Wigilia 2015
W świąteczną atmosferę wprowadziły nas 18 grudnia jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Przeżyliśmy chwile refleksji nad tym, gdzie szukać prawdziwego wymiaru Świąt Bożego Narodzenia i przekonaliśmy się, że czas, który otrzymujemy w darze powinien nam służyć przede wszystkim do budowania dobrych relacji i czynienia dobra.

fotoreportaż

Tak Pomagam
W dniach 11-12 grudnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w przedświątecznej zbiórce żywności pod hasłem "Tak Pomagam". Zebrana żywność została wydana najbardziej potrzebującym osobom/rodzinom, które zgłosiły się do Caritas Diecezji Siedleckiej, Parafialnych Zespołów Caritas lub Szkolnych Kół Caritas. Wszystkim wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu akcji, a darczyńcom za otwarte serca, dziękuje koordynator akcji Bożena Uziębło.

fotoreportaż

Dzieci Zamojszczyzny
"Okupacyjne losy dzieci polskich wysiedlonych z Zamojszczyzny, to fragment naszej wspólnej historii, której zapomnieć nie wolno. To chlubna karta dla tych miejscowości, gdzie mieszkańcy, mimo trudnej okupacyjnej rzeczywistości, nie zawahali się nieść pomoc jej potrzebującym- często z determinacją, poświęceniem i heroizmem- przez wiele miesięcy, aż do zakończenia II wojny światowej a nawet dłużej” - powiedziała Pani dr Beata Kozaczyńska na spotkaniu z młodzieżą szkolną 17 grudnia. W ramach spotkania historycznego "Dostać dziecko z Zamojszczyzny" uczniowie mogli poznać dramatyczne losy dzieci, którym "odebrano prawo do szczęścia, zabawy uśmiechu, swobody nauki, bezpieczeństwa […]prawo do rodziców i rodzinnego domu […]siostry i brata…Ich udziałem stał się głód, upokorzenie, tułaczka, obozy a często także i śmierć." Na zakończenie spotkania Pani Beata Kozaczyńska zaprosiła do obejrzenia wystawy poświęconej Dzieciom Zamojszczyzny, którą będzie można zobaczyć od 22 stycznia w Muzeum Regionalnym w Siedlcach.

fotoreportaż

Dzieci- Dzieciom
Tradycyjnie jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej Dzieci- Dzieciom. Paczka świąteczna organizowanej przez Zarząd Siedleckiego Oddziału Stowarzyszenia" Wspólnota Polska". W dniach od 07-11.XII.2015r. w naszej placówce odbyła się zbiórka słodyczy, artykułów spożywczych i szkolnych. Dary zostaną przekazane do środowisk polskich na Białorusi i Ukrainie z okazji zbliżających się świąt "BOŻEGO NARODZENIA" i "NOWEGO ROKU 2016". Dyrekcja szkoły oraz koordynator akcji Bożena Uziębło składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, młodzieży, pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do zebrania darów.


Olimpiada PCK
W dniu10.12.2015 r odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Nasza uczennica Karolina Lejnert z klasy 1th zajęła II miejsce. Opiekun uczennicy Bożena Uziebło składa gratulacje!!! Celem olimpiady było:
-wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:
- rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
- prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
- inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

fotoreportaż

Wycieczka do Warszawy
9 grudnia uczniowie klas 2th, 3tha i 4sa obejrzeli stałą ekspozycję w nowo otwartym Muzeum Katyńskim w Warszawie. Obok interesujących eksponatów upamiętniających Ofiary Zbrodni Katyńskiej w muzeum wystawiono nagrodzone prace naszych uczniów w ramach konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy..” Jesteśmy dumni – mamy udział w budowaniu pamięci o ofiarach tej zbrodni. Młodzież pod opieką p. Joanny Mędzy, p. Agnieszki Seredzińskiej i p. Ireny Oknińskiej zwiedziła także letnią rezydencję ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego – Pałac Na Wodzie.

fotoreportaż

Warsztaty kulinarne
Dnia 8 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne, będące wygraną w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli, w którym udział wzięła Joanna Bulak. Zajęcia dla 30 uczniów, wybranych z klas o profilu gastronomicznym, prowadził Pan Robert Głyda - szef kuchni i doradca kulinarny firmy TomGast. W trakcie warsztatów zaprezentowane zostały najnowsze techniki kulinarne (sferyfikacja, wykorzystanie ciekłego azotu) jak również nowoczesny sprzęt wykorzystywany w gastronomii. Uczniowie oprócz zdobycia dodatkowej wiedzy, umiejętności, jak i ciekawych doświadczeń mieli także okazję wygrać niewielkie upominki od firmy TomGast odpowiadając na (często niełatwe !) pytania zadawane przez prowadzącego.

