Dodaj świętom smaku
W dniach 1-3.12.2017 r wolontariusze naszej szkoły z klas: 1lb,1th,1tp,1tk,2tg,1bk zaangażowali się w pomoc przy przeprowadzeniu Świątecznej Zbiórki Żywności pod hasłem „Dodaj świętom smaku„. Organizatorem wydarzenia była Federacja Polskich Banków Żywności. Szkolny koordynator akcji pani Bożena Uziębło składa ogromne podziękowania wszystkim wolontariuszom. Za ofiarowane dary i dobre serce wszystkim serdecznie dziękujemy.Dziękujemy również właścicielom i pracownikom sklepów ( Biedronka przy ul. Rynkowa oraz Kaufland ul.Sokołowska) za pomoc i przychylność w zorganizowaniu zbiórki.

fotoreportaż

Spektakl profilaktyczny
W ramach cyklu Teatru Młodego Widza uczniowie klasy 1lb,1zk,2lb i 2ze pod opieką nauczycieli wybrali się na pouczający spektakl pt. "Wolę żyć" do CKiS. Spektakl "Wolę żyć" Teatru Es powstał na motywach wstrząsającej książki Barbary Rosiek "Pamiętnik narkomanki".Jego celem jest uświadomienie młodym ludziom szkodliwości zażywania narkotyków oraz jak wiele mogą stracić popadając w ten nałóg. Druga część spektaklu to spotkanie z osobą, która wyszła z nałogu i opowiedziała o swoich doświadczeniach, uczuliła młodzież na problem jakim jest narkomania, a także pokazała ścieżki, którymi trzeba podążać by odbić się od dna i wrócić do normalnego życia. Reżyserem spektaklu jest Waldemar Koperkiewicz.W spektaklu wystąpili Maciej Czapski, Robert Protasewicz, Maria Gaciong oraz aktorzy Teatru Es, a wśród nich Paulina Godlewska absolwentka naszej szkoły.

fotoreportaż

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów
Maria Izdebska uczennica klasy 4th po raz drugi została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Marysi i jej rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fotoreportaż

Treblinka
"Kiedy słucham opowieści z Treblinki coś zaczyna dławić i dusić moje serce" to tytuł wystawy, którą zobaczyła młodzież z klasy 3th i 1ts podczas wizyty w Muzeum Wali i Męczeństwa w Treblince. Uczniowie zwiedzili największy po Auschwitz-Birkenau niemiecki nazistowski obóz zagłady, w którym zginęło ok. 800 tys. osób, głównie pochodzenia żydowskiego. Tu kierowano przede wszystkim transporty z gett okupowanej Polski w tym z getta siedleckiego. Ponadto w Treblince byli mordowani Żydzi austriaccy, czescy, greccy, jugosłowiańscy, niemieccy i słowaccy oraz Romowie i Sinti. Wizyta w Treblince to również jedno z zadań, uczniów biorących udział w projekcie edukacyjnym "O tym nie można zapomnieć…" Opiekunowie: Joanna Filipczuk, Joanna Mędza

fotoreportaż

Konwersatoria prawne
W dniach 24 i 28 listopada odbyły się konwersatoria prawne dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia poprowadziły p.mec.Justyna Wasiak oraz radca prawny p.Zofia Gałązka z Fundacji Togatus Pro Bono. Konwersatoria przybliżyły młodzieży temat dotyczący odpowiedzialności karnej za czyny niedozwolone. Panie scharakteryzowały również zawód prawnika, a także zasady funkcjonowania sądu.

fotoreportaż

Spotkanie ostatkowe w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Siedlcach
Dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Siedlcach wystąpiły z programem artystycznym z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zbliżających się ostatków – uczennice z klas integracyjnych 2 tk i 3 tk. Wspólnie z młodzieżą oraz solo kilka utworów wykonał na akordeonie pan Krzysztof Pańczyk. Pacjenci nie kryli wzruszenia i nie szczędzili słów wdzięczności za pamięć. Miłym akcentem był słodki poczęstunek w formie ciasteczek przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem pań z Centrum Kształcenia Praktycznego.
To już kolejne spotkanie „samochodówkowej” młodzieży z pensjonariuszami ZOL w Siedlcach w ramach akcji „Pola Nadziei”, której głównym celem jest szerzenie idei hospicyjnej, a także uwrażliwianie młodych osób na potrzeby chorych i cierpiących.

fotoreportaż

Projekt historyczny
W listopadzie w Centrum Edukacji IPN odbyło się drugie spotkanie zespołów uczniowskich i nauczycieli – opiekunów, biorących udział w projekcie „O tym nie można zapomnieć…”, Naszą szkołę w projekcie reprezentują: Martyna Jaroszczyk, Aleksandra Saweczko z klasy 3th i Kacper Hołubiec i Karol Bieliński z klasy 3ts.

