Zakończenie Roku Szkolnego
2017-2018
:)

fotoreportaż

Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi
Nasza szkoła brała udział w realizacji programu polityki zdrowotnej ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi pn. "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej w krew i jej składniki na lata 2015-2020". Działania szkoły zostały dostrzeżone przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, która nagrodziła placówkę Certyfikatem Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi. Tytuł przyznany jest przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi. Grupa nauczycieli wraz z uczniami zrealizowali cykl inspirujących i nowatorskich scenariuszy lekcji oraz inne działania informacyjno-edukacyjne w ramach akcji "Twoja krew, moje życie", przyczyniając się tym samym do promowania wiedzy na temat honorowego oddawania krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych. Wszystkim, którzy włączyli się w działania promujące honorowe krwiodawstwo dziękuję opiekun szkolnego koła PCK.

dyplomy

www.siedlce.pl

www.spin.siedlce.pl

www.zyciesiedleckie.pl

O tym nie można zapomnieć…
W 8 edycji projektu „O tym nie można zapomnieć… – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów koncentracyjnych i deportacji”, prowadzonego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN, przy współpracy z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum w Tykocinie i Odziałem Muzeum Lubelskiego Pod Zegarem wzięło udział 304 uczniów. Wśród nich czworo uczniów z naszej szkoły: Martyna Jaroszczyk i Aleksandra Saweczko z klasy 3th, Kacper Hołubiec i Karol Bieliński z klasy 3ts, którzy 18 czerwca wywalczyli II miejsce na najlepszą prezentację.

fotoreportaż

czytaj więcej

Konferencja podsumowująca projekt EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE
W dniu 14 czerwca 2018, o godzinie 11.00 w świetlicy szkolnej odbyła się konferencja podsumowująca projekt EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE, realizowany w naszej szkole w latach 2016-2018 w ramach programu PO WER. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, lektorzy języków obcych, główny koordynator projektu pan Jarosław Skrzeczyński oraz wszyscy stażyści wraz z opiekunami. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnych wszystkich 5 grup i wysłuchaniu wrażeń z pobytu za granicą wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do sali nr 30. Na krótkim spotkaniu z opiekunami w wyznaczonych salach wszyscy stażyści otrzymali długo oczekiwane certyfikaty językowe i stażowe oraz dokument EUROPASS MOBILNOŚĆ w 2 wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

fotoreportaż

Nie ma wolności bez odpowiedzialności
W roku 2018, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny: "Nie ma wolności bez odpowiedzialności", w ramach którego został wykonany baner wiszący na elewacji szkolnej. Inicjatorem projektu jest uczeń klasy 3ts Maciej Buszko zaś autorką koncepcji banera jest Weronika Tymoszuk z klasy 3th. Gratulujemy pomysłu i zaangażowania!

baner

Laureatki ogólnopolskiego konkursu historycznego
Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów dziewiątej edycji ogólnopolskiego konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego oraz Muzeum Katyńskim, znalazły się nasze uczennice: Paulina Kozioł, Weronika Krawczyk, Ewelina Bareja, Sylwia Wrona – absolwentki klasy 4th, Martyna Jaroszczyk z klasy 3th, Zyta Zając i Weronika Tokarz z klasy 1lb. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie kartki z albumu, poświęconej ofierze Zbrodni Katyńskiej. W tym roku uczennice upamiętniły: Krzesińskiego Mieczysława, Nojszewskiego Antoniego, Stefanoffa Stefana i Sulewskiego Władysława. Nagrodą dla zwycięzców i ich opiekuna Joanny Mędzy jest zagraniczny wyjazd edukacyjny, który w tym roku odbędzie się na Litwę i Łotwę. Serdecznie gratulujemy.

fotoreportaż

Narodowe Czytanie Lektur
W 2018 roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy czytali o odradzającej się i odrodzonej Polsce – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda, ogłaszając lekturę Narodowego Czytania - "Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Siedleckie Czytanie odbyło się 11 czerwca w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury. Z ramienia nauczycieli czytała p. Brabara Baran, zaś uczniów reprezentowali: Milena Orłowska (3tg) i Kamil Gochnio (2ts). Podczas Narodowego Czytania, uczniowie klasy 3tg mieli okazję spotkać się z aktorem Mateuszem Damięckim, odtwórcą roli Cezarego Baryki w ekranizacji powieści.

fotoreportaż

Polska rodziną silna
10 czerwca w Siedlcach, już po raz siódmy, odbył się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Polska rodziną silna”. Inicjatywa ta, to publiczna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla ludzkiego życia.Marsz wpisał się w obchody 100 - lecia odzyskanie przez Polskę niepodległości i był upamiętnieniem 19 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Siedlec. Wolontariusze ze szkolnego koła Caritas wraz z opiekunem panią Bożeną Uziębło włączyli się w pomoc przy jego organizacji. W marszu wzięły udział rodziny z dziećmi, działające w parafiach wspólnoty, harcerze, księża, przedstawiciele samorządu z prezydentem Wojciechem Kudelskim, poseł i Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, senator RP Waldemar Kraska oraz biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

fotoreportaż

XXIII Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2018
"Łączy nas ocean poezji..." - 10 czerwca podczas Koncertu Laureatów XXIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej 2018, trzy uczennice naszej szkoły odebrały dyplomy. Katarzyna Terlikowska (1tg), Wiktoria Budukiewicz (2tg) i Weronika Tymoszuk (3th) otrzymały wyróżnienia w kategorii twórczość literacka. Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu była - Niepodległość. Konkurs był znakomitą okazją dla uzdolnionej młodzieży na wymianę doświadczeń i pomysłów, zaprezentowania swojego dorobku artystycznego. Oprócz trzech nagrodzonych uczennic do rywalizacji przystąpiły następujące osoby: Natalia Adamkiewicz (3th), Mateusz Kaczorek (3th), Natalia Karpik (3tg), Paulina Krasuska (3tg), Anita Pszkit (3tg).