fotoreportaż

Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 4-6 grudnia 2015 r w siedleckich sklepach została przeprowadzona Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności. Jak co roku do akcji włączyła się nasza szkoła. Koordynator szkolny Bożena Uziębło dziękuje za zaangażowanie i współpracę na rzecz akcji i osób potrzebujących. Pragnę wyrazić wdzięczności wolontariuszom, bez których nie byłoby możliwe przeprowadzenie zbiórki w tak precyzyjny sposób. Podziękowania należą się również – i przede wszystkim – Darczyńcom, którzy wsparli rzeczowo najuboższych. Dzięki Świątecznej Zbiórce Żywności możliwe będzie przygotowanie paczek dla najbardziej potrzebujących.

fotoreportaż

Szlachetna Paczka 2015
W tym roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji: "Szlachetna Paczka 2015". Uczniowie klasy 1ts wraz z wychowawcą Elżbietą Sobiczewską przygotowali świąteczne paczki dla wybranej, potrzebującej rodziny. Wiemy już że zostały one przyjęte z ogromnym wzruszeniem i wdzięcznością. My również chcemy bardzo serdecznie podziękować Pani A. Jakimiuk i Pani A. Ostrowskiej za wsparcie naszej inicjatywy oraz uczniom z klasy 4sa i uczennicom z 3thb za pomoc przy kompletowaniu paczek i transporcie zakupów do szkoły a następnie do magazynu "Szlachetnej Paczki" w dniu 11 grudnia 2015. Zapraszamy do fotorelacji :)

fotoreportaż

Stypendystka
2 grudnia 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia wręczała Mazowiecki Kurator Oświaty pani Dorota Sokołowska. Wśród nagrodzonych była również uczennica naszej szkoły Katarzyna Bieniek z klasy III tgb.
Serdecznie gratulujemy!

fotoreportaż

Regionalny Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej
W dniu 30 listopada 2015 uczniowie naszej szkoły brali udział w „Regionalnym Konkursie Wiedzy Normalizacyjnej”. Konkurs organizowany był przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach oraz Polski Komitet Normalizacyjny. Patronami konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Siedlce. W konkursie wyróżniony został uczeń naszej szkoły Kamil Kozak klasa IV sb.
Serdeczne gratulacje!

fotoreportaż

Kurs kulinarny
W dniach 30. 11 – 1.12 .15r. odbył się kurs kulinarny prowadzony przez wybitnego specjalistę, prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich Pana Krzysztofa Szulborskiego i założyciela Pomorskiej Akademii Kulinarnej. Uczestnikami tego przedsięwzięcia byli uczniowie z poszczególnych klas: 2tg, 3tha, 1tg i 1zk. Młodzież pod bacznym okiem mistrza miała okazję sporządzać a następnie degustować wykwintne specjały kuchni staropolskiej w nowej odsłonie. Szczególną uwagę zwróciły takie potrawy jak: roladki drobiowe, polędwiczki wieprzowe z cebulową konfiturą, miętowy gulasz a z deserów koszyczki cygaretkowe z sorbetem i owocami i brownie czekoladowe.

fotoreportaż

Andrzejki w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Siedlcach
Wolontariusze z klas: 1lb, 1tk, 1zk i 3thb złożyli wizytę pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Siedlcach. 27 listopada 2015 r. uczniowie wspólnie z osobami chorymi odśpiewali pieśni patriotyczne z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież przypomniała także historię popularnych zabaw ludowych – andrzejek oraz katarzynek i zgodnie z tradycją wróżyła osobom zgromadzonym na tym spotkaniu. Uczniowie, jak przystało na tego typu zabawę, odśpiewali kilkanaście popularnych utworów tanecznych. Udział w akcji „Pola Nadziei”, w ramach której odbyło się spotkanie z osobami przewlekle chorymi, wywarł duże wrażenie zarówno na młodzieży, jak i nauczycielach przygotowujących uczniów. Personel oraz pensjonariusze Zakładu zaprosili naszą szkołę na wspólne kolędowanie w styczniu. Już nie możemy się doczekać.

