Szkolenie z zakresu motoryzacji
W dniach od 14.01.2020 do 16.01.2020 gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela firmy Ferdinand Bilstein Polska Sp.zo.o.
Celem szkolenia było pokazanie młodzieży nowych tendencji motoryzacyjnych z zakresu rozwiązań konstrukcyjnych silnika, rozwiązań konstrukcyjnych układu sprzęgłowego oraz automatycznych skrzyń biegów. Zaangażowanie części uczniów w toku szkolenia zostało docenione przez prowadzącego upominkami wraz ze słownym podziękowaniem za współprace i miłą atmosferę podczas trwania wykładu.

fotoreportaż

„Razem na Święta”
Minister Edukacji Narodowej zwrócił się z apelem do szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz polskich szkół za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia było zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
- Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same i zawsze jest ktoś kto o nich pamięta – napisał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w liście zachęcającym uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Razem na Święta”.
Wolontariusze z naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w to jakże szlachetne przedsięwzięcie. Organizowali akcję „Paczka na Kresy” – Boże Narodzenie 2019, przygotowali paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących ,zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt. Ponadto wolontariusze wspierali osoby starsze mieszkające w pobliżu ich miejsca zamieszkania.
Wszystkim uczniom z naszej szkoły za ogromny trud włożony w przeprowadzenie powyższych akcji, rodzicom, dyrekcji szkoły, nauczycielom za pomoc i wsparcie naszych wolontariuszy w podejmowanych działaniach dziękuję koordynator akcji.

fotoreportaż

dyplom

Spotkanie wigilijne 2019
Spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyło się 19 grudnia. Uczestnicy obejrzeli spektakl pt. "Szczęśliwy Książę" na podst. opowiadania Oskara Wilde’a przygotowany przez klasę 1lpp i ucznia z 1bc oraz wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu chóru szkolnego i solistek.

fotoreportaż

Podziękowania za zaangażowanie w realizację projektu BohaterON
.

podziękowanie

III Turniej Matematyczny „MateMaxus”
Dnia 13 grudnia 2019 roku w Instytucie Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach odbył się III Turniej Matematyczny „MateMaxus”.

fotoreportaż

czytaj więcej

www.podlasie24.pl

www.tubasiedlec.pl

podsumowanie turnieju

Wycieczka do Warszawy
13 grudnia 2019 roku uczniowie klas: 1ttp, 1thp, 1tgp, 1tpp i 1lpp uczestniczyli w wycieczce do Warszawy śladami polskich pisarzy. Czas wolny spędzili w Centrum Nauki Kopernik. Mieli okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych. Punktem kulminacyjnym był pobyt w planetarium, gdzie uczniowie zostali zabrani w wirtualną podróż po planetach Układu Słonecznego. Wycieczka wzbogaciła wiedzę młodzieży i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

fotoreportaż

Klaudia
.

fotoreportaż

Akcja charytatywna „Tak pomagam”
W grudniowy weekend 2019 r wolontariusze naszej szkoły z klas 1tgk,1ttp i 1tsp włączyli się w XVII ogólnopolską bożonarodzeniową akcję zbiórki żywności Caritas pod hasłem „Tak. Pomagam”. Głównym celem akcji było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, zwłaszcza tych o długim terminie przydatności. Dziękujemy wspaniałym ludziom, którzy nie przeszli obojętnie obok naszych koszyków za hojność i życzliwość. Dziękują wolontariusze i ich opiekun pani Bożena Uziębło. Właśnie dzięki takim postawom możemy w sposób chrześcijański przeżywać czas oczekiwania na Boże Narodzenie, jakim jest adwent.

fotoreportaż

Wystawa poświęcona Stanisławowi Zdanowskiemu i dziejom Siedlec
Osoba Stanisława Zdanowskiego wiceprezydenta Siedlec w latach 1931–1939, żołnierza i działacza niepodległościowego, stała się podstawą stworzenia ciekawej wystawy. Przez cały grudzień w holu głównym naszej szkoły, młodzież może zapoznać się z sylwetką rodaka oraz obejrzeć dokumenty i fotografie prezentujące dzieje naszego miasta. Inicjatorom wystawy zależało na tym, by umożliwić młodym ludziom poznanie własnego dziedzictwa kulturowego, wartości i treści regionalnych.

fotoreportaż

Warsztaty poetyckie
„Gwiazdy świecą po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją...”, ludzkie wartości i ich hierarchia stały się w dniu 13 grudnia mottem warsztatów poetyckich odbywających się na terenie naszej szkoły. Koordynatorzy Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” przeprowadzili zajęcia kształtujące wrażliwość estetyczną i inspirujące do samodzielnych działań twórczych. Grupa młodych, początkujących poetów z naszej szkoły napisała wiersze dotyczące życia w otaczającej ich rzeczywistości. Stworzone liryki będą podstawą powstającego spektaklu grupy literackiej działającej przy MOK Siedlce. W spotkaniu poetyckim wzięli udział uczniowie klas: 1tpp, 1lpp, 3tg.

