Siedlczanie wśród ofiar zbrodni katyńskiej
Od 05 do 30 kwietnia w holu głównym Urzędu Miasta przy Skwerze Niepodległości można oglądać wystawę "Siedlczanie wśród ofiar zbrodni katyńskiej". Wystawa została przygotowana przez uczniów nasze szkoły.

więcej

fotoreportaż

Mam swój styl - nie biorę
W dniach od 6 lutego do 31 marca 2017 w szkole odbywał się cykl zajęć warsztatowych "Mam swój styl - nie biorę" dla uczniów naszej szkoły dotyczących profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych. Młodzież uczyła się asertywnej odmowy oraz poznawała działanie substancji psychoaktywnych jak również mechanizmy uzależnienia. Warsztaty prowadziła psycholog trener Joanna Nowak ze Stowarzyszenia "Abeon". Zajęcia dotowane przez Urząd Miasta Siedlce w ramach realizacji programów związanych z przeciwdziałaniem narkomanii.

fotoreportaż

Międzynarodowe Targi Transportu
W dniu 24.03.2017r. odbyła się wycieczka uczniów ZSZ i technikum samochodowego do Nadarzyna na Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki. Uczniowie mieli okazję szczegółowego zapoznania się z branżą środków transportu i komunikacji, między innymi praktycznej prezentacji możliwości sześcio-stopniowego symulatora jazdy samochodem ciężarowym i autobusem w warunkach specjalnych. Uczniowie wzięli udział w konferencjach branżowych dotyczących bezpieczeństwa w transporcie publicznym, transportu i logistyki oraz obejrzeli pokaz driftu ciężarówek.

fotoreportaż

"Turbolandeskunde - Wędrówka Po Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego"
Dnia 25.03.2017 uczniowie naszej szkoły Grzegorz Gorzkowski z kl. 3ts, Rafał Olędzki z kl. 3lb oraz Franciszek Klepacki z kl. 3tg reprezentowali naszą szkołę w II etapie III edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat Szwajcarii "Turbolandeskunde - Die Schweiz". Uczniowie mieli za zadanie drużynowo odpowiadać na pytania dotyczące historii, geografii, architektury, literatury, polityki Szwajcarii w języku niemieckim. Opiekunami uczniów były p. Małgorzata Batowska i p. Monika Lewczuk. Drużyna "Samochodówki" zdobyła IV miejsce.
Serdecznie gratulujemy !!!

fotoreportaż

ExpoSweet
W dniu 1 marca 2017r. odbyła się wycieczka do Warszawy na największe w Polsce targi branży cukierniczej i lodziarskiej ExpoSweet. Uczestnictwo w targach było okazją do obejrzenia pracy mistrzów i profesjonalistów sztuki cukierniczej. Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania prac w ramach konkursu "Torty okolicznościowe". Młodzież rozkoszowała się bogatymi smakami i aromatami serwowanych słodkości oraz mogła doświadczyć nowych smaków, np. lody z rokitnika. Udział w targach pozwolił uczniom na poznanie najnowszych trendów branży cukierniczej oraz dał możliwość spotkania najlepszych polskich cukierników.

fotoreportaż

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Tradycyjnie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w kościele garnizonowym. Po Mszy Świętej sprawowanej w intencji żołnierzy konspiracji i podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Skwer Wileński. Prezydent Miasta Wojciech Kudelski w swoim wystąpieniu określił "Wyklętych" żołnierzami "zdradzonymi" i "zapomnianymi". Wezwał do odważnego i aktywnego przeciwstawienia się próbom oczerniania "Wyklętych". Dziękował młodzieży za udział w obchodach, pocztom sztandarowym – "to że tu jesteście to dowód Waszego patriotyzmu". Pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej Armii Krajowej odczytano apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, a liczne delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze pamięci. W uroczystości uczestniczył również poczet sztandarowy naszej szkoły, a w nim uczniowie z klasy 1h,2th,1ze ,4tgb wraz z opiekunem p.Bożeną Uziębło oraz dyrektorem szkoły p.Krzysztofem Grzegorczukiem.