fotoreportaż

czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne
Z okazji „Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” 20.11.2017r. w szkole odbyły się spotkania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy. Mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli KMP w Siedlcach - p.kom.Agnieszkę Świerczewską, p.asp.szt.Janusza Cabaja, p.mł.asp. Andrzeja Dorosza. Policjanci apelowali o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek oraz rozwagę na drodze. Zwracali uwagę na potrzebę bezpiecznej i ostrożnej jazdy, przybliżyli statystykę wypadków. Pani Agnieszka Gołębiowska z CKZiU w Siedlcach przypomniała zasady udzielania pierwszej pomocy, a także jak postępować z osobami, które uległy wypadkowi.

fotoreportaż

Radio dla Ciebie

Turniej piłki siatkowej
W dniu 15.11 w naszej szkole odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt, w którym udział wzięły Ekonomik, Żółkiewski i nasza reprezentacja w składzie:
Sałata Weronika 4 th
Rodziewicz Agata 4 th
Wąsiewska Magda 2 th
Grzankowska Wiktoria 2 th
Ścichocka Ola 2 th
Gruszka Wiktoria 2 th
Prachtl Sylwia 1 bc
Lejnert Magda 1 tp
Szandecka Weronika 1 tp
Ruszkiewicz Natalia 1 tg
Kurenda Martyna 1 tg.
Nasze dziewczyny pokonały w zaciętej walce wszystkie rywalki i awansowały do dalszych rozgrywek. Życzymy dalszych sukcesów.

fotoreportaż

Obchody Święta Niepodległości
Dnia 14 listopada uczniowie klas 3th i 2th uczestniczyli w poranku patriotycznym "Siedlcom na Urodziny..." - w 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości w wykonaniu Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” i Zespołu Wokalnego Sweet Angels. Spotkanie poetycko-muzyczne obfitowało w wiersze powstałe podczas Pleneru Literackiego przy pomniku Józefa Piłsudskiego w czerwcu 2017 r. w którym uczestniczyła także młodzież naszej szkoły. Wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się: Pani Anna Sochacka Zastępca Prezydenta Miasta i Pan Henryk Niedziółka Przewodniczący Rady Miasta. Za aktywne włączenie się w różne inicjatywy obchodów Święta Niepodległości na terenie miasta, nauczyciele oraz uczniowie odebrali z rąk Pani Anny Sochackiej podziękowanie w postaci dyplomu oraz drobne upominki.

fotoreportaż

Święto Niepodległości
11 listopada 2017

fotoreportaż

99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
11 listopada uczniowie, dyrekcja i nauczyciele uczestniczyli w miejskich obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele św. Józefa przez biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdę w obecności władz miasta, wojska, służb mundurowych oraz pocztów sztandarowych licznych instytucji i stowarzyszeń. Wśród licznych delegacji nie zabrakło naszego pocztu sztandarowego. Po mszy świętej przemaszerowaliśmy pod pomnik Wolności. W wystąpieniu okolicznościowym Prezydent Miasta Pan Wojciech Kudelski wychowanie w duchu patriotycznym i obywatelskim młodego pokolenia uznał , za największe osiągnięcie II Rzeczpospolitej. Pan dyrektor Krzysztof Grzegorczuk i uczniowie złożyli pod pomnikiem wiązankę z biało–czerwonych kwiatów. Opiekę nad młodzieżą z klasy 1lb,1th,1tp,2th i 2ze sprawowała pani Bożena Uziębło.

fotoreportaż

Mościbrody
W dniu 9 listopada klasa 3zk pod opieką nauczycieli uczestniczyła w wycieczce zawodowej do Zakładu Mięsnego oraz Dworu w Mościbrodach.

fotoreportaż

więcej

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miasta
W naszej szkole w dniu 08.11.2017 r odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miasta. Głosowało ok 600 uczniów i wybrano do Rady Samorządu Uczniowskiego: Patryka Chruścickiego z kl 3 th, Aleksandrę Kaptur z kl 2 th, Agatę Ciekot z kl 2 tk i Julię Barej z kl 1 th. Do Młodzieżowej Rady Miasta: Klaudię Oleksiuk z kl 3 th, Wiktorię Cabaj z kl 1 th i Karolinę Chromińską z kl 3 th. Wszystkim kandydatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

fotoreportaż

Podziel się z potrzebującymi tym, czego im brakuje
Caritas Diecezji Siedleckiej każdego roku dwukrotnie przeprowadza w ramach akcji zbiórki artykułów spożywczych z długotrwałym okresem przydatności (wiosną i jesienią). Tym razem towarzyszyło jej hasło „Podziel się z potrzebującymi tym, czego im brakuje”. W akcji brali udział wolontariusze naszej szkoły z klasy 1lb,1tg,1th,1tp,1li. Za pomoc, za serce, za poświęcony czas podziękowania dla wolontariuszy składa przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas przy Parafii Katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz opiekun SKC pani Bożena Uziębło.