fotoreportaż

11 listopada-obchody miejskie
11 listopada uczniowie, dyrekcja i nauczyciele uczestniczyli w miejskich obchodach 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele św. Józefa przez biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdę w obecności władz miasta, wojska, służb mundurowych oraz pocztów sztandarowych licznych instytucji i stowarzyszeń. Wśród licznych delegacji nie zabrakło naszego pocztu sztandarowego. Po mszy świętej przemaszerowaliśmy ulicami miasta pod pomnik Wolności. Przedstawiciele naszej szkoły: pan dyrektor Krzysztof Grzegorczuk i uczniowie złożyli pod pomnikiem wiązankę z biało–czerwonych kwiatów. Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Bożena Uziębło

fotoreportaż

11 listopada 2015
10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzież z klasy 3thb oraz 2li, pod kierunkiem nauczycieli - E. Pachnik, M. Olszewskiej i M. Głowienkowskiej, przygotowała inscenizację, której myślą przewodnią były słowa: Czas wolności znów nam dany.

fotoreportaż

50lecie ZSP nr 3 w Siedlcach - 07.11.2015
"...przez całe życie człowieka czas przemawia do niego w przeróżnych językach: w języku miłości, wiary, doświadczenia, historii i wspomnień. Dzisiaj, dla tych wszystkich, którzy byli i są związani z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach im. Stanisława Staszica nadszedł czas wspomnień..."

fotoreportaż

Święto Szkoły 06.11.2015
Z okazji 50 - lecia szkoły odbyła się msza święta, przedstawiono bogaty program artystyczny i zaprezentowano film o historii szkoły.

fotoreportaż

Kurs barmański
W dniach 4-6 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna edycja kursu barmańskiego. Prowadzącym zajęcia był Master Bartender p.Dariusz Kosiorek, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Barmanów (SPB), Prezes Okręgu Zachodniego SPB oraz członek Konfraterni Masterów w SPB. Kurs obejmował łącznie 30 godzin szkolenia teoretycznego i praktycznego. Młodzież zdobywała wiedzę teoretyczną jak również praktyczną na temat zasad sporządzania, składu i sposobu podawania drinków. Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz wydaniem Certyfikatów Barmana I-go stopnia.

fotoreportaż

Spotkanie organizacyjne
Dnia 29 października 2015 roku odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące projektu NA STAŻ PO KOMPETENCJE II w ramach programu ERASMUS +. W spotkaniu wzięli udział zakwalifikowani uczniowie wraz z rodzicami oraz opiekunowie grup. Zebranie miało na celu poinformowanie rodziców i uczniów o głównych aspektach organizacyjnych wyjazdu grup młodzieży do Włoch (2 grupy) i Portugalii (1 grupa).

fotoreportaż

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy
23 października grupa tegorocznych maturzystów pojechała do Częstochowy. Oprowadzanie z przewodnikiem, film a przede wszystkim Eucharystia i modlitwa różańcowa pozwoliły nam zobaczyć głębiej dar wiary i obecność Maryi w naszej pielgrzymce wiary. A jak było..... pytajcie koleżanek i kolegów.

fotoreportaż

Rodzina Katyńska
22 października odbyło się spotkanie laureatów konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy" z rodzinami upamiętnionych Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Gościliśmy w szkole Panią Wandę Włodek córkę kapitana Kazimierza Romualda Dryżałowskiego, Pana Romana Bareję wnuka aspiranta Policji Państwowej Aleksandra Barei, Pana Stefana Sobczaka syna aspiranta Policji Państwowej Jana Sobczaka i Pana Leszka Andrzejewskiego z żoną przyjaciół rodziny Władysława Koślacza.

czytaj więcej

fotoreportaż

Dzień Papieski
22 października we wspomnienie św. Jana Pawła II obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy Wielką Nowennę Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016. Najpierw od 20 do 25 lipca 2016 r. młodzież z całego świata przybędzie do różnych polskich diecezjach – w naszej będzie około 5 tysięcy młodych z innych krajów. Od 26 do 31 lipca to czas w Krakowie, którego punktem centralnym jest spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem. Co masz zrobić chcąc pojechać? Zgłoś się do Księdza Proboszcza lub Wikarego ze swojej parafii. Oni podpowiedzą co i jak masz uczynić. W razie wątpliwości: PYTAJ! Możesz zapytać też swojego katechetę w szkole.

