3 grupy tegorocznych stażystów z Portugalii i Włoch. Po krótkich prezentacjach multimedialnych poszczególnych grup z miejsc pobytu i stażu uczniowie otrzymali dokument EUROPASS MOBILITY, certyfikaty potwierdzające: odbycie stażu za granicą, kursów językowych i przygotowania kulturowo-pedagogicznego.

Portugalia grupa II
II grupa portugalska projektu "NA STAŻ PO KOMPETENCJE II ERASMUS+", z opiekunami Ireną Oknińską i Elżbietą Sobiczewską, od 5 do 24 maja 2015 odbywa staż w hotelach, restauracjach i serwisach samochodowych w Barcelos. Mieszkamy w przepięknej willi z basenem :) Uczniowie uczestniczą w zajęciach z języka portugalskiego a w wolnych chwiach relaksujemy się nad oceanem Atlantyckim i w uroczym Porto.

Portugalia
Od 12 kwietnia II grupa uczniów projektu "NA STAŻ PO KOMPETENCJE II ERASMUS+" , przebywa w Portugalii. Młodzież odbywa staż w warsztatach samochodowych, hotelach i restauracjach w malowniczej miejscowości Barcelos Przesyłamy zdjęcia z pierwszego tygodnia pobytu, który rozpoczął się bardzo ciekawie, gdyż na lotnisku w Lizbonie przywitaliśmy się z Ambasadorem RP w Portugalii, panem Bronisławem Misztalem. Zwiedziliśmy już Lizbonę, byliśmy w Fatimie a teraz pracujemy, uczymy się portugalskiego i zwiedzamy Barcelos. Pozdrawiamy serdecznie.

Włochy
Grupa I z projektu Erasmus+ "Na staż po kompetencje II" od 11.04.2015r przebywa na praktykach we Włoszech w mieście Spoleto.Pogoda dopisuje, samopoczucie również na dalsze relacje czekajcie z niecierpliwością :)

Gotowi do wyjazdu
Nasi uczniowie w strojach już gotowi do wyjazdu na staż do Włoch i Portugalii.

Szlifowanie umiejętności językowych
Uczestnicy wyjazdu w ramach projektu "NA STAŻ PO KOMPETENCJE II ERASMUS+" do Włoch i Portugalii w dniach 30 – 31 marca 2015 roku, odbywali zajęcia z rodowitymi obywatelami krajów do których wyjeżdżają. Weryfikowali wiedzę którą zdobyli sami pracując na fiszkach jak również poznawali podstawowe zwroty, czy zawiłości językowe, które mogą napotkać.

Spotkanie uczestników Erazmus +
10 lutego 2015 roku w ramach projektu "NA STAŻ PO KOMPETENCJE II ERASMUS+" odbyło się spotkanie dla uczestników wyjazdu do Portugalii i Włoch. Młodzież miała okazję zapoznać się z kulturą i obyczajami danych państw. Dostali fiszki do nauki języka włoskiego i portugalskiego. Teraz pozostaje tylko życzyć miłej i przyjemnej nauki.

Erasmus +
W dniu 25 listopada 2014r. odbyło się spotkanie organizacyjne w ramach programu "Projekt na staż po kompetencje II, Erasmus +" brali w nim udział uczestnicy projektu, rodzice oraz osoby odpowiedzialne za współpracę z zagranicznymi partnerami i opiekunowie grup.