fotoreportaż

Pielgrzymka Maturzystów
Dnia 27 października Maturzyści z klasy 3lb, 4th, 4tg, 4tk i 4ts pojechali na Jasną Górę aby przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski zawierzać swoje młode życie Bogu a szczególnie najbliższy czas roku szkolnego i przygotowania do egzaminu dojrzałości. Wiele osób było po raz pierwszy w miejscu, do którego nie tylko Polacy ale również ludzie z całego świata (ok 4 miliony rocznie) pielgrzymują, oddają cześć Bożej Rodzicielce i upraszają potrzebne łaski.

fotoreportaż

Praktyka zawodowa w Hotelu Ibis*** Styles
Od początku roku szkolnego 2017/2018 Klasa II Technikum Hotelarskiego odbywa praktyki w Hotelu Ibis*** Styles w Siedlcach. W każdy piątek uczniowie wykonują zadania zgodne z programem praktyk w recepcji hotelowej, obsłudze gastronomicznej, hausekeepingu, przygotowaniu sal wielofunkcyjnych. Mają też możliwość obserwowania naszych absolwentów podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

fotoreportaż

Międzynarodowe Targi Turystyczne
W dniu 20 października 2017r klasa I TH i II TH z opiekunami Agnieszką Seredzińską, Agnieszką Białecką, Agnieszką Woźniak-Olczak i Urszulą Hryncewicz byli uczestnikami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Nadarzynie. Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show to jedno z głównych wydarzeń targowych branży turystycznej w Polsce. W Salonie Turystyki Krajowej i Zagranicznej prezentowały się atrakcyjne turystycznie państwa, regiony i miasta z całego świata. W ramach Festiwalu Podróżników odbywały się spotkania ze znanymi obieżyświatami. W tym roku byli to m.in.: Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba i Nela Mała Reporterka.

fotoreportaż

Praktyka zawodowa w Restauracji Brofaktura
W związku z podpisaniem umowy patronackiej w zakresie kształcenia zawodowego przyszłych kelnerów od września 2017r. rozpoczęła się praktyka zawodowa klasy II tk w Restauracji Brofaktura w Siedlcach. Raz w tygodniu uczniowie realizują zagadnienia związane z obsługą kelnerską i organizacją pracy w lokalu gastronomicznym.

fotoreportaż

Mikser Kulinarny
Dnia 20 października w Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie odbył się pierwszy Mikser Kulinarny otwierający drugą edycję programu Szef dla Młodych Talentów, zorganizowany przez sieć hurtowni MAKRO Polska. W spotkaniu edukacyjnym dla uczniów szkół gastronomicznych udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy 3tg. Program warsztatów obejmował:
- Edukacyjny pokaz kulinarny prowadzony przez Pawła Oszczyka („Szef Roku” Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska 2016) i Wojciecha Harapkiewicza (szef kuchni restauracji Babinicz w kompleksie Dworzysko w Szczawnie-Zdroju),
- Prelekcja Doroty Minty z agencji Chef Hunters o karierze w branży gastronomicznej,
- Quizy i konkursy, w których do wygrania były nagrody – w tym tygodniowe staże w najlepszych restauracjach.

fotoreportaż

XIV Dzień Integracji
XIV Dzień Integracji miał miejsce w „Krainie Przygód” w Iganiach 19 października 2017 r. Uczniowie z pierwszych i drugich klas integracyjnych wraz z nauczycielami wspomagającymi i wychowawcami mieli możliwość wspólnie spędzić czas, a także lepiej się poznać podczas gier i zabaw o charakterze sprawnościowym. Rywalizację sportową wygrała klasa 2 tk, której niewiele ustąpiła klasa 1 bk zajmująca 2 miejsce. Na 3 pozycji uplasowała się klasa 2 lb. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy bardzo się starali, by jak najlepiej reprezentować swoją klasę.

fotoreportaż

Światowy Dzień Żywności
Kolumna złożona z młodzieży siedleckich i garwolińskich szkół przeszła ulicami Siedlec w marszu promującym oszczędzanie żywności. 17 października obchodzimy bowiem „Światowy Dzień Żywności”. Przed Magistratem z dziećmi, młodzieżą oraz organizatorami akcji spotkali się: prezydenci Miasta -Anna Sochacka, Wojciech Kudelski i Jarosław Głowacki oraz skarbnik Miasta Kazimierz Paryła. Prezydent Wojciech Kudelski pogratulował zaangażowania w promowaniu słusznej idei oszczędzania żywności. Zwrócił uwagę, że jest to szczególnie istotne wobec faktu głodu w wielu regionach świata oraz zachęcił młodzież do jej dalszego oszczędzania, szczególnie w okresach świątecznych. Przemarsz ulicami Miasta oraz happening na Pl.Sikorskiego, pod hasłem: „Szkoła niemarnowania jedzenia” zorganizował Bank Żywności z Siedlec. Honorowy Patronat nad obchodami „Światowego Dnia Żywności w Siedlcach objął Prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski.Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 1th wraz z opiekunami panią Bożeną Uziębło i Aleksandrą Mokrzecką. Miłym akcentem było otrzymanie certyfikatu Ratownika Żywności dla naszej szkoły.