fotoreportaż

Mikser Kulinarny
Dnia 10 lutego uczniowie z klas 3tg i 2tg uczestniczyli w Mikserze Kulinarnym z cyklu "Szef dla Młodych Talentów", organizowanym przez MAKRO Cash and Carry Polska. w Warszawie. W programie zawarty był edukacyjny pokaz kulinarny "Surf ‘n’turf, czyli mięso w połączeniu z owocami morza" poprowadzony przez Kasię Daniłowicz, szefową i właścicielkę restauracji "Olszewskiego 128” we Wrocławiu, wyróżnioną tytułem "Kobieta Szef" Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska 2017. Kolejnym elementem spotkania były warsztaty z przedsiębiorczości, poprowadzone przez Malkę Kafkę, właścicielkę sieci restauracji "Tel Aviv Urban Food". Ciekawą atrakcją okazała się również prezentacja Zespołu ds. Grupy Klientów HoReCa w Makro, pt. "Odkrywamy smaki i testujemy produkty".

fotoreportaż

czytaj więcej

Światowy Dzień Chorego
Z okazji Światowego Dnia Chorego oraz Walentynek uczniowie- wolontariusze z kl. 1tk, 2tk, 2lb odwiedzili 10 lutego 2017r. pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Siedlcach. Młodzież przygotowała na to spotkanie znane i lubiane utwory muzyczne, a także przedstawiła najważniejsze informacje o historii obu świąt. Dużą niespodzianką dla pacjentów i personelu szpitala było obdarowanie rzez pomocnice św. Walentego wszystkich obecnych "walentynkami". Dla takich chwil, warto być razem! Wizyta w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w ramach akcji "Pola Nadziei" ma na celu promocję wolontariatu, uwrażliwianie na potrzeby osób chorych, cierpiących, samotnych.

fotoreportaż

II Regionalny Konkurs Poloneza Studniówkowego
9 lutego 2017 r w hali sportowej naszej szkoły odbył się II Regionalny Konkurs Poloneza Studniówkowego. Miło nam donieść, że I miejsce zajęła klasa 4 thb z naszego Zespołu, prowadzona przez p. Agnieszkę Białecką. II miejsce wywalczyli uczniowie II LO w Siedlcach, a III miejsce, uczniowie z I LO w Siedlcach. W konkursie, naszą szkołę reprezentowała również klasa 3li i lb, która otrzymała wyróżnienie. W sumie wystartowało 8 zespołów z 6 siedleckich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach przy współpracy z ARMS, ZSP nr 3 i Domem Pracy Twórczej "Reymontówka". Gratulujemy.

fotoreportaż

Don Kichot
W dniu 8 lutego b.r. grupa 30-stu nauczycieli naszej szkoły wraz z szanowną Dyrekcją wybrała się do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, gdzie miała okazję obejrzeć przepiękny balet "Don Kichot". Niesamowite wrażenia pozostałe po obejrzeniu tego widowiska będą jeszcze długo umilać wspomniane grono pedagogiczne i motywować do poszerzenia horyzontów kulturowo-estetycznych zarówno swoich jak i uczniów naszej szkoły.

fotoreportaż

Finał konkursu Patria Nostra
Maria Izdebska, Aleksandra Malesa i Paulina Kozioł uczennice klasy 3th brały udział w konkursie Patria Nostra, którego celem jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej i budowa społeczeństwa obywatelskiego. Praca konkursowa polegała na stworzeniu 30 sekundowej animacji komputerowej dotyczącej najważniejszego wydarzenia historycznego, które miało miejsce w okresie konkretnego tygodnia. Zadanie konkursowe generował komputer w chwili rejestracji uczestników. Nasze uczennice zdobyły 13 miejsce spośród 90 uczestniczących zespołów. Uroczysta gala finałowa odbyła się w 6 lutego w Centrum Olimpijskim PKOI w Warszawie. Pracę konkursową uczennic będzie można zobaczyć od 29 sierpnia do 4 września b.r. na 2 telebimach reklamowych znajdujących się w Ząbkach w pobliżu Centrum Handlowego M1. Aktualnie praca dostępna jest stronie http://konkurs-patrianostra.pl/

fotoreportaż

tu można zobaczyć pracę

Akcja profilaktyczno-edukacyjna 2017
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach od 6 lutego do 10 lutego 2017r. przeprowadzono akcję edukacyjno – profilaktyczną „Człowiek w świecie wartości”, w ramach ustalonych na bieżący rok szkolny podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa.