fotoreportaż

Aktywni na Plus
Stowarzyszenie Aktywni na Plus zorganizowało 15 X 2015 r. dla uczniów naszej szkoły szkolenie z zakresu opieki nad osobami przewlekle chorymi. Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadziła opiekunka medyczna, która na co dzień sprawuje kuratelę nad ludźmi dotkniętymi trwałą chorobą w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Siedlcach. Celem szkolenia było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, szczególnie osób chorych, samotnych, cierpiących. Zapraszamy kolejnych uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w takich zajęciach.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Inwestujemy w siebie", który jest współfinansowany ze środków programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.

fotoreportaż

Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2015

fotoreportaż

Otrzęsiny klas pierwszych 2015
Dnia 12.10.2015r uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali otrzęsiny dla klas pierwszych. Przygotowali cztery konkurencje, a uczniowie klas pierwszych mogli wykazać się kreatywnością i sprawnością. Pierwszoklasiści miło spędzili czas i połączyli zabawę z rywalizacją. Pierwsze miejsce zdobyła klasa Izm, drugie Its, a trzecie Ilb. Wszystkim Gratulujemy!

fotoreportaż

Sara
Sukces Sary Prokopiak.
Wspomnienia Pani Haliny Witkowskiej, dziewczynki, która w wieku ośmiu lat w raz z rodziną została zesłana na Syberię, spisane przez uczennicę klasy 4ga Sarę Prokopiak, znalazły swoje zaszczytne miejsce w publikacji "Historia i Świat” wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach.
Jak nas poinformowano praca Sary "Podróż mimo woli” uzyskała bardzo dobre recenzje i jest doskonałym materiałem badawczym do prac nad losami Polaków podczas II wojny światowej.
Joanna Mędza


Normandia
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” zorganizowanego przez IPN. Nagrodą dla zwycięzców: Pauliny Kozioł, Klaudii Wozniak, Urszuli Bogusz, Karoliny Kaczorek, Anny Uziębło, Joanna Jastrzębskiej, Andżeliki Czarnockiej, Leonardy Miłkowskiej, Grzegorza Jaszczuka, Łukasza Gorzkowskiego, Macieja Jońskiego, Kacpra Kołodziejczyka, Mateusza Pogonowskiego, Jacka Jarockiego, Norberta Mieścickiego i ich opiekuna Joanny Mędzy był tygodniowy wyjazd edukacyjny Śladami walk Polskich Sił Zbrojnych za zachodzie Europy podczas II wojny światowej.
Laureaci przemierzali szlakiem walk 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Sosabowskiego i 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka odwiedzając miejsca, w których walczyli i ginęli Polacy za wolna Polskę.
Nagrodzonym gratulujemy a wszystkich, którzy chcą upamiętnić kolejne Ofiary Zbrodni Katyńskiej zachęcamy do udziału w 7 edycji konkursu.

fotoreportaż

Uczeń z pasją
Michał Krasuski, uczeń klasy 4ga jest wielkim pasjonatem legionów rzymskich. Fascynuje go dyscyplina, charyzma, posłuch i logika obowiązująca wśród legionistów. Z wielką pasja opowiada o uzbrojeniu, ekwipunku i taktyce walk żołnierzy rzymskich. Michał należy do grupy rekonstrukcyjnej. Spotyka się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach w kraju i za granicą. Swoją wiedzą zechciał się również podzielić z nami, podczas lekcji historii, prezentując strój i omawiając taktykę walki legionistów.
Joanna Mędza

fotoreportaż

Młodzi jeżdżą bezpieczniej
W dniu 5 października 2015 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Młodzi jeżdżą bezpieczniej” prowadzonych przez pana Grzegorza Śliwińskiego z Fundacji „Zielony liść”.

fotoreportaż

czytaj więcej

Jesienna Zbiórka Żywności
W dniach 2-3.10.2015r - młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wzięła udział w Jesiennej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Za udział w zbiórce uczennicom z klasy 1lb,1tg, 1th dziękuję opiekun koła Caritas.

fotoreportaż

Spotkanie z Panem Rene
Dnia 2 października odbyło się ostatnie spotkanie z Panem Rene, Amerykaninem który po raz czwarty gościł w naszej szkole i przez trzy tygodnie zajmował się szlifowaniem umiejętności komunikacyjnych naszych uczniów w języku angielskim.