fotoreportaż

tygodniksiedlecki.com

XVII Papieski
Idźmy naprzód z nadzieją! Do tego zachęcał nas święty Jan Paweł II i pod tym hasłem obchodziliśmy w tym roku XVII Papieski. W naszej szkole mieliśmy okazję na nowo spotkać się z Ojcem Świętym, słuchać jego słów a przede wszystkim razem z nim szukać odpowiedzi gdzie dzisiaj my, ludzie XXI wieku mamy szukać nadziei.

fotoreportaż

Podziel się dobrym posiłkiem
W dniach 29-30 września 2017 r. Federacja Banków Żywności wraz z firmą Danone zorganizowała Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Podziel się dobrym posiłkiem”. Corocznie młodzież naszej szkoły ochoczo włącza się w tą ważną inicjatywę. Nasi wolontariusze z klasy 1lb,1tg, 1th,1tp,1tk wraz ze szkolnym koordynatorem akcji panią Bożeną Uziębło z uśmiechem na twarzy, zachęcali kupujących do ofiarowania osobom najbardziej potrzebującym produktów żywnościowych.

fotoreportaż

Spotkanie profilaktyczne
Dnia 6.10. 2017r. w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Szansa” odbyło się spotkanie profilaktyczne dla młodzieży „Nie zmarnuj swojego życia!”. Warsztaty poprowadził Paweł Przewoźny (Under) - twórca filmowy, reżyser i mówca motywacyjny. Laureat wielu prestiżowych konkursów i festiwali filmowych. Promotor życia bez nałogów, a także sposobów walki z nimi. W swoim życiu promuje dobre wartości takie jak patriotyzm, wiara i pasja.

fotoreportaż

Wyjazd edukacyjny śladami Polaków w Rumunii
Laureaci 8. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” pod opieką Joanny Mędzy w dniach 22 września – 1 października 2017 r. uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym śladami Polaków w Rumunii.

fotoreportaż

więcej

BohaterON
Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami – to najważniejsze cele projektu BohaterON, w który włączyła się młodzież naszej szkoły. Akcja powstała, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat. Nasza młodzież chcąc pokazać Powstańcom, że pamięta o ich odwadze, sile i bohaterstwie napisała ponad 150 kartek z życzeniami.

fotoreportaż

Portugalia 2017
"Bom dia! Grupa stażystów wraz z opiekunami przesyła kolejne pozdrowienia z Portugalii. Nasze staże zawodowe dobiegły już końca. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i poznaliśmy nowych ludzi, nowe obyczaje i kulturę. Zwiedziliśmy kolejne miasta portugalskie: historyczne miasto Guimaraes - pierwszą stolicę Portugalii, oraz miasto Braga - centrum religijne, w którym znajduje się świątynia Bom Jesus (Dobry Jezus). Spędziliśmy również miłe chwile przy przy wspólnych zabawach, karaoke, grillowaniu, kąpieli w basenie i spacerach. Do zobaczenia w Polsce!"

fotoreportaż

Spoleto 2017
Grupa włoska z opiekunami: p. Pauliną Pliszką i p. Elżbietą Sobiczewską serdecznie pozdrawia z przepięknego Spoleto, gdzie uczniowie odbywają praktyki zawodowe. Zwiedziliśmy już Asyż, Perugię i Rzym gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda i funkcjonuje Ambasada Polska. Spędziliśmy również cały dzień nad Adriatykiem w San Benedetto.

fotoreportaż

Apel pamięci
O przebaczenie, ale nie zapominanie zbrodni z 17 września 1939 roku apelowali podczas uroczystości upamiętniających w Siedlcach agresję Sowietów na Polskę, kapelan Wojska Polskiego ks. płk Andrzej Dziwulski i Prezydent Miasta Wojciech Kudelski. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii odbył się przemarsz na Skwer Wileński, gdzie po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Prezydent Miasta pan Wojciech Kudelski. Następnie odbył się apel pamięci i salwa honorowa. Na koniec uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze.W uroczystości uczestniczył również poczet sztandarowy naszej szkoły, a w nim uczniowie z klasy 1th,2th,2ts,2ze, wraz z opiekunem p.Bożeną Uziębło oraz dyrektorem szkoły p.Krzysztofem Grzegorczukiem.

