„EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE”
Regulamin rekrutacji
Ulotka
Szkolenie z pierwszej pomocy
W ramach programu Erasmus+ (Europejskie Kwalifikacje) uczniowie, biorący udział w projekcje uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy. Podczas zajęć omawiano następujące zagadnienia: numery alarmowe służb ratunkowych, prawidłowe wezwanie służb ratunkowych, udzielenie pierwszej pomocy przy omdleniu, rozpoznanie sytuacji zagrożenia życia oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pierwsza pomoc przy zadławieniach, zabezpieczenie złamań, udzielenie pomocy przy oparzeniach itp. Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta przez uczniów jest bezcenna i może się okazać w sytuacji zagrożenia zbawienna dla każdego potrzebującego.

fotoreportaż

Sprawozdanie - Europejskie kwalifikacje
Sprawozdanie Grupa włoska
( 06 września - 26 września 2017 )

sprawozdanie

fotoreportaż

Portugalia 2017
"Bom dia! Grupa stażystów wraz z opiekunami przesyła kolejne pozdrowienia z Portugalii. Nasze staże zawodowe dobiegły już końca. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i poznaliśmy nowych ludzi, nowe obyczaje i kulturę. Zwiedziliśmy kolejne miasta portugalskie: historyczne miasto Guimaraes - pierwszą stolicę Portugalii, oraz miasto Braga - centrum religijne, w którym znajduje się świątynia Bom Jesus (Dobry Jezus). Spędziliśmy również miłe chwile przy przy wspólnych zabawach, karaoke, grillowaniu, kąpieli w basenie i spacerach. Do zobaczenia w Polsce!"

fotoreportaż

Spoleto 2017
Grupa włoska z opiekunami: p. Pauliną Pliszką i p. Elżbietą Sobiczewską serdecznie pozdrawia z przepięknego Spoleto, gdzie uczniowie odbywają praktyki zawodowe. Zwiedziliśmy już Asyż, Perugię i Rzym gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda i funkcjonuje Ambasada Polska. Spędziliśmy również cały dzień nad Adriatykiem w San Benedetto.

fotoreportaż

Pozdrowienia znad Atlantyku
Gorące pozdrowienia znad Atlantyku przesyła grupa stażystów wraz z opiekunami Laną Dalinczuk i Sergio Liaszenko. Jesteśmy zakwaterowani w pięknej willi w Barcelos w Portugalii. Za nami długa podróż samolotem przez całą Europę, zwiedzanie miast Barcelos i Porto, relaks nad basenem i wylegiwanie się pod palącym portugalskim słońcem. Przed nami staże zawodowe w lokalnych hotelach, restauracjach i warsztacie samochodowym. Kolejne relacje z wyjazdu już niebawem :)

fotoreportaż

Europejskie kwalifikacje
W dniu 4 września 2017 odbyło się ostatnie spotkanie przed wylotem na staże zagraniczne do Włoch i Portugalii w ramach programu ERASMUS+ "Europejskie kwalifikacje". W spotkaniu uczestniczyli: Koordynator projektu p.Dorota Skrzeczyńska, p. dyrektor Ewa Dejda, opiekunowie: Paulina Pliszka, Elżbieta Sobiczewska, Lana Dalinczuk, Sergio Liaszenko oraz wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do projektu (32 osoby). Uczniowie odebrali stroje robocze, koszulki, rozmówki włoskie/portugalskie oraz kieszonkowe. Usłyszeli również ostatnie wskazówki dotyczące podróży i pobytu za granicą.

fotoreportaż