fotoreportaż

Konkurs Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2018
8 czerwca 2018 roku, podczas Gali Finałowej konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości, która odbyła się w Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, dyrektor ZSP nr 3 w Siedlcach - Krzysztof Grzegorczuk wraz z twórcami projektów, odebrał aż trzy tytuły „Dobrej Praktyki”, za następujące przedsięwzięcia:
- Poznajemy Region
- Mistrzostwa Młodych Kelnerów
- Akademię Przedsiębiorczości - Ja na rynku pracy

fotoreportaż

czytaj więcej

Szkolny Dzień Sportu
W dniu 7.06.2018 r odbył się Szkolny Dzień Sportu. W zmaganiach sportowych wzięło udział 73 zawodników , a w eliminacjach, które toczyły się od kilku tygodni, blisko 120 uczniów.

fotoreportaż

czytaj więcej

Sukces uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej
W maju 2018 r. Komisja Konkursowa dokonała podsumowania ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Na konkurs wpłynęło 257 prac z całego kraju. Tytuł laureata zdobyła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach Martyna Kurenda.

fotoreportaż

www.siedlce.pl

www.spin.siedlce.pl

czytaj więcej

Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Pratulinie
Modlitwa, integracja i dobra zabawa – tak w skrócie przebiegał Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas, który odbył się 29 maja 2018r. w Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Pojawiło się na nim prawie tysiąc osób. Wśród nich wolontariusze naszej szkoły z klas: 1lb, 1li, 1tk, 1tg, 2tk wraz z opiekunami panią Bożeną Uziębło i panią Urszulą Hryncewicz. Imprezę honorowym patronatem objął bp Kazimierz Gurda.

fotoreportaż

czytaj więcej

Festiwal Komiksów i Gier Historyczny
W maju w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej im. J. Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie już po raz ósmy odbył się Festiwal Komiksów i Gier Historyczny. Naszą szkołę reprezentowała uczennica I klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych Martyna Kurenda wraz z opiekunem panią Bożeną Uziębło. Festiwal otworzył człowiek legenda – Henryk Chmielewski, większości znanym jako słynny Papcio Chmiel, twórca serii o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka, jeden z nestorów polskiego komiksu.Laureaci 6. edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej odebrali nagrody i dyplomy. Podczas festiwalu zostały zaprezentowane prace laureatów. Podziwiać mogliśmy także wystawę plansz z komiksu o rotmistrzu Pileckim, przypominających postać bohatera. Miłośnicy gier planszowych zapoznali się z najnowszą grą planszową pt. Miś Wojtek. Miłośnicy komiksowego medium wzięli udział w warsztatach, spotkaniach i rozmowach z twórcami komiksów.

fotoreportaż

22 Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny
Dnia 24 maja uczniowie naszej szkoły w składzie Maciej Kryński, Mateusz Walas i Adrian Pieśko, wzięli udział w Finale Mazowsza 22 Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wśród najlepszych drużyn z województwa nasi uczniowie wywalczyli trzecie miejsce. Gratulujemy.

fotoreportaż

www.automobilklubpolski.pl

Podsumowanie etapu okręgowego konkursu "Orzeł Biały - nasza duma"
W ramach jubileuszowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Orzeł Biały – nasza duma” zorganizowanym przez Kancelarię Senatu pod patronatem marszałka Senatu RP. Podsumowanie konkursu odbyło się 23 maja w Sokołowie Podlaskim. Nagrodę specjalną i 6 wyróżnień naszym uczniom wręczył senator Waldemar Kraska. Wystawę poświęconą polskiemu godłu można oglądać w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

fotoreportaż

Na dobrej drodze ku dorosłości
W ramach programu ”Na dobrej drodze ku dorosłości”, w dniach 14 -23 maja w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyki uzależnień od alkoholu. Uczestniczyła w nich młodzież, aż z 28 klas. Były one realizowane w duchu profilaktyki pozytywnej. Poza dostarczeniem wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniami, skupiały się na budowaniu zasobów chroniących przed podejmowaniem zachowań ryzykownych.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali trenerów. Brali aktywny udział w zajęciach, obejrzeli fragmenty kilku znanych filmów, by na ich podstawie dyskutować o skutkach uzależnień i innych pułapkach wynikających z nałogów oraz o sposobach radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Temat uzależnień jest obecnie dość poważnym i aktualnym problem wśród młodzieży, dlatego też celem zajęć było również wyrobienie nawyków dbałości o zdrowie swoje i bliskich, a także przygotowanie młodego człowieka do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

fotoreportaż

Plener Literacki Wypłyń na głębię…
21 maja br. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Plenerowym Spotkaniu Literackim. Tegoroczna inicjatywa, podjęta przez Siedlecką Grupę Literacką „Witraż” i Miejski Ośrodek Kultury, poświęcona była Papieżowi Janowi Pawłowi II. Pod pomnikiem Wielkiego Polaka, młodzież z siedleckich szkół wspólnie pisała wiersze, słuchała archiwalnych nagrań z pobytów Papieża w Ojczyźnie, a także śpiewała ulubione piosenki Jana Pawła II. Wieczorem, przy blasku świec, wybrzmiały najpiękniejsze wiersze napisane podczas Pleneru, a mottem stały się słynne słowa „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie…”. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wykazali się zdolnościami poetyckimi, czego dowodem są wspaniałe liryki.