fotoreportaż

Warsztaty kulinarne
W dniach 10-11 grudnia odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów, które poprowadził kuchmistrz Krzysztof Szulborski – prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, srebrny medalista Olimpiady Kulinarnej IKA, egzaminator, trener kulinarny z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca, autor materiałów dydaktycznych oraz organizator i juror wielu prestiżowych konkursów kulinarnych. Tematyka warsztatów obejmowała: zastosowanie nowoczesnych technik kulinarnych, przygotowanie dań tradycyjnych według najnowszych trendów, przedstawienie trików kulinarnych, używanych przez kucharzy w restauracjach. Była to niepowtarzalna okazja dla uczniów do poszerzenia swojej wiedzy i udoskonalenia umiejętności nabytych podczas dotychczasowej nauki. Co więcej, szkolenie zwieńczone zostało rozdaniem certyfikatów Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, co z pewnością pomoże uczniom w zdobyciu pierwszej pracy, po zakończeniu nauki.

fotoreportaż

"Pierwsza świąteczna zbiórka zabawek"
5 grudnia Samorząd Uczniowski po raz drugi w tym roku szkolnym przeprowadził zbiórkę pluszaków dla dzieci. Tym razem wsparliśmy akcję 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka - "Pierwsza świąteczna zbiórka zabawek". Zebrane misie zostały przekazane dla dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka oraz małoletnich podopiecznych Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Na terenie szkoły akcję koordynowały: Maja Rejenciak, Natalia Swiniarska i Paulina Uziębło z klasy 2lb, Oliwia Jaroszczyk i Sandra Niedziałek z klasy 2th oraz Justyna Czerniej i Aleksandra Kuberska z klasy 1lb.

Wycieczka zawodowa do hotelu Raffles Europejski Warsaw
Klasa III th 5.12.2019r zwiedzała jeden z najstarszych hoteli w Warszawie Raffles Europejski Warsaw. Hotel 5*,w którym można zobaczyć imponujący zbiór dzieł sztuki. Pani Joanna opowiadała z entuzjazmem o swojej pracy i bogatej historii hotelu. Klasa była pod opieką Pani Agnieszki Seredzińskiej i Pani Moniki Lewczuk.

fotoreportaż

GALA WOLONTARIATU
Dnia 5 grudnia 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Siedlcach odbyła się uroczystość zorganizowana przez Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. Spotkanie było okazją do podsumowania rocznej pracy Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach oraz podziękowań najbardziej aktywnym wolontariuszom połączone ze spotkaniem opłatkowym. Spotkanie miało charakter przedświąteczny. Nawiązywało do obchodzonego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Wzięła w nim udział delegacja wolontariuszy naszej szkoły z klas: 1tsp ,1ttp, 1tgk,1li,1bk,2tgk,3li. Podziękowanie dla wolontariuszy za zaangażowanie i wsparcie działań charytatywnych i wolontariackich odebrał opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Pani Bożena Uziębło. Szczególne podziękowanie z rąk dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej ks.Marka Bieńkowskiego odebrała Sandra Skup uczennica klasy 3li oraz Magda Wysocka z klasy 2tgk za wyróżniającą się postawę Wolontariusza.

fotoreportaż

tygodniksiedlecki

Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 29-30 listopada 2019 roku odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności. Wzięło w niej udział ponad 53 tysiące wolontariuszy z niemal 550 miejscowości, w tym wolontariusze naszej szkoły z klas: 1th,1ttp,1tg,1gp,1lb,1tsp. Zebrana w te dwa dni żywność trafi do potrzebujących w całym kraju przed Bożym Narodzeniem. Koordynator akcji pani Bożena Uziębło dziękuje wszystkim tym, dzięki którym osoby potrzebujące będą miały wspaniałe święta: darczyńcom, wolontariuszom i oczywiście sklepom Biedronka i Topaz.

Szlachetna Paczka 2019
Podobnie jak w latach ubiegłych, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej: Szlachetna Paczka, której finałowy Weekend Cudów przypadł na Mikołajki - 6 grudnia 2019. W tym roku liczba klas i nauczycieli, którzy przyłączyli się do klasy 1ts aby przygotować paczki dla wybranej, potrzebującej rodziny, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie i nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem zebrali pieniądze, zakupili potrzebne produkty, przygotowali pięknie zapakowane paczki świąteczne i przekazali w piątek do magazynu. W niedzielę trafiły one do wybranej przez Nas rodziny.
Chciałabym bardzo, bardzo serdecznie podziękować Naszym wspaniałym darczyńcom: uczniom i ich rodzicom z następujących klas: 1ts, 3tg, 3lb, 1lb, 1tgp,1thp,1bk, 1bm, 1bmp, 1bc, 2lb, 2bk, 1bkp, 4ts oraz nauczycielom: p.Danucie Ziółkowskiej, p.Monice Czerkas, p. Marcie Zwolińskiej, p. Annie Borkowskiej, p. Urszuli Hryncewicz, p.Kindze Hołubiec, p.Paulinie Pliszce, p.Annie Rosie, p.Katarzynie Olszewskiej, p.Monice Jóźwik, p.Justynie Tchórzewskiej, p.Edycie Biernackiej, p.Karolinie Sulej, p.Ewie Borkowskiej, p.Ewie Dejdzie i p.Robertowi Chodakowi. Wszyscy okazaliście szlachetne serce, wrażliwość i hojność. Jesteście wspaniali!
Koordynator akcji: Elżbieta Sobiczewska

fotoreportaż

Zmyj szarość z ich życia
Szkolne Koło Caritas nr 35 z naszej szkoły przeprowadziło akcję Caritas Diecezji Siedleckiej „Zmyj szarość z ich życia”, która zorganizowana została z okazji II Światowego Dnia Ubogich. Akcja polegała na zbiórce wielu różnych kosmetyków do higieny ciała. Po raz kolejny nasi uczniowie wraz z rodzinami pokazali, że można na nich liczyć .Koordynator akcji pani Bożena Uziębło dziękujemy za dary serca uczniom, wychowawcom z klas: 2lb, 2li, 1tsp, 1ttp, 1tgp, 1tgk i ich rodzinom. Zbiórka pokazuje, jak w prosty sposób można wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi, którzy borykają się z bezdomnością.