plakat

czytaj więcej

fotoreportaż

www.ckiron.uph.edu.pl

www.ifp.uph.edu.pl

www.spin.siedlce.pl

Studniówka 2017

www.tubasiedlec.pl

Nowoczesne techniki kulinarne w kuchni polskiej
W dniach 30.01 – 2.02.17r. odbyły się warsztaty "Nowoczesne techniki kulinarne w kuchni polskiej" prowadzone przez Pana Krzysztofa Szulborskiego, wybitnego specjalistę, prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich i założyciela Pomorskiej Akademii Kulinarnej.

więcej

fotoreportaż

PROJEKT
"MŁODZIEŻ I FILANTROPIA. AKTYWNA MŁODZIEŻ - ZAANGAŻOWANI OBYWATELE"
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p.Bożeną Uziębło zostali zaproszeni przez Fundację dla Polski do wzięcia udziału w projekcie „Młodzież i Filantropia”. Jest to jedyna szkoła ponadgimnazjalna w mieście przystępujące do takich działań.Szkoła jest najlepszym miejscem do budowania kapitału społecznego. Dlatego warto pokazywać młodzieży, że nowoczesne pomaganie innym to dobra inwestycja zarówno w lokalną społeczność, jak i w samych siebie.Temu właśnie służy ten projekt.

więcej

Pokaz i szkolenie z pierwszej pomocy
W ramach WOŚP wolontariusze naszej szkoły z klasy 1tk,2th.4tg i 1ze wraz z nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa panią Bożeną Uziębło przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy w siedleckiej galerii. Dziękujemy za zaproszenie. Dużo pozytywnej energii.

fotoreportaż

Pola nadziei
17 stycznia 2017 r. w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Siedlcach nasi uczniowie z klas integracyjnych - 1tk i 2 tk wystawili jasełka - specjalnie przygotowane na tę okazję. Narodziny Syna Bożego obejrzeli nie tylko pacjenci, ale także licznie zgromadzony personel szpitala. Wspólne kolędowanie uczniów i pensjonariuszy odbyło się po raz trzeci w ramach projektu „Pola nadziei” i stało się coroczną tradycją.

fotoreportaż

Patroni naszych ulic
Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły realizowali projekt edukacyjny "Patroni naszych ulic" przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, w ramach którego mieszkańcy kolejnych dwóch ulic w Siedlcach, otrzymali broszury poświęcone życiu i działalności ich patronów: Stefana Starzyńskiego i Stanisława Maczka. Realizacji projektu podjęli się uczniowie klasy 1tg.

fotoreportaż

Wigilia 2016

fotoreportaż

Mistrzostwa szkoły
W hali sportowej naszego Zespołu rozegrane zostały finały indywidualnych mistrzostw szkoły w tenisie stołowym. W finale znaleźli się najlepsi wyłonieni w eliminacjach klasowych, a w bezpośredniej walce o mistrzostwo szkoły zagrało 25 dziewcząt i 46 chłopców. Turniej finałowy został rozegrany systemem pucharowym do dwóch wygranych setów, a półfinały i mecze o miejsca 1-2 i 3-4 do trzech. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Ewelina Urban ( II th) przed Ritą Jasińską (Ith) i Ewą Szulc (I th). Kategoria chłopców zakończyła się zwycięstwem Bartłomieja Antoniaka (II li), który po zaciętym i wyrównanym pojedynku pokonał Kamila Wisińskiego (I ze). Na trzecim miejscu turniej zakończył Maciej Chromiński (I th). Po zakończeniu każdej kategorii Dyrektor Zespołu Pan Krzysztof Grzegorczuk, wręczył najlepszym trzem zawodniczkom i zawodnikom dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

fotoreportaż

Szlachetna paczka
W tym roku nasza szkoła już po raz czwarty włączyła się w ogólnopolską akcję:" Szlachetna Paczka 2016". Uczniowie z klasy 2ts i 3th wraz z wychowawczyniami E. Sobiczewską i J. Mędzą przygotowali paczki dla wybranej, potrzebującej rodziny. Chcemy bardzo serdecznie podziękować również innym darczyńcom z naszej szkoły, którzy wsparli ten szczytny ceL: p. dyr. J. Zagalskiej, p. M. Zwolińskiej, p. A. Mokrzeckiej, p. M. Czerkas, oraz uczniom z klasy 2lb i 2tg. Pamiętajmy, że "Szlachetna Paczka" realizuje ideę mądrej pomocy przekazując potrzebującym pomoc materialną, motywujemy rodzinę do samodzielnego radzenia sobie w trudnej sytuacji życiowej ale również sprawiamy, że rodzina czuje się wyjątkowo i dostaje sygnał "Jesteście dla nas ważni". Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za wspaniały gest i okazaną wrażliwość.