fotoreportaż

Kiermasz podręczników
Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w dniach 12-14.09.2017r zorganizowali kiermasz podręczników. Sprzedających i kupujących książki było bardzo dużo. Uczennice z klasy 2 th Aleksandra Kaptur, Weronika Bartnicka, Justyna Furman i Wiktoria Wasiluk miały pełne ręce roboty.

fotoreportaż

HISTORIA W SERCACH ZAPISANA
11 września 2017 r. w naszej szkole została otwarta wystawa „HISTORIA W SERCACH ZAPISANA ”. Celem projektu jest szczególne zainteresowanie młodzieży historią Polaków podczas II wojny światowej. Spotkanie ze świadkami historii to najwspanialsze lekcje . Uczniowie bardziej doświadczają przeszłość, głębiej przeżywają tragizm ludzkich losów. Nasi uczniowie podjęli się samodzielnej pracy dokumentacyjnej, odnaleźli bohaterów historii we własnym środowisku. Patronat nad imprezą objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty – Aurelia Michałowska oraz Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Pan Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta Siedlce, Pani Anna Sochacka – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, Pan Sylwester Różycki – Zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach, Kuratorium Oświaty w Warszawie

fotoreportaż

więcej

Narodowe Czytanie Lektur
Nasza szkoła również włączyła się w inicjatywę propagowaną przez Prezydenta RP i objętą patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. 8 września uczniowie z klas 4tg i 4th wraz z paniami Barbarą Baran i Joanną Wiącek uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu, wsłuchując się w treść dramatu Stanisława Wyspiańskiego i podziwiając umiejętności aktorskie osób występujących na scenie. Wśród uczestników Narodowego Czytania znalazł się uczeń naszej szkoły Mateusz Kaczorek (3th) wcielający się w role Wojtka i Muzykanta.

fotoreportaż

więcej

Pozdrowienia znad Atlantyku
Gorące pozdrowienia znad Atlantyku przesyła grupa stażystów wraz z opiekunami Laną Dalinczuk i Sergio Liaszenko. Jesteśmy zakwaterowani w pięknej willi w Barcelos w Portugalii. Za nami długa podróż samolotem przez całą Europę, zwiedzanie miast Barcelos i Porto, relaks nad basenem i wylegiwanie się pod palącym portugalskim słońcem. Przed nami staże zawodowe w lokalnych hotelach, restauracjach i warsztacie samochodowym. Kolejne relacje z wyjazdu już niebawem :)

fotoreportaż

Europejskie kwalifikacje
W dniu 4 września 2017 odbyło się ostatnie spotkanie przed wylotem na staże zagraniczne do Włoch i Portugalii w ramach programu ERASMUS+ "Europejskie kwalifikacje". W spotkaniu uczestniczyli: Koordynator projektu p.Dorota Skrzeczyńska, p. dyrektor Ewa Dejda, opiekunowie: Paulina Pliszka, Elżbieta Sobiczewska, Lana Dalinczuk, Sergio Liaszenko oraz wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do projektu (32 osoby). Uczniowie odebrali stroje robocze, koszulki, rozmówki włoskie/portugalskie oraz kieszonkowe. Usłyszeli również ostatnie wskazówki dotyczące podróży i pobytu za granicą.

fotoreportaż

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

fotoreportaż

Laureaci konkursu historycznego
W sierpniu rozstrzygnięta została 8. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Katyńskie w Warszawie Wśród tegorocznych laureatów I stopnia znalazło się 13 uczniów naszej szkoły

więcej

Praktyka zawodowa w Brofakturze
Dnia 17 sierpnia 2017r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach i Restauracja Brofaktura podpisały umowę patronacką w zakresie kształcenia zawodowego przyszłych kelnerów. Od roku szkolnego 2017/2018 uczniowie II klasy kelnerskiej raz w tygodniu będą realizować w restauracji przedmiot „Praktyka zawodowa”. Klasa patronacka Brofaktury to jedna z form współpracy szkoły z pracodawcami i lokalnym biznesem. Umowa jest zgodna z założeniami reformy Ministerstwa Edukacji Narodowej dot. wprowadzenia modelu kształcenia dualnego. Umowę sygnowali Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski, dyrektor ZSP nr 3 Krzysztof Grzegorczuk oraz właściciel sklepów TOPAZ i Restauracji Brofaktura Zbigniew Paczóski.

fotoreportaż

Urząd Miasta Siedlce

podlasie24.pl

facebook/brofakturasiedlce

tv-wschod

Patroni naszych ulic
Podziękowania dla uczniów z klasy 2tg od Instytutu Pamięci Narodowej za realizację projektu edukacyjnego ,,Patroni naszych ulic”.