fotoreportaż

Warsztaty profilaktyczne dla młodzieży z Fundacji „Nowe Horyzonty” – Moje życie wolne od uzależnień
W dniach 25-29 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się ostatni cykl warsztatów profilaktycznych dla młodzieży z Fundacji „Nowe Horyzonty” – Moje życie wolne od uzależnień. Poprowadziła je psycholog Weronika Wdowińską. Uczniowie klas 1mkp, 1bkp, 1tpp, 1tsp i 1bm pracowali pod okiem specjalisty, poznawali mechanizmy uzależnień, ale również uczyli się, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Otrzymali wiele wskazówek jakie działania podjąć w sytuacjach dla nich trudnych, ale również jak wzmacniać siebie i radzić sobie ze stresem w pozytywny sposób.

fotoreportaż

Sukces ucznia Klasy 1tsp
Casum Poghosyan
I miejsce Puchar Świata XPC 2019 Kategoria TEENAGERS
W dniach 29 listopada – 1 grudnia Skórzec k/Siedlec był stolicą sportów siłowych. W Skórcu odbywał się Puchar Świata Powerlifting, Squat, Bench Press, Deadlift Fedreacji XPC. O medale i puchary walczyli zawodnicy z 19 państw, m.in. z Armenii, Słowacji i Włoch oraz reprezentacja naszego kraju. Wśród zawodników był uczeń naszej szkoły z klasy 1tsp Casum Poghosyan. Po zaciętej walce wywalczył I miejsce w kategorii TEENAGERS (13-15) do 90 kg. Nasz reprezentant udowodnił swoją świetną formę w rywalizacji z najlepszymi i podczas zawodów pobił rekord Polski. Gratulujemy pracowitości, pasji i wytrwałości sportowej oraz umiejętności łączenia edukacji ze sportem.

fotoreportaż

VIII Mistrzostwa Polski Hydrosomelierów
Karolina Kowalczyk i Piotr Budziński z klasy 2tgk wzięli udział w VIII Mistrzostwach Polski Hydrosomelierów, które odbyły się 22 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Spożywczo – Gastronomicznych w Warszawie.

fotoreportaż

XI Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny
Dnia 22 listopada w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny ,,Kuchnia Polska na Mazowszu 2019 - Polskie Skarby Kulinarne". Konkurs wzbogacony był o dodatkowe konkursy i wydarzenia tematyczne, m.in.Konkurs Kulinarny oraz Kelnerski, w których uczniowie będą mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę, talent oraz umiejętności. Ponadto Konkursowi Gastronomicznemu towarzyszyły:
VIII MISTRZOSTWA POLSKI HYDROSOMMELIERÓW- ,,HYDROSOMMELIER ROKU oraz XII MISTRZOSTWA POLSKI KELNERÓW - JUNIOR WAITER 2019 - będące pokazami sztuki serwisu synchronicznego, w których naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3tk - Klaudia Ryś, Mateusz Kukawski, Maciej Sikorski oraz uczennica z klasy 3tg – Kamila Kulik.

fotoreportaż

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
Dnia 13.11.2019r odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Głosy oddało ponad 50% uczniów naszej szkoły. W wyniku głosowania do Rady Samorządu Uczniowskiego weszły Julia Barej kl 3 th, Oliwia Jaroszczyk kl 2 th, Wikoria Krasuska kl 1 th i Wiktoria Woźnica kl 3 th. Przewodniczącą szkoły została Oliwia Jaroszczyk z klasy 2 th. Oliwia otrzymała największą liczbę głosów.

fotoreportaż

Tornister misyjny
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w akcję charytatywną "Tornister misyjny" organizowaną przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pod patronatem Caritas Diecezji Siedleckiej. W ramach akcji zbieraliśmy przybory szkolne dla dzieci w Afryce. Koordynatorem akcji w naszej szkole były wolontariuszki z klasy 1tgk oraz pani Bożena Uziębło, która bardzo gorąco dziękuje wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla najmłodszych afrykańskich uczniów z Tanzanii, Kenii oraz Papui Nowej Gwinei. Wszystkie zebrane artykuły szkolne na pewno ułatwią i umilą dzieciom z Afryki zdobywanie nauki. Każdy dar, nawet ten najmniejszy, może pomóc spełnić marzenie dziecka. Dziękujemy za dary serca uczniom z klas: 1tsp, 1lb, 1tgp, 1tgk i ich rodzicom.

fotoreportaż

Szkoła pamięta
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach aktywnie włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Jak podkreślił p. Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej, rok 2019 to czas ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, należy więc uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

fotoreportaż

czytaj więcej

Pola Nadziei
101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to tylko pretekst, którym posłużyli się nasi uczniowie- wolontariusze z kl. 4 tk, 2 li, 2 lb, 1 th, 1 bm oraz nauczyciele, by po raz kolejny spotkać się z pensjonariuszami Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Siedlcach. Młodzież przygotowała program artystyczny dotyczący tego radosnego dla każdego Polaka wydarzenia i wspólnie z pacjentami odśpiewała najbardziej znane patriotyczne piosenki. W akcję „Pola Nadziei” zaangażowali się także uczniowie z klasy 2 bc przygotowując przepiękne (i bardzo smaczne!) ciasteczka w kształcie biało-czerwonych serduszek, a jedna z uczennic przekazała namalowany przez siebie obraz pt. „Wolność”.