fotoreportaż

TAK POMAGAM
W dniach 09-10 grudnia 2016r wolontariusze naszej szkoły z klasy 1li,1th i 1tg uczestniczyli w przedświątecznej zbiórce żywności pod hasłem "Tak Pomagam", zorganizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Celem przedsięwzięcia jest pomoc osobom najbardziej potrzebującym w całej diecezji siedleckiej. Otrzymają oni paczki żywnościowe, które z pewnością przydadzą się na nadchodzące święta. Wszystkim wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu akcji, a darczyńcom za otwarte serca, dziękuje koordynator akcji Bożena Uziębło.

fotoreportaż

Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 25-27 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaangażowali się w pomoc przy przeprowadzeniu Świątecznej Zbiórki Żywności przeprowadzonej w siedleckich sklepach.

fotoreportaż

więcej

Miasteczko Ruchu Drogowego
Uczniowie- wolontariusze z klas integracyjnych 1tk i 2 tk wraz z opiekunami porządkowali teren zrewitalizowanego Miasteczka Ruchu Drogowego dla dzieci. Odnowienie obiektu jest zasługą nauczycieli z naszej szkoły działających w Stowarzyszeniu Aktywni na Plus i grupie nieformalnej Bezpieczni Siedlczanie. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania. Oficjalne otwarcie miasteczka będziemy świętować wiosną 2017 roku.

fotoreportaż

Maria Izdebska najlepszą uczennicą roku szklonego 2015/16 w ZSP nr 3
Maria Izdebska uczennica klasy 3th dołączyła do grona stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Marysi i jej rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fotoreportaż

więcej

W 80 minut dookoła świata
Dnia 22 listopada uczniowie klasy 3tg uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. "W 80 minut dookoła świata". Prowadzącym był Jacek Szczepański szef kuchni w Restauracji u Kucharzy w Arsenale by Adam Gessler. Pan Jacek wprowadził uczniów w kulinarną podróż ciekawie opowiadając o swoich doświadczeniach a także przygotowując potrawy z różnych zakątków świata. Młodzież miała możliwość poznania historii kulinarnej niektórych narodów oraz ich typowych dań. Sporządzali np. bliny z kawiorem, różne rodzaje sushi, steki, sos bearneński, kaczkę po staropolsku czy flambirowane naleśniki. Uczniowie mieli okazję poznania tajników kuchni świata, charakterystycznych surowców i przypraw. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach o czym świadczą zdjęcia………

fotoreportaż

Święto Odzyskania Niepodległości
11 listopada uczniowie, dyrekcja i nauczyciele uczestniczyli w miejskich obchodach 98 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele św. Józefa przez biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdę w obecności władz miasta, wojska, służb mundurowych oraz pocztów sztandarowych licznych instytucji i stowarzyszeń. Wśród licznych delegacji nie zabrakło naszego pocztu sztandarowego. Poczet sztandarowy szkoły tworzyli uczniowie klasy 2th,1th i 1ze. Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Bożena Uziębło

fotoreportaż

Bieg Niepodległości
W dniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach ulicznych z okazji 98 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W biegu na 1000m dziewcząt Paulina Szachnowska z 2tg zdobyła brązowy medal. W biegu na 2000 m chłopców Szymon Domagała1tg IV miejsce, Hołubiec Kacper 2ts VI miejsce i Skóra Adrian 1ze VII miejsce. W biegu Open na 5000m Kuba Szymański z 2tg zdobył brązowy medal. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku.