dyplom

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

fotoreportaż

Z wizytą w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim
Dnia 19.06.2017 r.uczniowie w składzie: Agata Ciekot, Klaudia Oleksiuk, Agnieszka Korycińska, Ewa Szulc, Ewa Ścisłowska, Hubert Turski wraz z opiekunem panią Bożeną Uziębło zostali zaproszeni na podsumowanie projektu do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Zaangażowanie młodzież naszej szkoły w pomoc lokalnym społecznościom i organizacjom pozarządowym to główny cel spotkania z Wicewojewodą Mazowieckim panem Sylwestrem Dąbrowskim. Efekty swojej pracy młodzież naszej szkoły przedstawiła w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Mazowiecki.

fotoreportaż

POWERGEDON 2017
W dn. 8-10 czerwca b.r. czworo nauczycieli naszej szkoły - Lana Dalinczuk, Sergio Liaszenko, Magdalena Figurska, Elżbieta Sobiczewska - reprezentowało naszą placówkę w wydarzeniu POWERGEDON 2017 zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji dla beneficjentów projektów unijnych w miejsc. Przypki ok. Warszawy. W/w nauczyciele mieli okazję wziąć udział w konferencji podsumowującej działalność fundacji i zrealizowane projekty unijne przez ostatnie 5 lat oraz uczestniczyli w zawodach militarno-survivalowych. Była to prawdziwa przygoda życia!

fotoreportaż

Wielki Finał projektu "Młodzież i Filantropia-Zaangażowani Obywatele"
Dnia 8 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach odbył się Wielki Finał projektu "Młodzież i Filantropia- Zaangażowani Obywatele". Projekt był realizowany we współpracy z Fundacją dla Polski, która z kolei realizuje go w partnerstwie z Fundacją BGŻ PNB Paribas oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Akcja objęta została honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego. Projekt „Młodzież i Filantropia” odpowiada na potrzeby współczesnego świata, w którym nie powinno zabraknąć ludzi gotowych do dzielenia się swoją wiedzą, czasem czy majątkiem. Projekt kształtuje umiejętności i dostarcza młodzieży wiedzę o tym, jak skutecznie pomagać, jak inwestować w zmianę społeczną Szkoła jest najlepszym miejscem do budowania kapitału społecznego. Dlatego warto pokazywać młodzieży, że nowoczesne pomaganie innym to dobra inwestycja zarówno w lokalną społeczność, jak w samych siebie. Jeżeli chcemy mieć świadomych obywateli, potrzebujemy świadomej młodzieży. Wierzymy, że projekt zainteresował nasza młodzież na tyle, by teraz jak i w swoim dorosłym życiu z pełną odpowiedzialnością angażowała się w sprawy społeczne i pociągała za sobą innych.

fotoreportaż

więcej

podlasie24

TV Wschód

spin.siedlce

film

Echo Katolickie

Plenerowe Warsztaty Poetyckie
8 czerwca bieżącego roku szkolnego młodzież z klas: 2th, 2li wzięła udział w Plenerze Literackim 2017 pod hasłem"Józef Piłsudski – Niepodległa". Spotkaniu towarzyszyło wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. W ramach obchodów „Roku Józefa Piłsudskiego”, odbył się Turniej Jednego Wiersza, do którego entuzjastycznie przystąpili uczniowie naszej Szkoły. Imprezę na Skwerze Niepodległości uświetnił występ Zespołu Sweet Angels.

fotoreportaż

Szkolenie z pierwszej pomocy
W ramach programu Erasmus+ (Europejskie Kwalifikacje) uczniowie, biorący udział w projekcje uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy.
Program kursu:
1. Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku.
2. Ocena stanu poszkodowanego, kontrola czynności życiowych.
3. Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym.
4. Podstawowe Podtrzymywanie Życia - ćwiczenia.
5. Postępowanie w przypadku zachorowań i stanów nagłych, bólu w klatce piersiowej, drgawek.
6. Postępowanie w przypadku krwotoków, poważnych ran i oparzeń.
7. Postępowanie w przypadku urazów kostno-stawowych, oraz urazów głowy i kręgosłupa.

fotoreportaż

O diamentowe pióro
Mateusz Kaczorek, uczeń klasy 2th został laureatem II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O DIAMENTOWE PIÓRO" w kategorii młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.
Zaś w dniu 4 czerwca 2017r. z rąk Pana Wojciecha Kudelskiego - Prezydenta Miasta Siedlce, odebrał dyplom i statuetkę za zajęcie I miejsca w XXII Miejskim Festiwalu Twórczości w kategorii - literatura. Gratulujemy Mateuszowi dotychczasowych osiągnięć, życzymy kolejnych sukcesów oraz rozwijania pasji poetyckich.