fotoreportaż

Miejskie Obchody Święta Niepodległości
Uroczyste obchody Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się Mszą świętą w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ordynariusza Siedleckiego ks.bp.dr.Kazimierza Gurdy, który w swej homilii podkreślił, jakim ogromnym darem jest wolność, jak ważna jest dla nas i przyszłych pokoleń. Następnie uczestnicy przemaszerowali z kościoła pw. Św. Józefa na Plac Wolności. Tutaj rozpoczęto uroczystości od hymnu państwowego i powitania gości, po czym głos zabrał Prezydent Miasta Siedlce- pan Andrzej Sitnik. Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentowali: dyrektor -pan Krzysztof Grzegorczuk, opiekun pocztu sztandarowego -pani Bożena Uziębło oraz uczniowie z klas: 1tsp i 2tg. Wyrazem hołdu było zapalenie znicza pamięci pod Pomnikiem Wolności.

fotoreportaż

Dzień Niepodległości 2019
W dniu 8 listopada uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczysta akademia przygotowana została przez uczniów klasy 3tp oraz chór i solistki. Tak jak w roku ubiegłym, w ramach akcji Rekord dla Niepodległej wszyscy zgromadzeni na uroczystości odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

fotoreportaż

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
8 listopada w "Królówce" odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości.W zawodach wzięły udział wszystkie siedleckie szkoły ponadpodstawowe. Nasze reprezentantki: Patrycja, Olga, Natalia, Natalia, Martyna, Magda, Weronika, Dominika i Natalia po kilkugodzinnej walce wywalczyły 3 miejsce. Gratulujemy.


Koncert profilaktyczny
Dnia 30.10.2019r uczniowie klas: 1tsp, 1tpp, 1lwp, 1lpp, 1bm,1 be, 1bc wraz z wychowawcami uczestniczyli w koncercie profilaktycznym grupy „Wyrwani z niewoli” organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Zespół „Wyrwani z niewoli” w składzie Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski w rytmie hip-hopu opowiedzieli niezwykłą historię zwykłych młodych ludzi, którym udało się odmienić życie. Artyści w pasjonujący muzyczny sposób przekazali uczniom piękno życia w wolności od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości. Uczniowie aktywnie i żywiołowo wzięli udział w koncercie.

fotoreportaż

BohaterON
Od 3 lat młodzież naszej szkoły realizuje ogólnopolski projekt BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. W ramach akcji uczniowie piszą kartki z życzeniami lub listy do uczestników powstania, aby w ten sposób podziękować Powstańcom za ich patriotyzm, odwagę, waleczność, determinację w przeciwstawianiu się okupantowi. W tym roku nasi uczniowie napisali 222 kartki, które za pośrednictwem wolontariuszy z Fundacji SENSORIA i Fundacji ROSA trafią do Powstańców. W wielu przypadkach stają się one początkiem pięknego dialogu pokoleń czego świadectwem jest list napisany przez Panią Hannę Dankiewicz pseudonim ,,Czarna” do naszej uczennica Kamili Antolik.

fotoreportaż

Więzienie Stracony Czas
W programie profilaktyczno - edukacyjnym "Więzienie Stracony Czas" realizowanym przez Zakład Karny w Siedlcach 29 października wzięli udział uczniowie klasy 2li i 2 lb. Zarówno młodzieży, jak i nauczycielom, pobyt w tego typu placówce uświadomił, jak łatwo można poprzez lekkomyślność, lekceważenie prawa, nieodpowiednie towarzystwo trafić do więzienia. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy, jakie konsekwencje niosą za sobą nieprzemyślane zachowania i błędnie podjęte decyzje. Uczniowie biorący udział w zajęciach mogli zobaczyć, że przestępstwa popełniają także ludzie tacy jak oni.

fotoreportaż

Obchody Światowego Dnia Żywności
Światowy Dzień Żywności ustanowiony został w 1979 roku przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Jest obchodzony corocznie, na całym świecie. Jego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem. 16 października 2019 r. z okazji 40 obchodów Światowego Dnia Żywności w Siedlcach odbył się happening pod hasłem „Marnując żywność, marnujesz planetę”. Organizatorzy chcieli zwrócić szczególną uwagę na ekologiczne skutki marnowania żywności, z których niewiele osób zdaje sobie wciąż sprawę. Patronat honorowy sprawował prezydent Siedlec pan Andrzej Sitnik. W inicjatywie wzięło udział około czterystu uczniów ze szkół w Siedlcach i powiatu siedleckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 1lb,1tgk,1tgp,1tsp,2tp wraz z opiekunem panią Bożeną Uziębło. Podczas pochodu uczestnicy skandowali hasła dotyczące niemarnowania żywności oraz śpiewali piosenki dotyczące ww. zagadnienia. W drugiej części wydarzenia został odczytany referat nt. „EkoMisja – nie marnuję”. Następnie dzieci i młodzież zaprezentowały program artystyczny o tematyce ekologicznej. W ramach happeningu zorganizowano również konkurs plastyczny oraz pokaz mody ekologicznej. Uczestnicy otrzymali nagrody a reprezentacjom uczestniczących szkół w obchodach wręczono Certyfikaty „EKO Strażnika” za zwiększenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postawy ekologicznej.