fotoreportaż

Międzynarodowe Targi Warsaw Gastro Show
W dniach 27 i 28 października uczniowie klas o profilu gastronomicznym pod opieką nauczycieli uczestniczyli w pierwszych Międzynarodowych Targach Warsaw Gastro Show, które odbyły się w Centrum Targowo-Konferencyjnym w Nadarzynie. Na targach prezentowane były nowości rynkowe w zakresie gastronomii. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie wyposażenia lokali gastronomicznych oraz spróbować prezentowanych produktów m.in. serów, wędlin, żywności liofilizowanej, lodów tajskich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także Strefa Ucznia, gdzie grono ekspertów kulinarnych prowadziło wykłady dla uczniów i nauczycieli z zakresu techniki i technologii gastronomicznej.

fotoreportaż

V Mistrzostwa Polski Hydrosomelierów
Adrian Sułek z klasy 4 tha zajął 5 miejsce na V Mistrzostwach Polski Hydrosomelierów. Konkurs odbył się w trakcie targów gastronomicznych Warsaw Gastro Show 27 października 2016 roku. Przebiegał w dwóch etapach:
I – test teoretyczny,
II – ślepa degustacja wód

fotoreportaż

Pamiętamy!
W dniu 25 października 2016 roku uczniowie kasy 1ze wraz z wychowawcą wybrali się na cmentarz Wojenny. Głównym celem wyjścia było zapalenie zniczy na grobach Nieznanego Żołnierza. W ten sposób oddaliśmy hołd żołnierzom poległym podczas walki, którzy zostali pochowani w bezimiennych mogiłach. Młodzież mogła w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki na Grobie Nieznanego Żołnierza. Dzięki tej inicjatywie mogliśmy chociaż w ten sposób oddać „Cześć i Chwałę Bohaterom”, którzy walczyli w obronie Ojczyzny oraz drugiego człowieka.

fotoreportaż

Podsumowanie projektu Erasmus + "Na staż po kompetencje II"
18 października odbyło się spotkanie podsumowujące działania zrealizowane w ramach projektu Erasmus + "Na staż po kompetencje II". Projekt rozpoczął się 3 listopada 2014 r. i zakończy 2 listopada 2016 r. W ramach projektu Erasmus +, 96 uczniów naszej szkoły wyjechało na 3-tygodniowe staże zagraniczne do Włoch i Portugalii. Głównym celem projektu było poszerzenie kwalifikacji zawodowych i językowych oraz poprawa szans uczestników na osiągnięcie sukcesu zawodowego po ukończeniu szkoły.

fotoreportaż

czytaj więcej

Piknik Rodzinny
Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprosiła mieszkańców oraz wolontariuszy naszej szkoły na zorganizowany po raz pierwszy w naszym mieście piknik rodzinny „Pokaz psich umiejętności”. Impreza przeprowadzona została na stadionie piłkarskim przy ul. Jana Pawła II, a zainteresowanie nią przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W pokazach udział wzięło około 20 właścicieli wraz ze swymi czworonogami, w tym psy prywatne oraz pracujące w służbach mundurowych. Podczas prezentacji widzowie mieli okazję m. in. obejrzeć pokaz ras, jak i psiej tresury oraz posłuszeństwa, dogoterapii, scenki ataku i obrony. Organizatorzy przekazali również informację, jak należy zachować się wobec agresywnego psa. Wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem panią Bożeną Uziębło wspierali pracę i działania na siedleckim stadionie podczas imprezy. Dziękujemy panu prezesowi Grzegorzowi Orzełowskiemu za możliwość współpracy i działania wolontariackie.

fotoreportaż

Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2016r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu mieliśmy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku –wykształcenie.

fotoreportaż

czytaj więcej

Dzień Papieski
W dniu 11.10.2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczystą akademię. Mogliśmy usłyszeć wiersze z poezji Karola Wojtyły, fragmenty homilii wypowiadanych przez samego papieża, a także obejrzeć prezentację i filmy poświęcone Jego osobie i nauczaniu o Bożym Miłosierdziu. W niezwykły nastrój wprowadził nas śpiew hymnu Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni miłosierni", ulubionej przez papieża pieśni oazowej "Barki" oraz "Zaufaj Panu już dziś". Św.Jan Paweł II zachęcał nas, abyśmy byli świadkami Bożego miłosierdzia, bo to w Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście.