fotoreportaż

nagrodzone wiersze

Krew dla Miasta i Powiatu Siedlce
O tym, że młodzież naszej szkoły jest niezwykła, przekonaliśmy się nie raz. Zawsze gotowa i otwarta na drugiego człowieka. Doskonały miejscem, gdzie może kształtować postawy społeczne jest szkoła. Za tą działalność nasza szkoła otrzymała wyróżnienie, które wręczył poseł Krzysztof Tchórzewski-Minister Energii, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz Sekretarz Powiatu Siedleckiego Andrzej Rymuza. Podziękowanie także otrzymał Opiekun Szkolnego Koła PCK pani Bożena Uziębło. Z ramienia szkoły puchar odebrała pani Urszula Hryncewicz. Minister Krzysztof Tchórzewski podziękował za bezinteresowną postawę i gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi przekazał też pozdrowienia od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

fotoreportaż

Przyjaciel Pól Nadziei
21 maja 2017 r. nasza szkoła została wyróżniona zaszczytnym tytułem „PRZYJACIEL PÓL NADZIEI” przyznawanym placówkom edukacyjnym za szerzenie idei hospicyjnej, wolontariackiej, działalność na rzecz osób chorych i cierpiących.

dyplom

więcej

www.hospicjum-domowe.waw.pl

Czad i ogień – obudź czujność
Wiesz jak zachować się podczas pożaru? Masz świadomość, że czujka tlenku węgla może uratować życie? Wiesz jak rozpoznać objawy zatrucia czadem? Pokaż to innym! Konkurs ogłoszony przez MSWiA w ramach kampanii „Czad i ogień – obudź czujność” skierowany był do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i polegał na nakręceniu spotu filmowego promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Gratulujemy młodym twórcom zapału: Agacie Krasuskiej z klasy 1th i Michałowi Wolskiemu z klasy 1ts. Pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa pani Bożeny Uziębło, włożyli w swój spoty ogrom pracy. Wykazali się nieograniczoną pomysłowością.

dyplomy

Mamma Mia!
Niemal wszyscy znają film "Mamma Mia!" z udziałem Meryl Streep i Piercea Brosmana, ale uczniowie klasy 3th mieli okazję również zobaczyć musical w wykonaniu artystów z teatru Roma w Warszawie. "Mamma Mia!" to wspaniałe, dynamiczne widowisko o zabawnej fabule, w którą wpleciono największe przeboje zespołu ABBA.

fotoreportaż

Piknik integracyjny
Wspaniała atmosfera, piękna pogoda i świetna zabawa towarzyszyły 2 czerwca 2017 r. spotkaniu integracyjnemu kl. 1 tk w podsiedleckich Borkach.

fotoreportaż

Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Siedleckiej
W Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie 30 maja odbył się Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Siedleckiej. Na wydarzenie przybyło prawie 400 osób. W trakcie imprezy odbyła się konferencja "Czym jest wolontariat Caritas". Zorganizowano także gry i zabawy oraz piknik integracyjny dla wolontariuszy. W grze terenowej zorganizowanej na terenie Pratulina II miejsce zajęli li nasi wolontariusze z klasy 1li i 1tk, czyli Szkolne Koło Caritas nr 35

fotoreportaż

Wycieczka do Stuttgartu
Dnia 15.05.2017 odbył się Konkurs „The Europen Final of Young Car Mechanic” zorganizowany przez firmę „INTER CARS” ma na celu poszukiwanie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. W konkursie brało udział dziewięciu finalistów z poziomu krajowego, po trzech z Litwy, Łotwy i Polski. Wśród finalistów uczestniczył abiturient Arkadiusz Wróbel. Po konkursie finaliści w ramach nagrody odbyli wycieczkę szkoleniowo-dydaktyczną do Stuttgartu. W programie odbyli szkolenie w firmie ELINGER oraz zwiedzali zakład produkcyjny, oraz zwiedzali muzeum Mercedesa i Porsche.

fotoreportaż

galeria zdjęć

film

Jarmark
Tradycyjnie, pierwszego dnia Jarmarku w piątek, odbyły się Targi Edukacyjne siedleckich placówek oświatowych, podczas których nasza szkoła miały możliwość zaprezentować się z jak najlepszej strony, aby zachęcić młodzież do wyboru właśnie naszej placówki.

fotoreportaż

3 maja 2017
Dnia 3 maja 2017 r. pan dyrektor Krzysztof Grzegorczuk oraz uczniowie z klasy 1ze,1h,1ts,1ga i 1tk wraz z opiekunem panią Bożeną Uziębło wzięli udział w miejskich uroczystościach obchodów 226 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości poprzedziła Msza Św. w intencji Ojczyzny w siedleckiej Katedrze. Następnie odbył się uroczysty przemarsz ulicami miasta na skwer im. gen. Tadeusza Kościuszki. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i wysłuchaniu przemówienia prezydenta miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego, nastąpiło odczytanie Apelu Pamięci oraz złożenie wieńców pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Na zakończenie uroczystości kompania wojskowa oddała salwę honorową.