fotoreportaż

www.tv-wschod.pl

Seweryn Czajka wybrany do U-16 Polish Soccer Skills
W ostatnich dniach wpłynęło do szkoły pismo o powołaniu Seweryna Czajki ucznia z klasy 1 lpp do reprezentacji U-16 Polish Soccer Skills. Jak pisze Prezes Fundacji Pani Ewelina Stępień-Kunik jest to ogromny zaszczyt i szansa dla młodego zawodnika rozwijania jego kariery piłkarskiej. Seweryn będzie uczestniczył w roku szkolnym 2019/2020 w Zgrupowaniu reprezentacji w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, jak również wyjedzie na wiosnę na zagraniczne zgrupowanie reprezentacji, która zmierzy się tam z młodzieżowymi reprezentacjami Bundesligi, La Liga, Premier League czy Serie A. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fotoreportaż

Młody mistrz kierownicy w szkole
W roku szkolnym 2019/2010 szeregi naszej szkoły zasilił Patryk Kopański, uczeń 1 klasy 1 lpp, uzdolniony, młody, pełen pasji kierowca kartingowy. W 2016 roku Patryk zdał Państwowy Egzamin Polskiego Związku Motorowego i zdobył Licencję Państwową Kierowcy Sportu Kartingowego oraz Certyfikat Sporu Kartingowego. Pierwszy sezon wyścigowy Patryk Kopański zaczął od Zawodowej Ligi Sportowej Rok Cup Poland w serii wyścigów kartingowych w kategorii JUNIOR uzyskując tytuł Najlepszego Debiutu Rok Cup Poland 2016. Obecnie jako członek Automobilklubu Rzemieślnik Warszawa Patryk startuje w kategorii wiekowej Senior GP, w której prędkości i adrenalina sięgają zenitu zarówno w serii wyścigów Rok Cup Poland, jak i Kartingowych Mistrzostw Polski. Rok 2019 będzie się kończył dla Patryka Kopańskiego testami do serii wyścigów samochodowych Kia Platinum. Co przyniesie przyszłość? Na to pytanie Patryk odpowiada z ogromną skromnością Dam z siebie wszystko dziękując jednocześnie rodzicom za to, że dzięki ich poświęceniu i wierze w niego może spełniać marzenia. Ten skromny, miły i bardzo dobrze wychowany człowiek może być przykładem dla wielu....

fotoreportaż

Śladami Stanisława Wokulskiego
Śladami Stanisława Wokulskiego, Izabeli Łęckiej, Ignacego Rzeckiego oraz innych bohaterów „Lalki” podążali po ulicach Warszawy 24 października 2019 r. uczniowie klasy 2 li. Z powieścią Bolesława Prusa w ręku młodzież porównywała opisy zamieszczone w powieści z aktualną rzeczywistością stolicy. Krakowskie Przedmieście zaopatrzone w liczne tablice informujące o miejscach związanych z postaciami utworu oraz sylwetką Bolesława Prusa, Powiśle, Podwale, Stare Miasto to tylko nieliczne punkty, które udało się odnaleźć młodym miłośnikom literatury pozytywistycznej. Dużą atrakcją dla naszych uczniów (oraz opiekunek), było zwiedzenie z przewodnikiem Hotelu Europejskiego, w którym Bolesław Prus zorganizował na kartach powieści przyjęcie w 1778 roku z powodu otwarcia przez Stanisława Wokulskiego nowego sklepu. Wrażenie zrobiła na uczestnikach wycieczki sala pompejańska najpiękniejsza i najbardziej reprezentacyjna z sal, w której obecnie znajduje się apartament prezydencki oraz liczne dzieła sztuki (prawie 500), głównie współczesnej – instalacje Oskara Zięty, obrazy Leona Tarasewicza, Tadeusza Kantora, Jarosława Flicińskiego i wielu innych artystów.

fotoreportaż

ABC Pomocy Chorym
Uczniowie z kl. 1 bm, 1 th i 2bc 22 października 2019r. w szkoleniu „ABC Pomocy Chorym”, które odbyło się w ramach projektu „Pola Nadziei” w Warszawie. „Pola Nadziei” to program którego celem jest edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie, a także propagowanie w społeczeństwie postaw otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Nad uczniami opiekę sprawowały p.A.Czarnocka i p.P.Pliszka

fotoreportaż

Spotkanie ze świadkiem historii
,,Zawsze jest Pani szczególnym gościem w naszej szkole” - tymi słowami Pan Dyrektor Krzysztof Grzegorczuk powitał Panią Halinę Witkowską, która 17 października spotkała się z uczniami klasy 4tg i 4th, by opowiedzieć im o swoich sybirackich losach. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji filmu ,,Podróż mimo woli”, który dwa lata temu nasi uczniowie przygotowali w ramach ogólnopolskiego konkursu ,,O tym nie można zapoznać…” i wywalczyli sobie II miejsce. Film przedstawiał losy Pani Haliny Witkowskiej i jej rodziny, która w lutym 1940 roku została deportowana do ZSRR. Następnie Pani Halina opowiedziała o swoich przeżyciach, doświadczeniach i trudnościach z jakimi spotkała się na nieludzkiej ziemi. Historia Pani Haliny pełna bólu i cierpienia niosła przesłanie, że wartości takie, jak wiara, honor, nadzieja, rodzina, ojczyzna pozwalają człowiekowi przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Serdeczne podziękowania kierujemy do Państwa Małgorzaty i Andrzeja Witkowskich, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania.