fotoreportaż

Wycieczka do Białowieży
W dniu 21 maja 2018 w ramach obchodów Światowego Dnia Bioróżnorodności uczniowie klasy 3tg oraz kilkoro uczniów z klasy 2 lb i 2 li odbyli wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy Rezerwat Ścisły, który jest ostatnim fragmentem pierwotnego lasu Europy, jaki przetrwał do naszych czasów, multimedialną wystawę przyrodniczą i wieżę widokową w Muzeum BPN, przejechaliśmy przez Białowieżę do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, gdzie zwiedzaliśmy zagrody z drapieżnikami i kopytnymi ssakami Puszczy. Dopełnieniem wycieczki było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Dzika przyroda Puszczy zapadła nam w serce.

fotoreportaż

VI edycja Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu 2017 /2018
Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to projekt ogólnopolski realizowany przez Klub Jagielloński. Misja Akademii idealnie wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018, ustalone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, mówiące o kształtowaniu postaw i wychowywaniu do wartości. MEN po raz kolejny objął Akademię honorowym patronatem.Celem Akademii jest zaszczepienie w młodzieży chęci do działania ,pokazanie możliwości podejmowania samodzielnych i dojrzałych decyzji w życiu publicznym oraz łączenie tradycji z nowoczesnością, pielęgnacja kultury pamięci, przygotowywanie do samorządności i promowanie patriotyzmu. Od prawych i świadomych obywateli zależy bowiem przyszłość Polski!

fotoreportaż

czytaj więcej

Pozdrowienia z Apulia w Portugalii
Słoneczne pozdrowienia z Apulia w Portugalii przesyła grupa V. Po nocnym locie, zwiedzaliśmy Barcelos, przywitaliśmy się z Atlantykiem, a dziś rozpoczynamy staż u naszych pracodawców.

fotoreportaż

Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych
W dniach 11-13.05.2018 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce w Kozienicach. Nasz uczeń Marceli Ciuhak zdobył dwa złote medale i jeden brązowy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

fotoreportaż

Wizyta Biskupa Kazimierza Gurdy w ZSP nr 3
11 maja 2018 roku gościł w naszej szkole Biskup Ordynariusz diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda. Nasi uczniowie w specjalnie przygotowanym programie przybliżyli Dostojnemu Gościowi naszą szkołę i kierunki kształcenia w niej. W dalszej części mówili o pytaniach i poszukiwaniach młodych ludzi w dzisiejszym świecie. Ksiądz Biskup skierował do nas Słowo, w którym zachęcił do zawierzenia swojego życia i przyszłości Bogu, wytrwałego poszukiwania i rozpoznawania swojej drogi, wydobywania z siebie tego co najlepsze.
Następnie Ksiądz Biskup spotkał się Dyrekcją szkoły i z przedstawicielami Grona Pedagogicznego.

fotoreportaż

Wiwat Maj, Trzeci Maj!
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od Mszy Świętej, sprawowanej pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy uroczystości w towarzystwie Orkiestry Wojskowej, kompanii reprezentacyjnej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, licznych pocztów sztandarowych przeszli ulicami na Skwer Tadeusza Kościuszki. Tam odbyły się uroczystości centralne. Wzięli w nich udział przedstawiciele parlamentu i rządu, a także przedstawiciele samorządu Miasta, Powiatu i Gminy. Liczne były delegacje służb mundurowych, społeczności szkolnej, harcerzy, spółek miejskich, organizacji politycznych i społecznych. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym uroczystość rozpoczęto podniesieniem flagi państwowej oraz hymnem narodowym. Prezydent Wojciech Kudelski w swoim przemówieniu nawiązał do wydarzeń sprzed ponad dwóch wieków.Twórców Konstytucji 3 Maja i jej obrońców uczczono Apelem Pamięci oraz salwą honorową, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem Tadeusza Kościuszki. Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentowali: dyrektor Krzysztof Grzegorczuk, opiekun pocztu sztandarowego Bożena Uziębło oraz uczniowie z klas: 1tp,1th,2ze,3th.

fotoreportaż

Konkurs moto 2018
Dnia 20 kwietnia 2018 r. w ZSP nr 3 w Siedlcach odbyły się rejonowe eliminacje Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn z subregionu siedleckiego. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z przepisów ruchu drogowego, umiejętnością jazdy motorowerem i samochodem z talerzem Stewarta. Po trzech konkurencjach zwycięzcą została drużyna z naszej szkoły, reprezentowana przez Maćka Kryńskiego, Mateusza Walasa i Adriana Pieśko. Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia na rozgrywkach wojewódzkich w Warszawie dnia 24 maja. Dnia 25 kwietnia 2018 r. w ZSP nr 3 odbył się Turniej BRD dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z regionu Siedleckiego. Mamy nadzieję że przybyli uczniowie dobrze czuli się w murach naszej szkoły.

fotoreportaż

Zakończenie Roku Szkolnego maturzyści 2018
W dniu 26 kwietnia 2018 o godzinie 15.00 odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych. Mottem przewodnim uroczystości była myśl:Uczysz się nie dla szkoły, lecz dla życia. Wyróżnieni uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy zaś rodzice odebrali z rąk pana Dyrektora Krzysztofa Grzegorczuka listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły. Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych!