fotoreportaż

Pielgrzymka na Jasną Górę
W dniu 7 października Maturzyści z naszej szkoły pielgrzymowali na Jasną Górę. Jechali aby zawierzyc swoje młode życie, czas matury i całą przyszłość Bogu przez ręce Maryi - Bożej i naszej Matce. Dla wielu było to pierwsze nawiedzenie Sanktuarium Jasnogórskiego. Oprowadzanie z przewodnikiem, film a przede wszystkim Eucharystia,różaniec i osobista modlitwa pomogło zobaczyć i doświadczyć jak wielkie jest orędownictwo Pani Jasnogórskiej.

fotoreportaż

Na szlaku białoruskiej listy katyńskiej
W dniach 24.09-01.10 uczniowie i absolwenci naszej szkoły - tegoroczni laureaci ogólnopolskiego konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy", uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym szlakiem białoruskiej listy katyńskiej. Młodzież odwiedzała miejsca związane z męczeństwem Polaków mieszkających na Kresach, miała również okazję podziwiać perły architektury Wilna i zwiedzić stolicę Białorusi - Mińsk.

fotoreportaż

Czytamy Ziemię obiecaną
30 września 2016r. w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewskach odbył się maraton czytania "Ziemi obiecanej" Władysława Stanisława Reymonta. W tym wydarzeniu wzięły udział także przedstawicielki naszej Szkoły- uczennica klasy 2li Aleksandra Boruc i p. Barbara Baran. Tym samym wpisaliśmy się, jako Szkoła, do niestety wąskiego (ostatnimi czasy) Klubu Ludzi Czytających.

fotoreportaż

ABC Pomocy Chorym
Uczennice z kl. 1 tk uczestniczyły 27.09.2016 r. w szkoleniu „ABC Pomocy Chorym” przeprowadzonym w Ośrodku Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. Tematyka wykładów i ćwiczeń objęła: pomoc duchową, psycholgiczną, profilaktykę i pielęgnację przeciwodleżynową oraz wybrane elementy pielęgnacji chorych. Szkolenie odbyło się w ramch akcji „Pola Nadzei”, która stanowić ma zachętę do tego, aby młodzi ludzie przezwyciężali pustynie miłości wokół siebie, czyniąc gesty bezinteresownej życzliwości wobec cierpiących i samotnych.

fotoreportaż

Święto Integracji
Tegoroczne Święto Integracji odbyło się 21 września 2016r. w Przyworach. Wzięli w nim udział uczniowie pierwszych i drugich klas integracyjnych wraz z opiekunami. Nauczyciele wspomagający przygotowali z okazji tego wyjątkowego dnia liczne konkurencje sportowe, tj.: przeciąganie liny, przekładanie koca, bieg z jajkiem, skakanie na skakance oraz zajęcia artystyczne. Uczniowie z poszczególnych klas mieli okazję nie tylko zintegrować się podczas drużynowych zmagań sportowych, ale także przygotowując wylosowane zadanie manualno – artystyczne typu: spódnica, szkatułka, pamiętnik, fartuch, klapki, itd. Przed niełatwym zadaniem stanęli również dyrektorzy naszej szkoły, którym przyszło się zmierzyć z zagadkami przygotowanymi przez młodzież. Wykazali się ogromną wiedzą i poczuciem humoru. W nagrodę otrzymali vipowskie tablice rejestracyjne do swoich samochodów. Niezwykłą kreatywnością i talentem plastycznym wykazali się uczniowie wykonujący portret swojej wychowawczyni lub nauczyciela wspomagającego. Zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy 1 tk, drugie miejsce w zmaganiach zajęła klasa 2 tk, a trzecie miejsce klasa 2 li. Jednak niekwestionowanymi zwycięzcami są wszyscy nasi uczniowie z klas integracyjnych, którzy potrafili doskonale ze sobą współpracować, a jednocześnie dobrze się bawić.

fotoreportaż

Otrzęsiny
19 września na hali sportowej odbyły się otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. Samorząd Uczniowski przygotował zarówno konkurencje sportowe, jak i rozrywkowe, a na zakończenie sprawdził – jak pierwszoklasiści poznali swoją nową szkołę. Nasi nowi koledzy i koleżanki, pod czujnym okiem swoich wychowawców i dyrekcji, bardzo chętnie brali udział we wspólnej zabawie. Wszystkie klasy wypadły w zmaganiach znakomicie, ale palmę pierwszeństwa zdobyły klasy: 1zm,1ts i 1li. Otrzęsiny przygotowali i przeprowadzili: Angelika Tarka, Paulina Kozioł, Magdalena Wójciuk, Sylwia Wrona– 3th, Ola Saweczko, Ewelina Bareja, Klaudia Oleksiuk, Wojtek Kosmalski, Patryk Chruścicki -2th.