fotoreportaż

Podziel się posiłkiem
W dniach 25-26 września 2015r. w ramach wolontariatu młodzież naszej szkoły brała udział w ogólnopolskim programie społecznym „Podziel się posiłkiem” we współpracy z siedleckim Bankiem Żywności. Uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły kwestowali w charakterze wolontariuszy w sklepach "Biedronka i Carlos”. Akcja „Podziel się posiłkiem”, to program, którego celem jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce. Wszystkim wolontariuszom za bezinteresowną pracę i za godne reprezentowanie naszej szkoły dziękuje opiekun akcji – Bożena Uziębło.

fotoreportaż

Szkolna Liga Lekkoatletyczna
W dniu 23.09.15 odbyła sie kolejna edycja Ligi L.A, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągneli:
Wójcik Bartosz - 1 miejsce skok w dal
Szymański Kuba i Domagała Patryk- 1,2 miejsce bieg 1500m
Protasiu Sebastian i Gilewski Paweł - 1,4 miejsce kula
Ługowska Paulina - 4 miejsce bieg 800m
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy sukcesów sportowych!
Opiekun Marek Dudziak

fotoreportaż

76 rocznica agresji sowieckiej na Polskę
17 września 2015 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach 76 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii odbył się przemarsz na Skwer Wileński, gdzie po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Wiceprezydent Miasta Jarosław Głowacki. Następnie pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej AK złożono kwiaty.

fotoreportaż

więcej na oficjalnej stronie Miasta Siedlce

Inwestujemy w siebie
Pierwsza grupa uczniów, którzy przystąpili do projektu „Inwestujemy w siebie” realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywni na Plus wzięła udział 17 września 2015 r. w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Wykwalifikowani ratownicy, na co dzień pracujący w szpitalu i pogotowiu ratunkowym, zapoznali młodzież z zasadami udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Ratownicy przybliżyli uczniom niebezpieczeństwa wynikające z zażywania środków odurzających, szczególnie dopalaczy. Duże wrażenie na młodzieży wywarły relacje ratowników z udzielania pomocy osobom „po dopalaczach i alkoholu”. Kolejni chętni uczniowie już niedługo wezmą udział w drugiej edycji szkolenia. W planach jest także trzecie spotkanie z pracownikami pogotowia ratunkowego. Zapraszamy serdecznie.

fotoreportaż

Spływ kajakowy po Bugu
W dniach 28 i 29 czerwca braliśmy udział w spływie kajakowym po Bugu, na trasie Mielnik – Drohiczyn – Brok. Była to nagroda, którą otrzymaliśmy od siedleckiego Stowarzyszenia Rodzina Katyńska, za pracę upamiętniającą ofiarę Zbrodni Katyńskiej, którą wykonaliśmy w ramach konkursu ,,Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy". Głównym sponsorem i naszym opiekunem był przewodniczący Rodziny Katyńskiej Pan Roman Bareja, któremu serdecznie dziękujemy.
Grzegorz Jaszczuk, Łukasz Gorzkowski i Maciej Joński

fotoreportaż

spływ pełna relacja

Laureaci
W sierpniu rozstrzygnięta została 6. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundację Wspólnota Pokoleń. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie karty z albumu poświęconej jednej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Komisja Konkursowa oceniając nadesłane prace brała pod uwagę m.in. stronę merytoryczną pracy, jej projekt graficzny, estetykę, ale również oryginalność pomysłu.

czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 - 01.09.2015

fotoreportaż

Praktyka zawodowa
W dniach 08-22.07.15r. (I grupa) oraz 23.07- 6.08.15r. (II grupa) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w praktyce zawodowej w Hotelu Faltom **** w Gdyni. Był to ostatni etap projektu "Dobre kształcenie szansą na lepsze jutro". Zgodnie z harmonogramem, praktykanci zapoznali się z pracą na różnych stanowiskach, m.in.: na kuchni, sali restauracyjnej, barze, recepcji, obsłudze pokoi, dziale technicznym, spa. W czasie wolnym wraz z opiekunami młodzież odwiedziła Hel, Sopot, Gdańsk, Władysławowo a także korzystała z atrakcji hotelowych.

fotoreportaż

JUŻ WAKACJE
Nadeszły upragnione wakacje

fotoreportaż

POPRZEDNIA
NASTĘPNA