fotoreportaż

Echa Katynia
W celu upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej, już po raz drugi w naszej szkole został zaprezentowany przegląd filmowy Echa Katynia, którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej. W repertuarze znalazły się dzieła reżyserów polskich i zagranicznych, będące refleksją nie tylko nad Zbrodnią Katyńską, ale także nad innymi zbrodniami systemu komunistycznego. Emitowane produkcje odnosiły się do relacji świadków zbrodni, konstrukcji sowieckiego systemu terroru oraz prezentowały dramaty rodzin ofiar zbrodni.

czytaj więcej

Porto 2018
Serdeczne pozdrowienia ze słonecznej Portugalii przesyła grupa IV. Wycieczka do Porto za nami, a przed nami jeszcze nie jedna. Do zobaczenia w domu!!!

fotoreportaż

Spoleto 2018
Serdeczne pozdrowienia z Włoch przesyła grupa III wraz z opiekunami. Dzięki stażom w ramach projektu Erasmus+ zdobywany nowe doświadczenia zawodowe, poznajemy kulturę kraju i nowych ludzi. Doskonalimy także umiejętności językowe. Chociaż Spoleto przywitało nas deszczem i dalej pogoda nas nie rozpieszcza to pierwsza wycieczka do Rzymu odbyła się w pięknym słońcu. Pozdrawiamy gorąco i do zobaczenia w Polsce!!!

fotoreportaż

78 rocznica Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia 2018 roku w 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej uczciliśmy pamięć ofiar. Szczególne miejsce w pamięci społeczności szkolnej zajmuje kapitan Kazimierz Romuald Dryżałowski zamordowany w Charkowie. Symbolem pamięci jest Dąb Katyński.

fotoreportaż

Poznań Motor Show 2018
Poznań Motor Show 2018 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze chcą spędzić czas. Tegoroczna edycja odsłoni zwiedzającymi pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego, ciężarowego. Poznań Motor Show 2018 odbędzie się pod hasłem Motoryzacja Jutra Na targach będzie można zobaczyć ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

fotoreportaż

ABC Sommeliera - Akademia Mixologii 2018
ABC Sommeliera

fotoreportaż

Rocznica katastrofy smoleńskiej 2018
10 kwietnia mija 8 lat od tragicznej katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. Zginęło wówczas 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, przedstawiciele najwyższych władz państwowych, parlamentarzystów, dowódców wojskowych, duchownych, kombatantów, ludzi świata kultury stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. We wtorek, 10 kwietnia w Siedlcach, podobnie jak w wielu innych miastach Polski, odbyły się krótkie uroczystości upamiętniające tragedię. Obchody o godz. 8.15 przed kościołem Św. Stanisława BM i przy replice tablicy smoleńskiej, rozpoczął hymn państwowy i apel pamięci - odczytano nazwiska poległych w katastrofie osób. Licznie zgromadzona młodzież i delegacje władz i instytucji państwowych złożyły kwiaty pod repliką Tablicy Smoleńskiej przy kościele. O godz. 9.00 w intencji ofiar katastrofy odprawiona została Msza Św.Po jej zakończeniu złożono kwiaty pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach. Wśród licznie zgromadzonych nie mogło zabraknąć delegacji naszej szkoły na czele z dyrektorem panem Krzysztofem Grzegorczukiem.

fotoreportaż

Orzeł Biały – nasza duma
Nagroda specjalna, 2 wyróżnienia z nagrodą oraz 4 wyróżnienia to efekt udziału w konkursie „Orzeł Biały – nasza duma” organizowany przez Kancelarię Senatu RP oraz senatorów, którzy zadeklarowali przeprowadzenie konkursu w swoim okręgu wyborczym. Partnerami konkursu były kuratoria oświaty poszczególnych województw.

czytaj więcej

fotoreportaż

Wielkanocna Zbiórka Żywności
"NAKARMIĆ TYCH, KTÓRYCH NIE WIDAĆ”- pod tym hasłem w dniach 16 do 17 marca 2018r. odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności w Siedlcach. Uczniom z klas:1lb,1tp,1th,1tg dziękujemy za udział w zbiórce produktów spożywczych w sklepach: Biedronka i Stokrotka. Wyrazy wdzięczności za wsparcie i udział mieszkańcom naszego miasta, którzy kolejny raz pokazali wielkie serca przekazuje koordynator szkolny Bożena Uziębło.

fotoreportaż

Poezją wyrazić patriotyzm
W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, dnia 20 marca 2018r. młodzież naszej szkoły (z klas 1tg, 3th, 3tg, 4th) brała udział w warsztatach literackich. Spotkanie pod hasłem Współczesny patriotyzm poprowadzili koordynatorzy Siedleckiej Grupy Literackiej Witraż – p. Barbara Maksymiuk i p. Krzysztof Tomaszewski. Uczniowie po krótkim wykładzie, przystąpili do pisania wierszy. Warsztaty okazały się niezwykle owocne, gdyż powstały wspaniałe liryki. Najpiękniejsze wiersze zostaną umieszczone w tomiku poetyckim, wydanym z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości.