fotoreportaż

Dzień Papieski 2019
W tym roku mija 40 lat od pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny, którego słowa dokonały wiele przemian w sercach i umysłach Polaków i wpłynęły na przyszłość naszego kraju. Jak to się stało, że Lolek - tak nazywali Karola Wojtyłę koledzy został księdzem a potem papieżem? O tym wszystkim dowiadywaliśmy się w czasie XIX Dnia Papieskiego, na koniec którego uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II.

fotoreportaż

Wycieczka dydaktyczna
W dniu 15 października uczniowie klas 1tsp wraz z wychowawcą panią Bożeną Uziębło wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach i obejrzeli wystawę pt. „Poznaj grzyby, unikniesz zatrucia". Celem wystawy było upowszechnienie wiedzy na temat grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących oraz zasad bezpiecznego dla ludzi i przyjaznego dla lasów grzybobrania. Zwiedzający wystawę zapoznali się z podstawowymi zasadami zbierania i postępowania z grzybami, dowiedzieli się w jaki sposób chronić się przed zatruciem grzybami i po czym można poznać najbardziej trujące gatunki. Dzięki tej cennej lekcji uczniowie bardziej świadomie i bezpiecznie będą korzystać z darów lasu i być może pomoże im ona uchronić siebie i bliskich przed groźnymi dla zdrowia zatruciami.

fotoreportaż

Justyna Kresowska
Justyna Kresowska z klasy 2 th reprezentowała naszą szkołę i miasto Siedlce podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, który odbył się 12.10. 2019 roku w Warszawie. Organizatorem zmagań konkursowych był legendarny Zespół Mazowsze. Konkurs był przeznaczony solistów w czterech kategoriach wiekowych: 9-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26+. Justyna wykonała dwie pieśni: Dwa serduszka oraz Oj tęskno. Uczennicę przygotowała mgr Aleksandra Mokrzecka.

fotoreportaż

Akcja MIŚ w Samochodówce
11 października w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę pluszaków do karetek pogotowia. Maskotki będą przekazywane małym pacjentom karetek pogotowia RM MEDITRANS Siedlce, aby łatwiej im było poradzić sobie ze stresem w sytuacji, gdy będą musieli skorzystać z pomocy Pogotowia Ratunkowego. W akcję bardzo zaangażowali się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele - w klasach 2pt i 2bk panie Edyta Pachnik i Małgorzata Olszewska prowadziły zbiórkę już od czwartku. Piątkowa zbiórkę prowadziły uczennice 2lb - Natalia Świniarska, Maja Rejenciak, Paulina Uziebło, Natalia Zduńska, Ola Gmitruk, Zuzanna Głuszczak.
Misie przekazaliśmy na zbiórkę organizowaną przez kluby motocyklowe Free Motor Bikers FG Siedlce i Moto Siedlce.

fotoreportaż

Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2019
Dnia 11 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce oraz Nagrody Dyrektora Szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: 2tg, 1ttp, 1tgk, 3h pod opieką p. Małgorzaty Olszewskiej, Edyty Pachnik, Moniki Ławeckiej, Alicji Pawluk, Aleksandry Mokrzeckiej, Łukasza Chojeckiego.

fotoreportaż

Otrzęsiny 2019
Otrzęsiny to znana już od starożytności forma rytuału przejścia, związana z wkraczaniem w nowy etap życia. I choć większości z nas nadal mogą kojarzyć się z nieprzyjemnymi emocjami, to w obecnej formie są wyłącznie świetną zabawą. Impreza integrująca klasy pierwsze w naszej szkole, odbyła się 8.10.2019r. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali ze sobą w różnorodnych konkurencjach. Konkurencje obejmowały jedzenie na czas mleka z popcornem, slalom z plecakami i salon piękności. Ze względu na ilość uczniów musieliśmy podzielić imprezę na dwie grupy. O godzinie 11:20 uczestniczyły klasy 1bc, 1be, 1bk, 1bm, 1lb, 1li, 1tg, 1tp, 1ttp, tsp, 1thp, 1tgp. Druga grupa o godzinie 13:15 to uczniowie klas 1bcp, 1bep, 1bkp, 1bmp, 1mkp, 1lpp, 1lwp, 1tpp, 1tgk, 1th, 1ts. Jury w składzie Aleksandry Kaptur z IV th, Julii Barej IIIth i Wiktorii Cabaj z III th wyłaniało zwycięzców. Z rąk przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Agaty Ciekot z klasy IV tk przedstawiciele wszystkich klas otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Dziękujemy za pomoc w realizacji imprezy uczniom z klasy III th, IV th i III ts. Nauczyciele zaangażowani w przygotowanie to Agnieszka Seredzińska, Marta Zwolińska i Tomasz Wiśniewski. Dziękujemy za wsparcie dyrekcję szkoły i wychowawców klas pierwszych.