fotoreportaż

Laureaci II stopnia konkursu historycznego "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy"
19 września w Muzeum Katyńskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród laureatom II stopnia 7 edycji konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…- 76 lat po zbrodni", którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Katyńskie. Wśród laureatów byli nasi tegoroczni absolwenci Mateusz Redzik i Marcin Chmielewski.
Podczas uroczystości zaprezentowany został poruszający spektakl "Wywózki, łagry, Katyń"- fakty, świadectwa, refleksje w reż.Jarosława Witaszczyka. Uczniowie wraz z opiekunami mieli również możliwość zwiedzenia Muzeum Katyńskiego i obejrzenia ekspozycji, na której zaprezentowane zostały prace konkursowe wykonane przez laureatów II stopnia.

fotoreportaż

film

A GV visitor from India
Dnia 16.09 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Karunem, wolontariuszem z organizacji Global Volunteers. Nasz gość opowiedział nam o swoim kraju i kulturze. Dla uczniów była to dobra okazja do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

fotoreportaż

Kiermasz podręczników
W dniach 12-14 września Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole kiermasz podręczników używanych dla naszych uczniów i absolwentów. Jak co roku cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. O prawidłowy jego przebieg zadbały: Paulina Kozioł, Ewelina Bareja, Wiktoria Biernacka i Weronika Krawczyk z klasy 3th.


EUROPEA POLSKA
W dniach 12-23 września 2016 r. Joanna Bulak, Hanna Bandurska i Anna Borychowska uczestniczyły w projekcie „Europejskie przykłady nauczania przedsiębiorczości, innowacyjności i kreatywności w szkołach rolniczych inspiracją dla nauczycieli polskich szkół sektora zielonego”, przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Organizatorem projektu było Stowarzyszenie Edukacji Rolniczej i Leśnej EUROPEA Polska a partnerem EUROPEA Denmark w Beder k/Aarhus w Danii.

fotoreportaż

więcej

13 DZIEŃ KRWIODAWSTWA
13 Festyn Krew dla Miasta i Powiaty 13 DZIEŃ KRWIODAWSTWA za nami :) Przepiękna idea - dzielimy się cząstką siebie dla ratowania innych ludzi w potrzebie. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: PCK Oddział Rejonowy w Siedlcach, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, WKU Siedlce, Wojsko Polskie. Partnerem organizacyjnym i finansowym była Fundacja PRO-BONO OPP, partnerem organizacyjnym Zakład Karny w Siedlcach oraz wolontariusze naszej szkoły. Finałem festynu był wspaniały koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który od wielu lat wzbogaca święto Krwiodawców i Krwiodawstwa. 13 września 2016 to był wspaniały dzień pięknej idei dobra człowieka dla drugiego człowieka. Wszystkim wolontariuszom serdeczne podziękowania składają opiekunowie: Bożena Uziębło i Urszula Hryncewicz.
Za wspieranie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża nasza szkoła została wyróżniona pucharem okolicznościowym.

fotoreportaż

Spotkanie ze studentami ze Szwajcarii
W dniu 8 września br. gościliśmy w naszej szkole grupę studentów oraz profesorów administracji z uniwersytetów w Lucernie i w Zurychu w Szwajcarii. W programie wizyty były: prezentacja multimedialna o szkole w języku niemieckim, zwiedzanie szkoły z uczniami i nauczycielami z informacjami w języku angielskim. Nasi goście wzięli również udział w spotkaniu z przedstawicielami Dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkoły, podczas którego zapoznali się z zasadami funkcjonowania, kierunkami kształcenia i perspektywami rozwoju naszej szkoły oraz udziałem uczniów i nauczycieli w różnorodnych programach i projektach unijnych. Spotkanie przy słodkim poczęstunku zakończyło pobyt naszych gości. Było nam przyjemnie, że studenci i ich profesorowie podkreślili bardzo serdeczną atmosferę oraz wysoki poziom organizacji ich wizyty w naszej szkole.

fotoreportaż

POPRZEDNIA
NASTĘPNA