fotoreportaż

Palma Wielkanocna
Wielkanoc to radosne święta, a tradycją są pięknie wykonane palmy i pisanki. Palmę wielkanocną mogli zaprezentować uczniowie naszej szkoły biorąc udział w Konkursie Plastycznym pt."Palma Wielkanocna”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i folkloru związanych ze świętami wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palm w obrzędowości ludowej oraz prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości młodzieży. Wykonane palmy wielkanocne nawiązywały do tradycyjnych motywów ludowych i narodowych. Było też jednak sporo nowatorskich rozwiązań wykonawczych oraz użytych, nowych materiałów. Komisja w składzie:
1. Halina Budziszewska – artysta plastyk
2. Dorota Pikula – historyk sztuki
3. Zofia Kicińska – artysta plastyk
postanowiła przyznać: W KATEGORII „LICEUM I TECHNIKUM”:
II MIEJSCE – Karolina Korzeniewska uczennica klasy 1tg
III MIEJSCE – Karolina Jankowska uczennica klasy 1tg
20 marca 2018r o godz 13.00 w Małej Galerii Sztuki MOK, budynek "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63 odbyło się otwarcie wystawy nagrodzonych prac wraz z wręczeniem zwycięzcom nagród i dyplomów. Wystawę można oglądać do 13.04.2018r. Dziękujęmy za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów.

fotoreportaż

www.siedlce.pl

siedlcesiedzieje.pl

mok.siedlce.pl

Mikser kulinarny
W dniu 16 marca uczniowie z klas 3tg, 3zk i 4tk, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w warsztatach pod hasłem "Mikser kulinarny", które cyklicznie odbywają się w Makro w Warszawie. Program spotkania obejmował m.in.: edukacyjny pokaz kulinarny poprowadzony przez Pawła Serafina – Szefa Kuchni Akademii Inspiracji MAKRO, prezentację o owocach morza Piotra Zycha, starszego specjalisty ds. ryb w MAKRO, wołowina i system QMP – prezentacja Alicji Wierzbickiej i Józefa Wojewódzkiego, vademecum sommeliera wodnego według Matiasa Glusmana, sommeliera wodnego i eksperta Coca-Cola, test wiedzy i mini-konkursy, w których do wygrania były nagrody – w tym tygodniowe staże oraz gadżety.

fotoreportaż

Nasza młodzież oddaje honorowo krew
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej honorowe krwiodawstwo „TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE”, realizowanej w oparciu o program Ministra Zdrowia „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych na lata 2015 – 2020” uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Bożeny Uziębło postanowiła odpowiedzieć na apel ministerstwa i honorowo oddać krew potrzebującym ratując ich zdrowie i życie. Wśród śmiałków, którzy wykazali dobrą wolę przełamując swój strach przed igłą byli uczniowie klasy 4th,3zc,3zm,3ts,3li,2lb. Po oddaniu 450 ml tej cennej substancji życia można było wyczytać na ich uśmiechniętych twarzach poczucie zwycięstwa nad swoim strachem, ale przede wszystkim dumę z powodu przyczynienia się do uratowania ludzkiego życia, które przecież jest najwyższą wartością. Ufamy, że w przyszłości młodzież naszej szkoły jeszcze liczniej odpowie na wezwanie władz resortu zdrowia, a Ci, którzy ten dzień mają już za sobą nie poprzestaną na jednorazowej akcji, ale regularnie będą oddawać krew. Dziękujmy Wam wszystkim za odwagę i poświęcenie. To, co robicie oddając swoją krew, jest niesamowite.

fotoreportaż

XI Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych
15 marca 2018 r. Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach oraz Stowarzyszeniem Pomocy ZSP nr 3, zorganizowało XI Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych. Patronat nad imprezą objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty – Aurelia Michałowska i Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski

fotoreportaż

sprawozdanie

www.scdidn.siedlce.pl

V Międzywojewódzki Turniej Młodych Mechaników Samochodowych
Dnia 15.03.2018 w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu odbył się „V Międzywojewódzki Turniej Młodych Mechaników Samochodowych”. W II Etape w Zespole Szkół Samochodowych w Radomu brało udział około 50 uczniów technikum i szkół branżowych z całego kraju, do III etapu zakwalifikowało się po 5 uczniów technikum i szkół branżowych. W łącznej klasyfikacji uczeń NASZEJ SZKOŁY Piotr Ługowski uczeń klasy 3ze na poziomie szkół branżowych zajął I MIEJSCE. Gratulacje i kolejnych sukcesów.

www.siedlce.pl

fotoreportaż

www.podlasie24.pl

www.tygodniksiedlecki.com

XVII Spontaniczny Turniej Sztuki Recytatorskiej „Ścieżki Słów”
W dniu 15 marca 2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbył się XVII Spontaniczny Turniej Sztuki Recytatorskiej „Ścieżki Słów”. Turniej był imprezą otwartą, adresowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych. Wykonawcy prezentowali jeden tekst lub montaż tekstów – wiersz lub prozę – dowolnej treści i dowolnego autora polskiego lub zagranicznego. W zmaganiach recytatorskich naszą Szkołę godnie reprezentowali: Wiktoria Kozłowska (1tg), recytując utwór Agnieszki Osieckiej i Kamil Gochnio (2ts), prezentując jeden z wierszy Czesława Miłosza. Jury stanęło przed trudnym wyborem, gdyż Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Nasi uczniowie mimo, iż nie otrzymali tytułu MISTRZA ŻYWEGO SŁOWA, wypadli znakomicie i zostali dostrzeżeni przez Gremium Konkursu.