fotoreportaż

Wystawa "Monte Cassino. 75. rocznica bitwy"
Od dnia 7 października na terenie naszej szkoły można oglądać wystawę "Monte Cassino. 75. rocznica bitwy" autorstwa prof. Zbigniewa Wawra Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie. Na 40 planszach zostały zaprezentowane losy żołnierzy 2 Korpusu Polskiego gen. Andersa, którego dzieje tworzyły się od układu Sikorski – Majski z 30 lipca 1941 roku, aż po bitwę o wzgórze Monte Cassino w dniach 11-18 maja 1944 roku. Wystawa jest swoistą lekcją historii i u zwiedzających winna obudzić wieczną pamięć o ludziach, którzy wiele lat temu przelewali krew za wolność naszej Ojczyzny. Warto wiedzieć, że wśród poległych w walkach o wzgórze klasztorne Monte Cassino jest Siedlczanin płk. Władysław Kamiński - prawnik, rolnik, działacz społeczny, poseł na Sejm II (1928–1930), III (1930–1935) i IV (1935–1938) kadencji oraz senator V kadencji w II Rzeczypospolitej. Zginął 17 maja 1944 r. i spoczywa Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino (grób 8-E/2)

fotoreportaż

Spoleto wrzesień 2019

fotoreportaż

Piknik integracyjny 2019
Rekreacyjnie i sportowo spędzili czas uczniowie klas pierwszych (1 bm, 1 bc, 1 be, 1 bmp, 1lb, 1 li, 1 lpp, 1 lwp) oraz drugich (2lb i 2 li) wraz z wychowawcami i pedagogami podczas pikniku integracyjnego 25 września 2019 r. w „Krainie Przygód” w Iganiach Starych. Młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i odkrycia talentów w różnych dyscyplinach sportowych: wspinaczce, zjeździe na linie, łucznictwie, jeździe kładem, minigolfie itd. Wspólnie przeżyte chwile pozwoliły uczniom i pedagogom poznać się lepiej, dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i swoich zainteresowaniach, na co podczas lekcji zwykle nie ma czasu i możliwości.

fotoreportaż

Laureaci konkursu
W dniach 17 – 22 września 2019 roku laureaci I stopnia 10. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym „Śladami Polaków na Białorusi”. Wśród laureatów był uczeń naszej szkoły Kamil Woźniak z klasy 3ts. Uczniowie wraz z opiekunami i organizatorami wyjazdu odwiedzili miejsca nierozerwalnie związane z historią i kulturą Polski: Brześć, Pińsk, Słuck, Bobrujsk, Mińsk, Kuropaty, Nieśwież, Nowogródek i Grodno. Polesie, Ruś Biała i Poniemnie to historyczne części dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego, a mieszkający tam Polacy do dzisiaj kultywują dziedzictwo I Rzeczypospolitej. W Grodnie uczestnicy wyjazdu wzięli udział w oficjalnych uroczystościach 80 rocznicy obrony tego miasta przed Armia Czerwoną. Tu także, w polskiej szkole odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla laureatów i ich opiekunów. Organizatorzy konkursu już dziś zapowiadają, że w związku z 80 rocznicą Zbrodni Katyńskie, którą będziemy obchodzili w przyszłym roku, dla uczestników konkursu będzie szczególny, dlatego wszystkich chętnych zapraszam do udziału w 11 edycji konkursu ,, Sprzączki i guzki z orzełkiem ze rdzy…”. Służę pomocą merytoryczną. Joanna Mędza

fotoreportaż

Ogólnopolska akcja Caritas „Kromka chleba dla sąsiada”
21 września wolontariusze z klas 1tsp,1th,1tgk uczestniczyli w akcji „Kromka chleba dla sąsiada”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na osoby, które cierpią z powodu niedostatku, są starsze, czują się samotne i opuszczone. Chodzi o życzliwość i zainteresowanie się losem sąsiada, o którym często niewiele wiemy. Pierwszym krokiem może stać się kromka chleba. Uczniom, Nauczycielom i Ludziom Dobrej Woli, którzy włączyli się w akcję dziękuję opiekun Szkolnego Koła Caritas- Bożena Uziębło.

fotoreportaż

Zawodu Mistrzowie - Rynku Pracy Królowie
Staże i praktyki w ramach projektu ,,Zawodu Mistrzowie - Rynku Pracy Królowie’’. Absolwenci naszej szkoły od końca maja do połowy września 2019r odbyli staże/praktyki w lokalnych zakładach pracy, m.in.:Brofaktura – Siedlecki Browar Restauracyjny, Hotel ibis Styles Siedlce, Zajazd Chodowiak, Volvo Group Truck Center o/Siedlce, AMS Chróścicki - Autoryzowany Partner Renault i Dacia oraz Ata-Car - Firma Handlowo-Usługowa Import Export A. Major K. Zwoliński. Pracodawcy byli bardzo zadowoleni z pracy i zaangażowania młodzieży w wyniku czego kilkunastu naszych absolwentów uzyskało zatrudnienie.

fotoreportaż

80. rocznica agresji sowieckiej na Polskę
17 września w Siedlcach odbyły się miejskie obchody 80. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele garnizonowym pw.Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie na cmentarzu wojennym oddano hołd tym, którzy stanęli w obronie Ojczyzny i ponieśli krwawą ofiarę w walce z sowieckim okupantem. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wysłuchaniu przemówienia Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika delegacja uczniów z Panią wicedyrektor Urszulą Konstantynowicz złożyła kwiaty pod pomnikiem. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Julita Uziębło, Klaudia Kruś, Oliwia Jaroszczyk, Alicja Kaptur, Rafał Niedziółka, Jakub Błoński, Krzysztof Michalczuk, Bartosz Koper i opiekun pocztu sztandarowego – Bożena Uziębło.