fotoreportaż

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

fotoreportaż

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Dnia 25 kwietnia ponad 100 osób z różnych miast i szkół ponadgimnazjalnych zmagało się podczas etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Naszą szkołę reprezentowały: Wioleta Kłos z 2lb, Katarzyna Komar z 2tg i Natalia Możdżonek z 2tg. Przez kilka miesięcy uczestnicy konkursu czytali i studiowali dwie księgi biblijne: Księgę Daniela i Księgę Apokalipsy.
Każdy uczestnik niezależnie od zajętego miejsca jest zwycięzcą ponieważ czyta i słucha Słowa Bożego, które jest żywe i daje światło na drogę życia.

fotoreportaż

Young Car Mechanic
Konkurs „Young Car Mechanic” zorganizowany przez firmę „INTER CARS” ma na celu poszukiwanie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. Spośród wielu uczestników w finale, w którym uczestniczyło
10-ciu najlepszych z Polski znalazł się uczeń Naszej Szkoły Arkadiusz Wróbel-klasa 4Ts.
W finale w dniu 20.04.2017 w Siedzibie Głównej Inter Cars uczeń naszej szkoły zajął 3 miejsce wśród najlepszych, co pozwoli w rywalizacji dnia 15.05.2017 w Konkursie Międzynarodowym talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. Życzymy Powodzenia i Sukcesów
Krzysztof Koć

fotoreportaż

8. przegląd filmowy Echa Katynia
W związku z 77. rocznicą Zbrodni Katyńskiej 21 kwietnia w naszej szkole odbył się 8. przegląd filmowy Echa Katynia przygotowany przez IPN. W repertuarze znalazły się filmy będące refleksją nie tylko nad Zbrodnią Katyńską, ale także nad innymi zbrodniami systemu komunistycznego.

fotoreportaż

czytaj więcej

77. rocznica Zbrodni Katyńskiej
Dnia 12 kwietnia odbyły się obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W kościele pod wezwaniem św. Stanisława BM odprawiono Mszę św. w intencji pomordowanych. Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Po Eucharystii przedstawiciele szkół, siedleckich urzędów i instytucji złożyli kwiaty w miejscach upamiętniających pomordowanych rodaków. Odczytano też siedlecką "listę katyńską" i odśpiewano hymn państwowy.

fotoreportaż

Laureatka VII Dyktanda Siedleckiego
W Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach 11 kwietnia 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie VII Dyktanda Siedleckiego. Uczennica naszej szkoły - Aleksandra Malesa z kl.III th zajęła 3 miejsce! Z arkanami ortografii zmierzyli się przedstawiciele wszystkich siedleckich liceów i niemal wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę oprócz Oli, godnie reprezentowały, Paulina Szachnowska z kl.II tg oraz Joanna Kleszko z kl.I tk. Serdecznie gratulujemy Oli, a pozostałym uczennicom życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

fotoreportaż

Kurs barmański
W dniach 3-5 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja kursu barmańskiego. Prowadzącym zajęcia był Master Bartender p.Dariusz Kosiorek, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Barmanów (SPB), Prezes Okręgu Zachodniego SPB oraz członek Konfraterni Masterów w SPB. Kurs obejmował łącznie 30 godzin szkolenia teoretycznego i praktycznego. Młodzież zdobywała wiedzę teoretyczną jak również praktyczną na temat zasad sporządzania, składu i sposobu podawania drinków. Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz wydaniem Certyfikatów Barmana I-go stopnia. Gratulujemy!

fotoreportaż

Mistrzostwa Młodych Kelnerów Siedlce 2017

sprawozdanie

fotoreportaż

sponsorzy i przyjaciele szkoły

patronat medialny

youtube-film

infosiedlce-film

tygodniksiedlecki-film

tv-wschod-film

tubasiedlec

poradnik restauratora

magazyn akademia kulinarna

Dzień Otwarty ZSP3

fotoreportaż

tubasiedlec-film

Polonistyczne wykłady otwarte
Pracownicy naukowo-dydaktyczni z Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przygotowali cykl wykładów otwartych, skierowanych do uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów zainteresowanych literaturą, kulturą, językiem. W II semestrze bieżącego roku szkolnego, uczniowie m.in. z klas: 4tga, 4ts, 3th mieli okazję wysłuchać takich prelekcji jak: "Tajniki argumentowania i dowodzenia w wypowiedziach ustnych i pisemnych" dr Renaty Bryzek; "Quiz maturalny. Powtórka z epok literackich" dr Barbary Stelingowskiej; "Pułapki zapisu. Ciekawostki ortograficzne oraz interpunkcyjne" prof. nzw. dr hab. Violetty Machnickiej.

fotoreportaż

X Siedleckie Targi Edukacyjne
30 marca 2017 r. Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach oraz Stowarzyszeniem Pomocy ZSP nr 3, zorganizowało X Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski i Mazowiecki Kurator Oświaty – Aurelia Michałowska

sprawozdanie

fotoreportaż

POPRZEDNIA
NASTĘPNA