fotoreportaż

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
„Młodzież Zapobiega Pożarom”
14 marca odbyły się eliminacje powiatowe do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Była to okazja do popularyzacji wśród młodzieży postaw społecznych i zachęcenia jej do zainteresowania się sprawami ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP we współpracy z Komendą Miejską PSP oraz Instytutem Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa UPH w Siedlcach.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1ts:Kamil Woźniak,Krystian Moskwiak,Michał Grzegorczuk .W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczeń Kamil Woźniak zajął 3 miejsce. Nagrody i upominki uczestnikom wręczyli: bryg. Waldemar Rostek - Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Siedlcach, dh Dariusz Stopa - Starosta Siedlecki, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Siedlcach, dh Rafał Dmowski - sekretarz ZOP ZOSP RP Siedlce, Piotr Karaś - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy filia w Siedlcach, Paweł Trojanowski - asystent regionalny europoseł Julii Pitery.Nagroda główna to wyjazd do Brukseli ufundowana przez europoseł panią Julię Piterę. Serdeczne gratulacje dla uczestników składa opiekun pani Bożena Uziębło

fotoreportaż

www.tygodniksiedlecki.com

www.podlasie24.pl

Mistrzostwa Młodych Kelnerów
13 marca 2018r. w ZSP nr 3 w Siedlcach odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Młodych Kelnerów organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Kelnerów Polskich.

fotoreportaż

czytaj więcej

www.tubasiedlec.pl

tygodniksiedlecki.com

www.tv-wschod.pl

www.siedlce.pl

„TAK, POMAGAM” – XIV OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
Szkolne Koło Caritas włączyło się w XIV Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak – pomagam”. Wolontariuszki zbierające żywność to uczennice z klasy 1lb. Pozyskały one artykuły codziennej potrzeby takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, słodycze itp. Wszystkim ofiarodawcom oraz ludziom wielkiego serca bardzo dziękuje opiekun SKC pani Bożena Uziębło.

fotoreportaż

Olimpiada Franciszkańska
8 marca bieżącego roku w ZSP nr 4 odbył się Diecezjalny Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej. Z naszej szkoły wzięły udział dwie uczennice: Aleksandra Kadej kl 4tk i Katarzyna Rozbicka kl 4tg. To już XII raz młodzież z całej Polski trudzi się w poznawaniu życia i działalności św. Maksymiliana i próbuje swoich sił.

fotoreportaż

Zainspiruj się… Wyznacz sobie drogę
Akcja edukacyjno-profilaktyczna „Zainspiruj się… Wyznacz sobie drogę”

fotoreportaż

sprawozdanie

www.spin.siedlce.pl

www.podlasie24.pl

Nasi w VI edycji biegu Tropem Wilczym
4 marca, przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja Agencja Rozwoju Miasta Siedlce i Urząd Miasta Siedlce zorganizowali VI bieg Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to forma upamiętnienia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego. Zawodnicy spotkali się, by przebiec dystans prawie 2 km. Wśród nich uczniowie naszej szkoły z klasy 1th,1ts,2zk , którzy są członkami SJS Strzelec. Uczestnikom biegu - wspaniałym reprezentantom naszej szkoły, serdecznie dziękuje i gratuluje nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Bożena Uziębło.

fotoreportaż

Miejskie obchody
Narodowego Dnia Pamięci
o Żołnierzach Wyklętych
Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych rozpoczęła 1 marca Msza Święta w ich intencji oraz apel poległych przy pomniku V i VI Brygady Wileńskiej AK.W mszy świętej w kościele garnizonowym i w uroczystościach przy Skwerze Wileńskim wzięli udział reprezentanci wojska i służb mundurowych, władze samorządowe Siedlec, licznie zgromadzeni nauczyciele i poczty sztandarowe szkół podstawowych i średnich, przedstawiciele organizacji kombatanckich, patriotycznych.W uroczystości uczestniczył również poczet sztandarowy naszej szkoły, a w nim uczniowie z klasy 1th,1lb,1tp,2ze,2th wraz z opiekunem p.Bożeną Uziębło oraz dyrektorem szkoły p.Krzysztofem Grzegorczukiem.

fotoreportaż

Niezwykła lekcja o samorządności
Jak wyrobić prawo jazdy, czym się zajmuje starosta, kto wydaje pozwolenia na budowę - odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie klasy 1tg i 2li, którzy pojawili się w Starostwie Powiatowym w Siedlcach na nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie.

fotoreportaż

czytaj więcej

Turniej piłki ręcznej
W czwartek 22.02.2018r. piłkarki ręczne ZSP 3 Siedlce rozegrały turniej w ramach ćwierćfinałów licealiady między powiatowej. Dziewczęta zremisowały z drużyną Siedleckiego Ekonomika (8-8). Lecz pewnie wygrały z teoretycznie lepszą drużyną ZSP1 Łosice (14-3).Pochwała należy się Karolinie Jaszczuk oraz Dari Wasiluk które zdobyły najwięcej bramek podczas rozegranych meczów. Również bramkarka Emilii Jaszczuk pomogła drużynie wypracować znaczny efekt bramkowy. Starania oraz trud, który włożyły w grę dziewczęta zapewniły im wyjście z pierwszego miejsca w grupie. Szczypiornistki pokazały umiejętność konsekwentnej gry do ostatniej minuty. Skład drużyny oraz zdobyte bramki: Karolina Jaszczuk(13), Emilia Jaszczuk, Paulina Kowalczyk, Julia Kudelska, Daria Wasiluk(8), Magdalena Lejnert(2), Klaudia Ryś, Magdalena Andrzejczuk(2), Paulina Żak Trener Dawid Ferdykowski.

fotoreportaż

XXVII Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej Kamień Wiary
22 lutego 2018r. w Sali Widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się Finał XXVII Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej Kamień Wiary. Szkołę reprezentował Kamil Gochnio (2ts), recytując dwa utwory Juliusza Słowackiego.