fotoreportaż

tygodniksiedlecki.com

www.siedlce.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

fotoreportaż

Uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
1 września w Siedlcach odbyły się obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele garnizonowym p.w.Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dalsza część uroczystości w asyście wojskowej miała miejsce na cmentarzu wojennym. Przy akompaniamencie orkiestry wojskowej odśpiewano hymn państwowy, odczytano apel poległych i oddano salwę honorową. Przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Siedlce – p. Andrzej Sitnik.Uroczystości na cmentarzu zakończono złożeniem kwiatów. Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentowali: dyrektor p.Krzysztof Grzegorczuk, opiekun pocztu sztandarowego p.Bożena Uziębło oraz uczniowie z klas: 2tp, 2th, 2tg, 2tgk, 2tg, 2ts.

fotoreportaż

Klaudia Celińska Mysław Mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Klaudia Celińska Mysław Mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozegranej w dniach 1-04.07.2019 w Drzonkowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasza uczennica z klasy 2tgk w najlżejszej kategorii wagowej 49 kg zdobyła złoty medal uzyskując 122 kg w dwuboju. Klaudia obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy juniorek młodszych, które w tym roku odbędą się w Ejlat (Izrael). Na tych samych zawodach z dobrej strony zaprezentował się Tomasz Nowosielski uczeń 2tg. W kat do 67 kg wywalczył piąte miejsce.

fotoreportaż

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

fotoreportaż

Slam Poetycki – Poeci na start
17 czerwca w Siedlcach odbył się Pierwszy Slam Poetycki – Poeci na start. Naszą szkołę reprezentowali młodzi artyści - amatorzy: Katarzyna Terlikowska (2tg), Martyna Kurenda (2tg), Maja Ignaciuk (1th) oraz tegoroczny absolwent Mateusz Kaczorek. Niezależne Jury oceniło występy aż 28 poetów. Sporą ilość punktów zgromadziła Kasia, niestety tym razem nie otrzymała nagrody.
Spotkanie poetyckie uświetniły solistki ze szkolnego zespołu wokalnego: Justyna Kresowska (1th), Julia Rapacka (2li) i Sandra Niedziałek (1th) pod kierunkiem p. Aleksandry Mokrzeckiej. Dziewczęta zaprezentowały kilka utworów, wprowadzając w zachwyt mieszkańców miasta oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury.

fotoreportaż

„O tym nie można zapomnieć…”
14 czerwca w Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, odbyła się w Warszawie gala finałowa podsumowująca dziewięć edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć…”. Projekt odbywał się pod patronatem małżonki prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W uroczystości wzięli udział byli więźniowie obozów śmierci i łagrów, młodzież realizująca projekt, dyrektorzy szkół, wśród nich dyrektor Krzysztof Grzegorczuk i nauczyciele prowadzący młodzież. Był to czas na wspomnienia, refleksje, podziękowania i chwile wzruszeń. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr Ewy Wojtyny ,,W jaki sposób projekty międzypokoleniowe wpływają na ich uczestników” oraz dr. hab. Krzysztofa Malickiego ,,O kształtowaniu tożsamości zbiorowej w kontekście spotkań ze świadkami historii”. Miłym akcentem uroczystości był występ wokalny naszych uczennic: Sandry Niedziałek, Julii Kiełczykowskiej, Justyny Kresowskiej i Julii Rapackiej, a przygotowana na tę okoliczność prezentacja, na którą składały się zdjęcia, prezentujące zdarzenia z lat 2010-2019, w czasie których był realizowany projekt wywołała łezkę w oku. Prezentacja na życzenie Pani Barbary Oratowskiej, kierownika Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” w Lublinie zostanie zamieszczona na stronie muzeum. Na zakończenie uroczystości nasze uczennice bukietem kwiatów podziękowały koordynatorce projektu Annie Klimowicz za zaangażowanie, życzliwość i zawsze miłe słowa, które kierowała pod adresem uczniów.

fotoreportaż

Laureaci konkursu
Kamil Woźniak i Artur Stańczuk z klasy 2ts zostali laureatami I stopnia 10. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Katyńskie. Uczniowie upamiętnili Leona Krzywobłockiego zamordowanego w Kalininie. Nagrodą dla laureatów I stopnia jest wyjazd na Białoruś. W tym roku do konkursu zgłoszono 264 prace a nagrodzonych zostało 17.
10 edycja konkursu skłania do podsumowań.
Uczestniczyliśmy w 6 edycjach konkursu, upamiętniliśmy 28 osób, nagrodzonych zostało 29 prac, laureatami konkursu zostało 57 uczniów. Nagrodą dla laureatów były zagraniczne wyjazdy edukacyjne. W 2014 r. laureaci wyjechali do Włoch, by odwiedzić miejsca związane z walkami 2. Korpusu Polskiego, w którym służyli żołnierze ocaleni z obozów i łagrów w ZSRR. W 2015 r. laureaci przemierzali szlakiem walk 1. Dywizji Pancernej gen.Stanisława Maczka przez Francję, Belgię, Holandię, Niemcy. W roku 2016 laureaci odwiedzili Litwę i Białoruś, przemierzając szlak tzw. białoruskiej listy katyńskiej. W 2017 trasa wiodła śladami Polaków w Rumunii w latach II wojny światowej a w 2018r. laureaci podróżowali po Litwie i Łotwie, odwiedzając polskie miejsca pamięci.

fotoreportaż

Konkurs Nadleśnictwa Siedlce
13 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez Nadleśnictwo Siedlce. W tym roku uczniowie zmagali się w konkursie literackim i plastycznym, a motywem przewodnim był las, zwierzęta leśne. Szkołę reprezentowała Martyna Kurenda (2tg). Uczennica otrzymała II nagrodę w kategorii młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy Martynie kolejnego sukcesu!

fotoreportaż

POPRZEDNIA
NASTĘPNA