fotoreportaż

Szkolenie z pierwszej pomocy
W ramach programu Erasmus+ (Europejskie Kwalifikacje) uczniowie, biorący udział w projekcje uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy. Podczas zajęć omawiano następujące zagadnienia: numery alarmowe służb ratunkowych, prawidłowe wezwanie służb ratunkowych, udzielenie pierwszej pomocy przy omdleniu, rozpoznanie sytuacji zagrożenia życia oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pierwsza pomoc przy zadławieniach, zabezpieczenie złamań, udzielenie pomocy przy oparzeniach itp. Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta przez uczniów jest bezcenna i może się okazać w sytuacji zagrożenia zbawienna dla każdego potrzebującego.

fotoreportaż

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce 2018
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce 2018

fotoreportaż

Walentynki w ZOL-u
Święty Walenty wraz ze swoimi pomocnikami - uczniami z kl. 2tk i 2th - zawitał 13 lutego do Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego na ul.Bema w Siedlcach. Pensjonariusze wysłuchali znanych i lubianych utworów muzycznych oraz literackich, których motywem przewodnim jest miłość. Młodzi ludzie pytali słowami poetów: „Czym właściwie jest miłość? Ta miłość, której towarzyszy radość, a nierzadko także smutki, uniesienia i zachwyty?
Na akordeonie młodzieży akompaniował p. Krzysztof Pańczyk, a nad przygotowaniem programu czuwali nauczyciele wspierający, którzy od prawie czterech lat współpracują z ZOL-em realizując akcję „Pola Nadziei”. Jej głównym celem jest szerzenie idei hospicyjnej,  a także uwrażliwianie młodych osób na potrzeby chorych i cierpiących.

fotoreportaż

Wycieczka zawodowa klasy 4tg - Fabryka Czekolady Wedel
W dniu 1 lutego uczniowie klasy 4tg uczestniczyli w wyjeździe do fabryki czekolady w Warszawie. Było bardzo słodko……

fotoreportaż

czytaj więcej

BAL STUDNIÓWKOWY 2018
„Przeżyte chwile nie giną. Nie wiemy nigdy, kiedy wypłyną z dalekiej przeszłości, by nałożyć się na to, co przeżywamy obecnie”
- tymi słowami tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 rozpoczęli swoją studniówkę. Prowadzący uroczystość: Paulina Kozioł (4th), Kacper Pęda (4th) i Piotr Trębicki (4ts) przypomnieli, że już tylko przysłowiowe 100 dni dzieli młodzież od egzaminu maturalnego. Jednak na czas studniówki radzili zapomnieć o wszelkich trudnościach, by móc w pełni oddać się radosnej i beztroskiej zabawie. Zgodnie z tradycją, Pan Krzysztof Grzegorczuk – Dyrektor Szkoły oficjalnie otworzył Bal Studniówkowy, a maturzyści rozpoczęli ten wyjątkowy wieczór reprezentacyjnym, polskim tańcem narodowym – polonezem.

fotoreportaż
studniówkowe zdjęcia zrobione zostały przez foto- pracownię Nocne Marki


Kolędowanie w Hospicjum
„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego rękę, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie” – o prawdziwości tych słów mogli przekonać się uczniowie kl.3tk, którzy 12 stycznia 2018 r. gościli w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w Siedlcach z montażem muzyczno- słownym. Młodzież wspólnie z pensjonariuszami Zakładu i Hospicjum (dzięki radiowęzłowi) odśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy oraz wręczyła własnoręcznie wykonane w tym celu bombki przypominając o magicznym czasie Bożego Narodzenia.

fotoreportaż

III Regionalny Konkurs Poloneza Studniówkowego

fotoreportaż

tv-wschod

tubaSIEDLEC

facebook

Edukacja prawna młodzieży
W ramach współpracy z Sądem Rejonowym w zakresie edukacji prawnej 4 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 1lb 1th,2li pod opieką nauczycieli: Bożeny Uziębło, Małgorzaty Szaniawskiej, Alicji Koszarek i Urszuli Hryncewicz odwiedzili siedzibę Sądu Rejonowego w Siedlcach przy ul. Kazimierzowskiej.

fotoreportaż

czytaj więcej

Wigilia szkolna
21 grudnia odbyła się wigilia szkolna, na którą została zaproszona Dyrekcja szkoły, nauczyciele, emeryci, pracownicy szkoły, goście i rodzice. W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło nas przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

fotoreportaż

Spotkanie opłatkowe w IPN
W grudniu Martyna Jaroszczyk, Ola Saweczko, Karol Bieliński i Kacper Hołubiec uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w Centrum Edukacyjnym IPN w Warszawie. Było to wyjątkowe spotkanie w czasie, którego uczniowie realizujący projekt ,,O tym nie można zapomnieć...” spotkali się i podzielili opłatkiem z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji. Był to czas, który pozwolił na rozmowy, wspomnienia i chwile refleksji. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani wicedyrektor Ewy Dejdy, która przygotowała na spotkanie w IPN piernikowe upominki, którymi obdarowaliśmy wszystkich zaproszonych gości. Opiekun: Joanna Mędza

fotoreportaż

Akcja charytatywna
„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”
Ustawa o ochronie zwierząt

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to wyjątkowy czas dla Nas wszystkich. Oczekiwanie na wigilię, spotkanie z bliskimi, prezenty... W tym czasie szczególnie ważna jest pomoc i wsparcie. Dlatego nasza szkoła zaangażowała się w akcję charytatywną dla bezdomnych kotów. Dziękujemy za zaangażowanie w akcję: zwierzęta otrzymały pomoc, a młodzież otrzymała jakże potrzebną i ważną lekcję empatii i miłości do zwierząt. Koordynatorzy akcji: Bożena Uziębło, Jowita Kamecka.


Harcerska Akcja Paczka
W grudniowy weekend 4 uczennice naszej szkoły należące do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, po kilku tygodniowych przygotowaniach i zbieraniu żywności wybrały się na Ukrainę do Dowbysza. Harcerze z ZHR-u przed świętami Bożego narodzenia przekazali dary do ubogich polskich rodzin. Rozmowa w języku polskim i spotkanie z Naszymi rodakami na długo zostaną w pamięci, szczególnie w tym trudnym dla Ukrainy okresie.

fotoreportaż

Kompetentny nauczyciel języka angielskiego na miarę XXI wieku
Projekt "Kompetentny nauczyciel języka angielskiego na miarę XXI wieku" był skierowany do nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach. Projekt zakładał wyjazd czterech nauczycieli w terminie 01-06-2016-31-12-2017 na szkolenia zagraniczne do Wielkiej Brytanii i Irlandii - Anglolang Academy of English, Scarborough, Wielka Brytania, i Alpha College, Dublin, Irlandia.

fotoreportaż

sprawozdanie

V Turniej Jednego Wiersza inspirowany twórczością Bolesława Leśmiana
Dnia 14 grudnia 2017r. w Saloniku Literackim Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach odbył się V Turniej Jednego Wiersza z okazji 140. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci Bolesława Leśmiana. Uczniowie - Wiktoria Budukiewicz z klasy 2tg i Mateusz Kaczorek z 3th, po zapoznaniu się z biografią i twórczością czołowego przedstawiciela literatury dwudziestolecia międzywojennego godnie reprezentowali naszą Szkołę.

fotoreportaż

czytaj więcej

Tak Pomagam
W dniach 8-9 grudnia 2017 r wolontariuszki naszej szkoły z klasy 1ll, 1th i 1tp uczestniczyły w przedświątecznej zbiórce żywności pod hasłem "Tak Pomagam", zorganizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Celem przedsięwzięcia jest pomoc osobom najbardziej potrzebującym w całej diecezji siedleckiej. Otrzymają oni paczki żywnościowe, które z pewnością przydadzą się na nadchodzące święta. Wszystkim wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu akcji, a darczyńcom za otwarte serca, dziękuje szkolny koordynator akcji Bożena Uziębło.

fotoreportaż

WIDZĘ. ROZMAWIAM. REAGUJĘ
W dniu 07.12.2017r. odbyło się spotkanie z koordynatorkami projektu „WIDZĘ. ROZMAWIAM. REAGUJĘ” - panią Moniką Mikołajczyk i panią Małgorzatą Mazurek, w którym uczestniczyły uczennice naszej szkoły. Celem nadrzędnym projektu jest ukazanie zagrożeń, jakie mogą spotkać młodzież w otaczającym świecie oraz sposobów radzenia sobie z cyberprzemocą, dopalaczami, narkotykami, alkoholem. Drugą część spotkania z udziałem chłopców poprowadził prof. Mariusz Jędrzejko - specjalista w profilaktyce zachowań ryzykownych i uzależnień. Kolejne spotkania przeznaczone dla naszej młodzieży z prof. Jedrzejko, mają się odbyć w niedługim czasie.

fotoreportaż

Szlachetna Paczka 2017
W tym roku klasa 3ts z wychowawcą Elżbietą Sobiczewską ponownie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji: Szlachetna Paczka, której tegoroczne hasło brzmi: Lubię ludzi. Uczniowie sami wybrali rodzinę, kupili najpotrzebniejsze rzeczy oraz żywność i wspólnie przygotowali paczki świąteczne. W tym roku mogli również osobiście dostarczyć prezenty potrzebującej rodzinie i zobaczyć radość na twarzy obdarowanej osoby, co było niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem. Dziękujęmy pani Małgorzacie Witkowskiej- Michalak za przyłączenie się do akcji i liczymy na inne klasy w przyszłym roku! Pamiętajcie: Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu.

fotoreportaż

Mistrzostwa ZSP nr 3 w tenisie stołowym
W środę, w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa ZSP nr 3 w tenisie stołowym. Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach w kategorii dziewcząt:
I m-ce zajęła Ewelina Urban z 3 th
II m-ce zajęła Rita Jasińska z 2 th
IIIm-ce zajęła Natalia Chmielewska z 2 tg.
Wśród chłopców tytuł mistrza ZSP nr 3 zdobył Adam Murawski z 3 ts
II m-ce zajął Sebastian Cieśluk z 3 zm
IIIm-ce zajął Michał Grzegorczuk z 1 ts.
Dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP nr 3 wręczyli dyrektorzy Krzysztof Grzegorczuk i Jolanta Zagalska. Gratulujemy.

fotoreportaż

Lekcja nowoczesnego patriotyzmu
Spotkania z folklorem
4 grudnia, w dniu św. Barbary - patronki górników uczniowie klas 2ze pod opieką wychowawcy wzięli udział w spektaklu pt."Barbórka" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej "Chodowiacy". Zespół zaprezentował rytuał pasowania na górnika oraz część wokalno-taneczną ukazującą tańce i piosenki ze Śląska i Cieszyna. Uczniowie zapoznali się z folklorem, językiem i tradycjami tego regionu, odsłuchali wiersza i gawędy w gwarze śląskiej oraz dowiedzieli się, jak dawniej wyglądało życie górników. Wśród tancerzy znajdowali się uczniowie naszej szkoły. Dla widzów spektaklu była to na pewno ciekawa i pouczająca lekcja polskich tradycji oraz forma nowoczesnego patriotyzmu-troska o wychowanie przyszłych pokoleń.

fotoreportaż

POPRZEDNIA
NASTĘPNA